Skocz do zawartości

sama skrzynia do 3200zł


Recommended Posts

napisal tylko ze uzywa szopa - i co z tego ja tez uzywam na 3gb i na nic nie czekam z powodu jakichs niedomagan ramu - 4 zupelnie wystarczy (wrecz nadmiar) do szopa amatorowi

 

to tylko szop (nawet do klejenia rawow nie zje wiecej niz 2gb w ekstremalnym przypadku z wielokrotną pamiecia wsteczna) a nie wyliczenia na wielkich plikach

Link to post
Share on other sites

tak do samego amatorskiego photoshopa to i 2GB wystarczą, ale zdarza się poza nim mieć otwartych jeszcze kilka pamięciożernych programów i wówczas nawet przy 4GB robi się mało, zwłaszcza jak masz na raz zarzucone kilka grafik w formacie billboard'owym

Link to post
Share on other sites

napisal ze jest zawodowcem i robi takie rzeczy ? - nie - gdyby byl to dobrze by wiedzial czego potrzebuje - to amator o wielkich marzeniach absolutnie zbednych na obecnym etapie nie potrzeba mu tyle ramu i szkoda by sobie tym niepotrzebnie glowe zawracal

 

proponuje koledze autorowi zejsc na ziemie i uznac ze 4 to naprawde duzo

Link to post
Share on other sites

pozwole sobie cos wyjasnic, moze i jestem amatorem fakt, bo fotograf profesjonalny mnie przeraza...tyle ramu bylo by dobrze gdyz zdarza mi sie, skladac panoramy z 190 zdjec nawet gdzie kazde wazy 11-12 mega...

 

dodatkowo wywolywanie rawów i takie duperele...

przyklad:

http://www.digart.pl/zoom/3762448/128.html

 

http://www.digart.pl/zoom/4141654/208.html

 

 

a jak sobie pomysle ze w7 pozera z 800mb pamieci operacyjnej, to juz mi smutno...

w obecnym kompie mam 2gb pamieci operacyjnej, gdzie sam system zabiera maxymalnie 300mb, pamiec co jakis czas sie dlawi i albo oproznianie pamieci albo restart kompa..

 

wiec spokojnie nie mam marzen i potrzeb z kosmosu, wiem skad mi sie to bierze.

Link to post
Share on other sites

nie no wszystko fajnie i pieknie tyle ze nie mozna fizycznie zrobic panoramy ze 190 zdjec chyba ze robisz te zdjecia komorka;)

 

panorama ma max 360stopni i nawet gdybys laczyl + pion to mozna zrobic panorame z 20-40 zdjec ale w zaden sposob nie z 200 - nie wiem co masz za cudaczny obiektyw ale napewno nie ma on kata 5 stopni

 

ps

proponuje przestac robic zdjecia makro by laczyc je pozniej w panorame :D - oczywiscie zart to rowniez fizycznie niemozliwe

 

a jesli masz na mysli przechowywanie zdjec w pamieci do wyboru jako katalogu wybiorczego do tworzenia to tez nie jest trzymany w ramie tylko wciaz na dysku w ramie trzymany jest tylko projekt aktualnie tworzony

Link to post
Share on other sites

lopez2 - hoho "mistrzu" widzę, że masz bardzo duże pojęcie o fotografii, chyba że specjalnie prowokujesz...

 

nie można fizycznie zrobić panoramy ze 190 zdjęć ?

można i więcej zdjęć, weź pod uwagę ogniskową obiektywów co i jak się robi, dodatkowo dla maniaków uwielbiających detal zdjęcia siegają jeszcze wiekszych liczb gdy robią panoramy sferyczne (jak mniemam wiesz o tm też sporo)

 

 

zdjecia makro łączone w panorame ? ciekawostka :D

zdjęcia makro łączy się w stacki kolego, metoda wzięta z fotografii mikroskopowej, w celu zwiększenia Głębi Ostrości :P

 

zatem daruj sobie takie wypowiedzi, bo tylko sobie szkodzisz takimi wypowiedziami.

żartuj tylko wtedy kiedy masz o tym co najmniej średnie pojęcie...

Link to post
Share on other sites

no dokladnie prowokuje Cie bo bardzo chcialbym bys mi wyjasnil w jaki sposob i po kiego tworzysz panorame ze 190 zdjec - nie widze tu zadnego realnego zastosowania

 

moze bym sie tez nauczyl;) ale dalej nie wiem co to za panorama chyba kulista

 

ps

co tam sobie szkodze mi tam nic nie szkodzi - nikt mi za to ani nie zaplaci ani z wyplaty nie odejmie kiedy sie osmiesze czy sie nie osmiesze , wrecz to jest absolutnie bez znaczenia

za to znaczenie ma panorama z 200zdjec - zastrzeliles mnie tym i jestem naprawde ciekaw co to za cholera taka panorama jeszcze takiej nie widzialem i kurde chetnie zobacze :D

Link to post
Share on other sites

i powiedz ze bedziesz to robil - a jesli nie to na kij grzyb to wynajdujesz - zaden amator nigdy nie bedzie tego robil bo to jest absolutnie niepotrzebne w malym formacie

 

nawet w rozmiarze A1 nie ma zadnej roznicy - ZADNEJ

 

http://panoramy.net.pl/artykuly/giga-pa ... iecie.html

 

wolne zarty wynajdujesz mozliwie najbardziej skomplikowane technologie kawałkowego wykorzystania obrazow i mowisz ze przydadza sie do amatorskich panoram

 

taka panorame to ja zloze z 12 zdjec i bedzie taka sama a lepsza jest potrzebna tylko jako wystawa wielkoformatowa - nie jestes zawodowcem - po co mi pokazujesz profesjonalne technologie

jestes profesjonalista to dobrze wiesz co Ci potrzebne po co wogole pytasz - pytasz bo nie jestes inaczej bys nie pytal

 

 

robisz wystawy 6 x 2 metry? oszalales i tyle na moje

Link to post
Share on other sites

ehh widze ze sie nie dogadamy, rob swoimi metodami ja zostane przy detalach :D

nie jest to temat dotyczacy fotografii i kto co ma, a zapewniam cie ze nie musisz mnie przekonywac do tego co i jak mam robic.

 

To tak samo pewnie twierdzisz o stackowaniu makro ?

ze z jednej klatki wyjdzie tak samo jak robiac stack'a bo jestem amatorem ?

dobree :P

 

a i wyraznie powiedzialem ze nie jestem profesjonalista... ale makro i panoramami zajmuje sie dosc powaznie... a sferyki robi kazdy nie wazne czy pro czy semi pro czy amator... nie ograniczam się, bo mam cele ktore chce osiagnac... przykro sie czyta takie wypowiedzi... 9 lat siedze w fotach a ktos miesza mnie z blotem nie majac pojecia co robie, co lubie i do czego daze... nie mierz swoja miara kolego.

 

a podaje ci przyklad bo twierdziles ze z tylu fot sie zdjec nie sklada...

 

a skoro juz jestes taki pro w fotach to powiem ci cos jeszcze.

Co moze da ci cos do zrozumienia...

 

21 kadrow robionych metoda HDR daje 63foty... to tez juz sporo prawda ? i to tez musi pro robic, bo amatora nie wypada bo sa polke nizej ? daj spokoj...kazdy amator ktory chce sie wybic musi miec ambitne cele...chcesz to zapnij do lustra rybie oko 180stopni zrob panorame z 2 zdjec i powiesz ze twoje sa bardziej szczegolowe niz kogos kto robil chociazby ogniskowa 28mm i nadziobal 50 klatek...

 

ale owszem dla ciebie to bez roznicy bo amatora nie potrzebne... otoz mylisz sie... profesjonalisci czesciej ida na ilosc niz na jakosc... jedni kochaja "kotlet" inni cos co ma rece i nogi...

Link to post
Share on other sites

wykroczyles znacznie poza strefe amatorskiej obrobki i poza maly format - wiec nie dziw sie ze nie widze zastosowania

 

nie pytalem sie czy da sie zrobic w ogole taka panorame skladajac nawet 1000 rozmaitych elementow , da sie wszystko - odnosilem sie do zastosowan amatorskich, formatu maloobrazkowego i odbitek tego formatu bo tu zaden amator ani nawet zawodowiec tego nie potrzebuje i nawet nie mysli o czyms takim nawet gdyby chcial robic plakaty

Ty siegasz dalej to juz nie jest amatorskie zajecie - znaczy sie amatorsko sie tym zajmujesz ale wykorzystac przez amatora takiej pracy nie ma sposobnosci

trzeba bylo na poczatku zaznaczyc bawie sie w wielki format i to big wielki

 

pierwsze widze amatora dla samej frajdy robiacego wielki format skoro nawet nie ma co z nim zrobic gdzie pokazac ani jak powiesic na scianie

nie wiem po co to komu ale skoro lubisz to nie ma co polemizowac -

potrzeby Ci sprzet do profesjonalnych zastosowan i tyle

 

wybacz - szacunek wielki za pasje

 

ps

to ze hdr to nakladka i daje znacznie wiecj to zadna nowosc tylko ze nawet kiedy w malym formacie robie HDRy to i tak nie dojdzie sie do abstrakcyjnej ilosci 200

ale to nie maly format co prezentujesz wiec .... powodzenia grunt ze sie dobrze tym bawisz moze kiedys sie przyda - ale nie wmawiaj mi ze to potrzebne amatorowi nawet b.zaawansowanemu do ogromnych juz prac rzedu A2/1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...