Skocz do zawartości

[1200-1300] Płyta + procesor+ ram


Recommended Posts

Dziękuję za odpowiedź. Czy płyta zaproponowana prze zemnie jest dobra do OC? Wiem, że nie jest to topowy wyrób MSI , lecz z powodu cięcia kosztów, nie mogę sobie pozwolić na coś bardzo drogiego, skoro mam zamiar kupić mocną kartę graficzną.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ale ta co ja podałem(ASUS M4A89GTD PRO/USB3) jest bardzo dobra do oc (oczywiście crosshair formula IV to to nie jest). Cena to 550zł. Jest drogo ale da się przeżyć.

Test: http://pclab.pl/art38768-14.html

 

I znalazłem jeszcze jedną płytę, również bdb do oc.

Asus M4A88TD-V Evo/USB3 (najtaniej 430)

Test: http://pclab.pl/art41680-14.html

Skąpiec: http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/1021778

Link to post
Share on other sites

Lepsza pod tym względem, że ma USB3.0 i SATA3. Testów OC dokładnych nie ma (bo to chyba jedyna rzecz, która może być niespodzianką i zaważyć lepszości MSI), ale podejrzewam, że tragedii na pewno nie ma.

Link to post
Share on other sites

Czyli w sumie jestem zdecydowany.

 

Co sądzicie o takim zestawie:

 

Procesor: AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/ 439 zł

Płyta główna: AsRock 770 Extreme3 299 zł

Pamięć RAM: OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Gold 439 zł

Zasilacz: OCZ Fatal1ty 550W LED 135mm 259 zł

Wentylator: Scythe Mugen II Rev.B 169 zł

Link to post
Share on other sites

a na h.. Ci ten mugen - wez porzadna plyta bo mugena zmarnujesz tylko a wogole to co masz z tym mugenem non stop w kolo - dawno stracil absolutnie panowanie, sa tansze rownie wydajne i mniejsze

 

nie masz na co kasy wydac to wloz w plyte to jest wazne a nie mugen

Link to post
Share on other sites

to sie nie zastanawiaj i kupuj w tej samej cenie msi c/g45 - przyjrzyj sie jak wyglada sekcja zasilani w tych plytach a jak biednie u asrocka, w tym modelu- najgorszym nie jest ale jesli mozesz w tej same j cenie kupic lepsza to nie wiem czemu nie skorzystac ? dla tego by miec asrock na plycie napisane czy co? fanem asrocka jestes?

 

to ze duzo slyszales o mugenie to nie znaczy ze czas nie poszedl do przodu - wszystko sie zmienia z czasem nawet mugenowi przybylo konkurentow

Link to post
Share on other sites

Nie , żadnym fanem nie jest(jak widać, bo do tej pory miałem intela+ nvidia, a czas idzie do przodu, i bardziej opłacalne są np.amd(tak mi się wydaje), nad MSI myślałem od początku, uprzedziłeś mnie, bo miałem się właśnie zapytać o sekcje zasilania. Co do chłodzenia, tylko się zastanawiam, zapewne kupie je później (wolę zainwestować te pieniądze na pewno w kartę graficzną wymieniając mojego już nie nowego GF 8600gt) :rudolph:

Link to post
Share on other sites

nie mialem do czynienia ale rzcz jest piekna - pociagnie wszystko co istnieje w kazdych mozliwych ustawieniach i da zapas na to co nie istnieje jeszcze

to ze nie chlodzona sekcja to niepowinno Cie martwic dzuieki tylu fazom na pojedynczą przypada stosunkowio maly przeplyw i calosc nie grzeje sie tak znacznie +dwie dla pamieci - mocne zabudowanie w kondziorki daje gwarancje stabilnego napiecia zawsze i w kazdym przypadku

niekoniecznie musisz doplacac te 5 dych msi jest prawie rownie dobrą konstrukcją i napewno wystarczy -ale osobiscie to bym pogratulowal dobrego wyboru

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...