Skocz do zawartości

Post-grunge-owe zespoły


Recommended Posts

Witam :D

Jako że internet jest ogromy, a ilość "dobrych zespołów" taka, że nie da się znać wszystkiego (a często Ci mniej popularni robią całkiem ciekawe songi). 

W tym temacie chętnie bym porozmawiał o takich zespołach, z nadzieją, że każdy będzie mógł tutaj odkryć jakieś ciekawe piosenki/wykonawców.

 

Co to jest post-grunge? Dosyć "fachowa" nazwa, to pewna odmiana Rocka - jeżeli ktoś określa swój gust muzyczny, jako "lubię rock", to dość ciężko wiedzieć o co chodzi - to jest bardzo szerokie pojęcie.

 

Post-grunge kładzie nacisk na wokal, który często wypiera instrumenty. Chodzi w nim w sporym stopniu o budowaniu nastroju, często zmiennego. Dosyć popularnym zabiegiem w tym wypadku jest zmiana nasilenia wokalu / głośności - pewnie nie raz doświadczyliście sytuacji, gdzie zwrotki są dosyć ciche i spokojne, a refren dość agresywny (albo na odwrót, chodź to występuje rzadziej)? W takich wypadkach często macie do czynienia właśnie z post-grunge.

 

Ciężko przypisać te pojęcie do konkretnych zespołów, raczej do konkretnych piosenek, np. chyba znane każdemu Linkin Park - sporą część ich piosenek można zakwalifikować pod post-grunge, jednak są tutaj też elementy numetalu, czy też wielu innych odmian rocka.

 

Z mojego tłumaczenia pewnie mało można zrozumieć - nie jestem w tym dobry, więc przejdę do praktyki.

 

Bardzo lubianym przez mnie trackiem z tego gatunku jest piosenka "This is war", zespołu 30 Seconds To Mars:

oraz "Search and Destroy", tego samego wykonawcy:

 

Piosenka "Runaway" znanego wszystkim Linkin Park ma specjalne miejsce w moim sercu:

 

Z mniej popularnych [tak myślę :P] mogę polecić "Already over", wykonawca - RED:


 

Na koniec chciałbym Wam polecić ulubionego mojego wykonawce, niestety tylko z dwoma utworami - Egypt Central. Praktycznie wszystkie ich songi mi się podobają, więc ciężko wybrać poszczególne - polecam pogrzebanie głębiej, naprawdę godne polecenia.

Kilka linków:




i chyba mój ulubiony:

 

 

To tyle z mojej strony, oceniajcie i polecajcie swoje zespoły :)

Edytowane przez unquadium
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...