Skocz do zawartości

[Zamienię] Radeona 4890 na 5770


Recommended Posts

No dobra, lopez, ale pewnie da się coś zrobić z tymi obrotami. Chłodzenie nie jest mikroskopijne, więc wyć nie musi :( Łatwiej będzie się pobawić z obrotami niż robić takie zamiany :)

 

Najprostsze rozwiązanie w CCC ATI Overdrive, robisz dwa profile: 2D i 3D. W 2D ustawiasz wszystkie suwaki najbardziej w lewo, rdzeń, memo i wentyl. Zapisujesz i ustawiasz mu skrót klawiszowy, np. ctrl+atl+2. Drugi, 3D ustawiasz wartości jakie tam powinieneś mnie, lub z OC i wartość wentylatora, która jest znośna, zapisujesz jako ctrl+alt+3. Badasz temperatury z grach i idle, ewentualnie zmieniasz profil i podwyższasz obroty. Jedyna niedogodność - przed wejściem do gry musisz walnąć alt+ctrl+3. Przy okazji masz sporą oszczędność, bo ramy nie pracują na całej pi***e. Ja tak mam na swoim (już nie) Vaporze i jest wypas.

 

Drugie rozwiązanie, tez ciekawe - kupno chłodziwa, np. AC Accelero Pro czy jak mu tam, takie białe jak ja mam :P To jest dopiero kultura pracy :P

Link to post
Share on other sites

zalezy co ma na karcie jesli cos sensownego wagowo to owszem nawet odpiac z karty i pod plyte podlaczyc jesli waga chlodzenia wyrobi na niskich obrotach ale jesli ma "miniaturowy" radiator typu pomniejszone L2 w wer ref. to opcji zadnych dajacych sensowną roznice :(

Link to post
Share on other sites

do tego 5770 jest mniej wydajniejsza od tego 4890 o jakies 4-5 fps ( np w grze gdzie masz w 4890 30 fps to w 5770 jest już tylko 25 fps :( ) Wymiana bez sensu

Sam widzisz po tym temacie, że dla niektórych ważniejsza jest wydajność. :P

 

Robiłem profile w MSI AfterBurner, ale i tak jest stosunkowo głośno.

Link to post
Share on other sites

owszem ale roznice sa minimalne a nie znaczne jak 30 do 25kl (15%) tylko jak 30 do 28 (8-9%)

 

to jest w koncu ta sama ilosc wszystkich jednostek + "lepsze" oc dla 5770 tylko przepustowosc pamieci dla 4890 a to cudow nie czyni bo i 5770 przepustowosc jest znaczna

 

+sterowniki jak juz chyba wszyscy zauwazyli intensywnie wspieraja architekture 5xxx

Link to post
Share on other sites

owszem ale roznice sa minimalne a nie znaczne jak 30 do 25kl (15%) tylko jak 30 do 28 (8-9%)

 

to jest w koncu ta sama ilosc wszystkich jednostek + "lepsze" oc dla 5770 tylko przepustowosc pamieci dla 4890 a to cudow nie czyni bo i 5770 przepustowosc jest znaczna

 

+sterowniki jak juz chyba wszyscy zauwazyli intensywnie wspieraja architekture 5xxx

 

a to ciekawe co mówisz

 

bo z tych testów wynika co innego

 

http://benchit.pl/karty+graficzne/porownanie#list_ati2

 

 

jesli przyjmiemy ze za dobre garnie to jest okolo 30 fps to w 5770 czesto bedzie raptem 20-25 fps ( patrz Metro 2033 i Call of Duty 5 oraz Bad Company 2 ) gdzie 4890 jeszcze udzwignie te gry na full HD przy bardzo wysokich a gdzie ATI 5770 juz ma problemy ... wiem wiem BENCHIT.PL i ktos tu zaraz doda ze te testy do bani ale sa akurat robione na podobnych platformach ( vide procesor + karta )

Link to post
Share on other sites

a być może lepszym rozwiązaniem by było inwestycja w jakiś schładzacz do tego 4890...

myślałeś nad tym??

Myślałem, ale boję się, że uwalę rdzeń. Nie takim jak ja się to już zdarzało.

 

Uwalisz rdzeń? Ale że co, że jak, ty młotkiem będziesz te nowe chłodzenie nabijał?

To powinno być dobre:

 

http://www.cooling.pl/arctic-cooling-ac ... ory=103_96

 

4890 jest porównywalna do radeona 5830, po OC (czasem bez) do gtx465

Link to post
Share on other sites

Ja zmieniałem chłodzenie na 4890 na dokładnie takie jakie proponuje leon. Zobacz w profilu jak genialnie wygląda. Nic się nie ukruszyło, a specjalnie się z nią nie cackałem :wariat: Albo zrób jak mówi lopez. Sprzedaj swoją na allegro, pójdzie za sporo i zmień na co będziesz chciał, ale już na 100% cichszego :P

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...