Skocz do zawartości

Allegro problem z kupującym ( sprzedałem procesor na allegro)


Recommended Posts

Witam , kilka dni temu sprzedałem ten procesor na allegro

 

 http://allegro.pl/intel-core-i5-3550p-4-rdzenie-gwarancja-i3960194170.html

 

 

jak widzicie jest to Core i5 3550P, dzisiaj dostałem takiego maila od osoby która go kupiła : 

 

"Witam,

 
procesor dotarł, ale to nie jest i5-3550 jak Pan pisał w aukcji, tylko i5-3350p, uważam to za świadome wprowadzenie w błąd i albo procesor Panu odeśle albo liczę na jakąś zniżkę i zwrot części wpłaty, bo 530 PLN to moim zdaniem on nie jest wart, za 500 PLN można kupić wyraźnie szybszy i5-3470.
 
 
 
 
 
Jak widać kupujący celowo próbuję mnie oszukać , co w takim wypadku mam zrobić ? od siebie mogę dodać że zakupił on towar zgodny z opisem i nie może mieć teraz do mnie pretensji że ten układ nie ma zintegrowanej grafiki . 
Edytowane przez Hunter18
Link to post
Share on other sites

W tytule i opisie masz "Intel Core i5 3550P", sprzedałeś 3350P, więc co innego niż napisałeś. Kupujący ma prawo do zwrotu. Fakt że to P przy 3550 może sugerować błąd, tak samo jak to że na zdjęciach jest 3550P, ale opis to opis, zasady mówią jasno iż przedmiot niezgodny z opisem.

Inna sprawa że kupujący głupi nie jest i dobrze wiedział co licytuje - spojrzał przecież na fotki. Chce dorobić, ale w tym przypadku regulamin jest po jego stronie.

Edytowane przez dymel
Link to post
Share on other sites

Ten gościu dobrze wiedział co czyni. Nie odpuści. Najlepiej by było gdybyś zwrócił pieniądze po odesłaniu procesora i wystąpił o zwrot prowizji od Allegro. Wystawisz jeszcze raz, a tak to siwych włosów dostaniesz tylko.

Link to post
Share on other sites

Kupił za 519zł, koszt przesyłki nie jest zyskiem dla kupującego i nie stanowi kwoty którą należy zwrócić w przypadku odesłania i oddania należności kupującemu, kupujący ma obowiązek odesłać przedmiot na koszt własny, i przedmiot musi być w stanie nie gorszym niż w dniu zakupu bądź otrzymania przedmiotu [jak to sprawdzić nie wiem]. Oferuje Tobie możliwość kupna taniej ale licytacja już się skończyła, takie licytowanie się jak już jest procesor u kupującego, to strata czasu i przeciąganie w czasie, nic to nie da.

Więc możesz:

- zaoferować że zgadzasz się na obniżkę ceny,

- lub zwrot pieniędzy i wystąpienie do Allegro o zwrot prowizji i wystawienie ponownie procesora - to uważam za bardziej rozsądne rozwiązanie.


 

 

procesor dotarł, ale to nie jest i5-3550 jak Pan pisał w aukcji, tylko i5-3350p
Fakt który przemawia na korzyść kupującego to to że rzeczywiśćie sprzedawałeś i5-3550p, i mimo że wszędzie masz widoczne i5-3350p łącznie ze zdjęciami itd, to ta literówka wprowadza w błąd.

Nie chcę wprowadzać w błąd, ale kupujący zgodził się na wysyłkę listem na własne ryzyko, i chodzi mi tu o to że teraz jego obowiązkiem jest odesłanie Tobie procesora w taki sposób aby nie uległ uszkodzeniu, więc tu nie ryzykowałbym listu!!! bo w razie uszkodzenia pieniądze musisz oddać kupującemu a Ty zostaniesz z niczym. Więc albo dopłać do wysyłki paczką albo wymuś na kupującym takie rozwiązanie. Mogę się mylić niestety, odsyłam do regulaminu Allegro, może tam jest to dokładniej opisane.


Po sprawdzeniu działania procesora oddajesz kwotę wylicytowaną kupującemu.

Link to post
Share on other sites

"Na forum PCLab pisał Pan i5-3550P, na aukcji w tytule to samo, w opisie również. Nawet na zdjęcia nie patrzyłem (nawiasem mówiąc robione chyba patelnią), skoro na forum było wszystko opisane. Istnieje procesor i5-3550, więc z P mogła być równie dobrze literówka. Nie mam najmniejszej chęci ponosić kosztów wysyłki w obie strony jeszcze za pobraniem, bo to nie mój, ale Pana błąd.

 
Propozycje mam dwie, albo zwrot całości poniesionych kosztów, czyli 531 PLN + koszty odesłania z pobraniem, albo zwrot 30 PLN na moje konto, a ja zwyczajnie odsprzedam procesor dalej, bo kompletnie go nie potrzebuje. Ostatnio na forum można było kupić i5-3470 za ~450 PLN, więc to żadna okazja i5-3350P za 530 PLN."

 

odpisałem mu że wyślę mu przelew z tymi 30zł , z drugiej strony już widzę że na pclab niema co się reklamować bo tamtejsi ludzie są strasznie upierdliwi 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360
Allegro stanęło po stronie kupującego.

 

 

5.4.Opis Towaru powinien być rzetelny i kompletny oraz nie może wprowadzać w błąd innych Użytkowników, w

szczególności co do właściwości Towaru, takich jak: jego jakość, pochodzenie, marka czy producent.  

Link to post
Share on other sites

Dobrześ poczynił, zwracając te pieniądze. Masz przynajmniej problemy związane z allegro i gościem z  głowy. Nawiasem mówiąc trzeba być lekko upośledzonym, by na "patelnianych" zdjęciach i w specyfikacji nie dostrzec różnicy w oznaczeniu. W takim wypadku najłatwiej skontaktować się przed zakupem, ale wiadomo, łatwiej robić problemy po całej akcji :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...