Skocz do zawartości

StarCraft - duże lagi w BattleNet


Recommended Posts

Witam 

 

Jako że była promocja w Biedronie z bratem kupiliśmy dwie sztuki SC aby sobie poszpilać we dwoje na dwóch osobnych kompach. Kompy mamy połaczone z sobą  poprzez router kabelkiem. Kiedy gramy przez LAN tylko we dwoje  wszytko jest ok giera śmiga bez lagów. Problem pojawia sie gdy chcemy zagrać przez internet tzn przez BattleNet z innym kolegą, (jest  nas wtedy trzech)  wtedy gra strasznie muli i wolno chodzi. Co najlepsze kiedy brat wyjdzie z gry to nabiera odpowiedniego tempa nie ma  lagów itp . I teraz pytanie co może  być przyczyną ? Dlaczego tak sie dzieje że gdy brat dołancza do gry w  BAttleNet gra zaczyna mulić ? Może trzeba dokupić drugi router dla tego drugiego komputera ? albo podzielić jakoś łącze ? (10 Mbit) 

Link to post
Share on other sites

Kiedyś jak sporo grałem w SC z kafejki internetowej też miałem podobny problem. Kwestią problemową jest tutaj swego rodzaju "firewall". Jeśli twój dostawca ma sieć postawioną na linuxie, to tam trzeba dopisać kilka linijek (musisz ich poszukać na internecie). W obecnej sytuacji zapewne możesz tylko grać przez internet tylko we 2 osoby, we 3 lub więcej zawsze będzie lagowało.

Podsumowując - problemem są ustawienia firewalla. W przypadku linuxa trzeba zmienić ustawienia na serwerze dostawcy. Jeśli masz np. neostradę to raczej szukałbym w odpowiednich ustawieniach routera, ale to już niech ktoś z pojęciem się wypowie. Odnośnie tego, że jest to firewall jestem pewien na 99,9%.

Link to post
Share on other sites

Firewall jeśli jest to tylko w routerze, możesz go wyłączyć i sprawdzić czy to coś dało ale wątpię aby w tym był problem. To o czym pisze lumberjack wygląda na opis dotyczący niektórych amatorskich sieci osiedlowych a nie łącza ADSL.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...