Skocz do zawartości

Wentylatory do Mugena


Recommended Posts

Witam, mam Mugena 2 na i7 920. Aktualnie wentylator pracuje na jakieś ~ 1k obrotów[w biosie ustawiłem na PWM, nie wiem czy ten wentylator to posiada, nowy najlepiej żeby miał to PWM, abym mógł na sztywno ustawić RPMy,a dokladnie mniej więcej również 1k oraz żeby przy tym zachować 'cichość']. Jest ok, ale wolałbym czegoś wydajniejszego. Na razie podkręciłem go leciuteńko bo tylko do 3,05, temperatury w idle to ok 36 i w stresie ok 65. Jednak przy kręceniu dalej, a mianowicie 3,5 GHz temperatury w IDLE byly około 50,a w stresie dochodziły już około 90 stopni, więc testu stabilności nie moglem dokończyć, dlatego ciągle jadę na 3.0.

 

I tu się jest meritum tego topicu : chce trochę podkręcić proca, jednak nie chce robić hałasu z 3k rpm. Dlatego pomyślałem, że dokupie zapinki na drugi wentylator oraz kupie coś wydajniejszego od tego firmowego Scythe, dlatego proszę o polecenie jakiś dwóch wentylatorów 120 mm, najlepiej świecącego na pomarańczowo 8-) Ewentualnie jakiś inny kolor, trochę ekstrawagancji nie zaszkodzi :( oraz 2 normalne wentylatory, tu myślałem nad Noiseblockerami.

 

http://allegro.pl/item1058533449_zapink ... ypu_a.html Te zapinki będą pasować ?

 

Wentylatory najlepiej aby były w Proline, ponieważ mam blisko, ewentualnie w KT, cena do 50 zł, oczywiście jeżeli będzie coś lepszego jestem w stanie dołożyć, lecz nie wydam 90 zł na jeden wentylator, bez przesady.

 

Co do temperatur w sumie się nie dziwie. i7 to grzałki, a do tego mam jeszcze C0. Możliwość źle założonego chłodzenia/ źle nałożonej pasty raczej odpada, przed napisaniem tego topicu sprawdziłem wszystko, IMHO zakładałem to chłodzenie w sobotę. Pasta to OCZ Freeze

 

Za pomoc dziękuje.

Link to post
Share on other sites

:( nie wiesz co mówisz, wentylatory z dziewięcioma łopatkami mają przy tym samym poziomie głośności większy przepływ powietrza niż z siedmioma łopatkami :)

 

Na Silentpcreview.com jest masa testów wentylatorów, w tym momencie nie umiem odnaleźć potrzebnego wykresu :P

Link to post
Share on other sites

hmm, sprawa wyglada tak, ze mam obudowe aerocoola rs-9 i tam jest ten panel do sterowania wentylami. pomyslalem sobie, iz kupie sobie te dwa wentyle i bede sobie nimi sterowal, podczas gry np. wlacze sobie na full, a w idle na low albo med.

 

wiec ktore te 2 wentyle? ktore te zapinki beda pasoaly, typ a czy typ b? bo niby nie pisze w zadnych o mugenie + http://www.proline.pl/sklep.php?p=REV+RC021 to czy bedzie okej do podlaczenia tego wentylka 3in na molexy[ ten kontroler na molexy jest] ewetnualnie podajcie link gdzie taka przejsciowke kupic

Link to post
Share on other sites

Skoro chcesz większej wydajności to kup SS 1600 albo 1900RPM (na 5V będą pracować poniżej albo w okolicach 1000 obrotów).

 

Te zapinki obie będą pasować. Różnica miedzy nimi polega na tym, że A zahaczasz ma zewnątrz wentylatora w B wewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Zapinki weź typ A, a w zestawie wraz z wentylatorem jest przejściówka 3-pin - Molex :wariat:

 

http://www.proline.pl/pic/scy-slip-120-1900_1.jpg

 

A na +5V kręci się z 400RPM, przynajmniej wg silentpcreview :P

 

http://www.silentpcreview.com/article83 ... html#SS-SH

 

W przypadku modelu 1200RPM się nie pomylili, więc tutaj też raczej tak jest :P

Link to post
Share on other sites

hmm powiedzcie jeszcze, po tym zabiegu w tym panelu, podpialem je do molexow, nie moge ich regulowac, mniejszy problem, wietraki wieja na 2k rpm, a tempreratury na 3,44ghz w idle wynosza ~58 stopni a w stresie pod orthosem godzinke go dalem po ~85, oplaca sie rozbierac i meczyc jeszcze raz z chlodzeniem[ nalozenie ejszcze raz pasty] czy po prostu mam taka grzalke??

Link to post
Share on other sites

Na pewno źle założyłeś chłodzenie... zrób jeszcze raz, ale starannie, nie ładuj za dużo pasty, ale też nie za mało - cieniutka warstwa na całym procesorze :(

 

A wentylatory można regulować, chyba coś nie tak masz z panelem :wariat:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...