Skocz do zawartości

Asus Radeon R9 270 vs Gigabyte Radeon R9 270


Recommended Posts

hej

 

w chwili słabości po śmierci mojej karty graficznej wszedłem na stronę amazona i zamówiłem Gigabyte Radeon R9 270 OC. oczywistym błędem było nie przeczytanie recenzji tej karty przed podjęciem decyzji. wcześniej gdy pytałem to każdy polecał tego producenta - a z tego co czytam to ta karta nie jest najbardziej udana (przez głośniejsze niż zwykle chłodzenie). i teraz pytanie, czy odesłać tą kartę i dopłacić 25PLN do Asus'a który w testach wypada lepiej (tak chłodzenie jak i pobór prądu) czy jednak różnica nie jest jednak jakaś duża i mogę bez większego problemu zostawić sobie gigabyte?

 

dzięki

 

 

ps. tutaj test tych kart http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r9-270-test/strona/21204.html?

Link to post
Share on other sites

Miałem to chłodzenie na Gigabyte GTX 660OC. Bardzo miło je wspominam.

2 ogromne jak na chłodzenie GPU wentylatory 100mm ! spisywały się świetnie.

Samemu możesz zaprogramować krzywą wentylatorów tak by było cicho.

Asus z drugiej strony na ogół ma bardzo ciche i wydajne chłodzenia także wybór ciężki.

Link to post
Share on other sites

też miałem chłodzenie od gigabyta na wielu kartach ,od gtx 470 przez 570 , hd6950 i hd7970 i zawsze było dla mnie ok mimo że wielu ludzi mówi że gigabyte jest dziadowskie a żadna z moich kart nawet na gwarancje nie pojechała :) ostatnio miałem na gtx 660 i też było okej ,oczywiście nie wiem jak będzie w przypadku r9 ale nie powinno być źle ;)

Link to post
Share on other sites

Te chłodzenie było potwornie głośne, kiedy je testowałem:

http://www.frazpc.pl/artykuly/925121-3/gigabyte-r9-270-windforce-2x-oc---nastepca-radeona-7870

 

Pytałem się kilku osób, czy problem został naprawiony i mówili, że w pewnym stopniu tak, ale nadal nie jest ona przykładem dla osób szczególnie wyczulonych na hałas.

 

Jeśli chodzi o GTX 660 firmy Gigabyte, to nie nazwałbym jej wyjątkowo cichą. Zdarzały się lepsze egzemplarze.

 

edit: Jak ktoś umie sobie poradzić z obsługą Afterburnera lub softu GB, to w 5 minut ustawi tak kartę, żeby nie sprawiała kłopotu. Gorzej jeśli bazujemy na automacie. Uwagi zgłaszałem na Tajwan, pozostaje pytanie jak je rozpatrzyli :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tzn ja nie mówię że była błoga cisza bo ,,lekki szum ,, było słychać , ale grając w skyrim karta miałą ~50C i ok 50% wentylatora , więc bez problemu można byc ustawić wiatrak na 40% i też temperatura by się utrzymała dosyć niska :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hmmm tyle złych słów padło na temat tej karty - i tyle złego przeczytałem, że jednak ją oddam... a 

wezmę asus'a bo to chyba będzie najlepszy wybór. następnym razem przed zakupem się poradzę i poczytam żeby potem niepotrzebnie nie tracić czasu i nerwów

 

dzięki

Edytowane przez sakkra
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...