Skocz do zawartości

sama skrzynia do 3200zł


Recommended Posts

Witam!

potrzebuje pomocy przy złożeniu kompa do 3200zł. Komputer głównie będzie służył do obróbki zdjęć, składaniu panoram. Będzie jak to u mnie bywa zwykle masa aplikacji w tle, firefox, muzyka, photoshop cs5, lighroom.

Chciałbym aby komp dość ochoczo wszystko obliczał. Dobrze by było, żeby miał możliwość OC, jestem w stanie całkowicie zaufać komuś kto mi coś poleci, bo raczej mało się znam...

 

np. znalazłem coś takiego na Allegro

1. http://allegro.pl/item1066140826_gracz_ ... 30_1g.html

 

teraz czy np. brać 4 mocniejsze rdzenie czy 6 slabszych no i czy gforce czy radeon.

Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Lepiej samemu coś sobie dobrać, ten jak na allegro i tak jest cacy, ale... :( Zaraz pewnie będziesz miał 5 propozycji zestawów, więc ja tylko napiszę, że lepiej postawić na tańsze 4 rdzenie. Do tego tanie 4GB RAM i grafika w zależności od tego, jaką lubi PS. Podejrzewam, że to GF, ale mogę się mylić.

 

A sam pomysł, żeby wziąć Phenoma i AMD jest trafiony, bo wyjdzie sporo taniej od platformy Intela, a wydajność bardzo zbliżona.

Link to post
Share on other sites

-------------------------------------------------------------------------------------

Procesor:Intel Core i5-750 /2.66GHz,8MB,LGA1156,BOX Cena:765zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Płyta główna:Asus P7P55D /Intel P55,DDR3 1600,GLan,1394 Cena:439zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Wentylator:SilentiumPC Fortis HE1225 Cena:139zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Karta graficzna:Sapphire Radeon HD5770 1GB DDR5 128BIT PCI-E Cena:720,00zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Pamięć RAM:G.SKILL DDR3 4GB (2x2GB) 1333MHz DUAL ECO CL7 Cena:418,90zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 Cena:179zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Nagrywarka DVD:LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe Cena:110zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Zasilacz:OCZ ModXStream Pro 600W Cena:279zł

-------------------------------------------------------------------------------------

Obudowa:SilentiumPC Gladius 600 Pure Black GD-600 Cena:219,00zł

-----------------------------------------------------------------------------------

 

Razem:3268zł

Link to post
Share on other sites

kleszczu100mzk - a tego intela da się podkręcać ?

albo zamiast tego gforca ATI Radeon HD 5830 1GB DDR5 (256bit)

nie znam sie dlatego pytam, chcialbym zeby to bylo cos mocnego...

 

4 lata temu kupilem jakiegos intela 2 rdzeniowego 1,8 zegar to do tej pory chodzi mi na OC 3.0 dlatego chce wybrać coś dobrago :(

Link to post
Share on other sites

Może być nawet 1-bit, a ważna jest i tak przepustowość. Tak jak 3 kaszlaki na trzypasmówce, a 1 Ferrari na jednopasmówce. Ja bym się bardziej martwił czy w ogóle Radeon jest dobry do tego zestawu. Kto się zna na tych fotoszopach. Tam też są jakieś cuda?

Link to post
Share on other sites

no to tak INTEL czy Athlon, gforce czy radeon ?

podkreślam, że chciałbym to jeszcze podkręcić troszkę.

Z tego co patrzałem Photoshop preferuje Nvidię ale czy to aż tak znaczna różnica będzie?

 

liczba wątków na procu ?

 

w gry jakie będę grał to Bad Company 2 po internecie

Link to post
Share on other sites

torture - a powiedz mi jeszcze jak z kręceniem tego sprzętu ?

faktycznie standartowe 2.8 będę mógł wykręcić do 4.0 ?

i jak z karta graficzna ? no i jeżeli da się faktycznie kręcić to jakieś dobre chłodzenie budy, hałas nie gra roli :(

 

 

ten co podałem w linku jest dużo słabszy ?

bo właśnie tam też jest jakiś procek Black Edition i niby ma mega OC... wole o wszystko zapytać, żeby niespodzianek nie było.

A tutaj widzę dużo ludzi obeznanych.

 

 

 

patrzalem wlasnie na możliwości procków, faktycznie intel i5 750 lepiej się podkręca i to o 50%, czytalem, że wiele zależy od mocnej płyty głównej, aby nie było "wąskiego gardła" no i jak z kartą graficzną , czy ten radeon to najlepsze rozwiązanie ?

Link to post
Share on other sites

faktycznie standartowe 2.8 będę mógł wykręcić do 4.0 ?

to zależy od płyty głównej, na nazwijmy to budżetówce często się nie udaje powyżej 3.6

niemniej powyżej tego 3.6 przyrost wydajności jest coraz niższy więc wyższe kręcenie mija się trochę z celem

BE bym sobie głowy nie zawracał

 

czy ten radeon to najlepsze rozwiązanie ?

NV nie oferuje obecnie niczego godnego zainteresowania, co jednocześnie byłoby współczesne natomiast w photoshopie jak pisałem CUDA zdarzają się... ee przydają się wybiórczo, a radek to generalnie udana konstrukcja

 

Raz dwa proszę coś tu złożyć dla kolegi

leń :(

 

i5-750

SilentiumPC Fortis

GA-P55A-UD3R (chyba, że dostaniesz wersję bez A to byłoby lepiej)

2x2GB G.Skill 1333 (ew dwa takie zestawy)

Samsung F3 500GB (albo dwa)

Radeon 5770 1GB

OCZ MXS 600W

Fractal Design Define R2

Link to post
Share on other sites

obawiam się, że bez rozszerzenia budżetu się nie uda, no chyba że zrezygnować z lepszych podzespołów i brać budżetówki ale IMO nie warto, 5770 można za 2-3 lata zmienić, a reszta zostanie i będzie dobrze służyć

 

PS na pcprojekt.pl dostaniesz taki zestaw za 3450 tylko z imo lepszymi (ale trochę droższymi) pamięciami OCZ Platinum

Link to post
Share on other sites

Procesor:Intel Core i5-750 /2.66GHz,8MB,LGA1156,BOX Cena:765zł

Płyta główna:MSI P55-GD65 Cena: 499,00zł

Wentylator:SilentiumPC Fortis HE1225 Cena:139zł

Karta graficzna:Sapphire Radeon HD5770 1GB DDR5 128bit PCI-E Cena:762,00zł

Pamięć RAM:G.SKILL DDR3 4GB (2x2GB) 1333MHz DUAL ECO CL7 Cena:418,90zł

Dysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 Cena:179zł

Nagrywarka DVD:LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe Cena:110zł

Zasilacz:OCZ ModXStream Pro 600W Cena:279zł

Obudowa:SilentiumPC Gladius 600 Pure Black GD-600 Cena:219,00zł

 

Cena:3350zł

Link to post
Share on other sites

kupic okazyjnie przy okazji (allegro) 2 gb zaden trud wielki - jesli koniecznie chce moze dolozyc odrazu

 

ma wybor

 

jaki najtanszy zlom ? za 320 mozna dostac calkiem solidna plyte za 170 calkiem dobra bude za 2 stowy calkiem dobry zasilacz - kto mowi o zlomie? nie chcesz znalezc dobrych w tej cenie to nie znajdziesz chcesz to znajdziesz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...