Skocz do zawartości

Poszukuję wzmacniacza (po raz drugi zresztą..)


Recommended Posts

Witam,

 

Budżet:

Około 200zł, max. 250.

Czego potrzebujesz?:

Co tu dużo pisać, wzmacniacza :D.

Przeznaczenie:

Do słuchania muzyki w pokoju, nie zawsze cichego ;).

Źródło:

Zintegrowany realtek, Pioneer DV-2750S, czasem SGS II Plus.
 

Oczekiwania:

Hmm... jakoś nie jestem zbytnio wybredny w sprawach jakości dźwięku, skoro moim uszom wystarcza Technics SU-X101, jednak potrzebuję czegoś mocniejszego, ponieważ w/w nie daje rady kolumnom, które posiadam (Technics SB-EX2, potem zamierzam wziąć Space 86 albo Altony). Miło byłoby, jakby nie posiadał wyświetlacza, który niepotrzebnie szpeci sprzęt (coś, co w SU-X101 irytuje mnie najbardziej).
 

Muzyka:

Sporo tego ;). Elektroniczna, rave, sporo słucham też Mike'a Oldfielda (praktycznie wszystko we FLACu) oraz śladowych ilości popu (dwie godziny w tygodniu, jak puszczają MPO w radiu Centrum :D ).

Metraż pokoju:

10m^2, niby niewiele trzeba, ale SB-EX2 trudno napędzić.

 

Szczerze mówiąc, wpadł mi w oko (jeszcze nie wiem, czy w ucho, ale wszystkie Technicsy rzekomo brzmią tak samo, więc raczej wiem, czego się spodziewać) SU-500, którego mogę dostać za 180zł. Zastanawiałem się również nad Diorą WS4421, ale pamiętam ile miałem roboty z WS442 i PW3015, dlatego do polskiego sprzętu podchodzę z pewną rezerwą, mimo że mogę go kupić za 130zł. Natomiast Technics ani razu mnie nie zawiódł (mojego Ojca też nie), chociaż lekko nie miał i służy dzielnie od 1991 roku. Zastanawiam się jeszcze nad wzmacniaczami Sony, ale nie wiem, za którym modelem się mam rozglądać (myślałem nad TA-F550ES, ale skoro jestem zadowolony z Technicsa, to nie wychwycę detaliczności Sony ES).
Czekam również na Wasze propozycje, jeśli jednak będziecie podawać linki do konkretnych aukcji/ogłoszeń - prosiłbym, żeby to było tak z max. 30km od Lublina - chciałbym zabrać ze sobą kolumny na odsłuch :).
 

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Naprawa WS442 to droga przez mękę. Żaden z polskich wzmacniaczy nie nadaje się do Twoich kolumn bo te mają małą efektywność.

 

Podany przez Ciebie szmetnics SU-500 jest trochę biedny. Słabe trafo i kiepska hybryda.

Lepiej poszukać SU-V50.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fakt, po miesiącu walki z WSką dałem sobie spokój i sprzedałem ją...
@@mistrzu, wiem, że ogólnie wzmacniacze z serii Sony ES mają dobrą opinię, ale czy są na tyle dobre, że mogę brać je w ciemno? Nie udało mi się wyhaczyć żadnej ESki z Lubelskiego a jedyny wzmacniacz Sonego z lepszej serii, do jakiego mam dostęp to jakiś Sony QS.

@@Lukson, a SU-V45A? Tylko 300zł to chyba trochę za dużo :/.
Jak tak patrzę, to na razie nie ma żadnych klocków z Lubelskiego, które zwróciłyby moją uwagę, chyba pojadę i posłucham z ciekawości tego SU-500.

Link to post
Share on other sites
ale czy są na tyle dobre, że mogę brać je w ciemno? Nie udało mi się wyhaczyć żadnej ESki z Lubelskiego a jedyny wzmacniacz Sonego z lepszej serii, do jakiego mam dostęp to jakiś Sony QS.

 

Te wzmacniacze mają swoje lata i są po różnych przejściach i ponad 90% z nich podlega konserwacji.Seria ES to bardzo dobre wzmaki aczkolwiek niektóre modele są zblizone do siebie a ceny różne.Jak masz dojście do QS-wyzsze to jak najbardziej sprawdz.

 

Polskim sprzetem nawet nie zawracaj sobie głowy nie warto.Ponadto tym razem przy kupnie sprawdz parametry bo twoje nie współpracują ze sobą i temu nie mozesz napedzic kolumn.

 

Wzmacniacz 4-16ohm

Edytowane przez mistrz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...