Skocz do zawartości

Bootowanie z pendrive


Recommended Posts

Przerzuciłeś obraz ISO na pendraka i to ma działać?Mylisz się

 

Przeczytaj ten poradnik

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/bootowalny-pendrive-usb-z-windows-4163.html

Polecam ten poradnik, lub program WinToFlash pozdrawiam!, jeśli nadal nie podziała to problem z kompem ewentualnie coś w Biosie.

Link to post
Share on other sites

Problemem jest partycja utworzona na pendrive. Miałem taki sam problem - dostałem nowy pen, a on nie chciał bootować się. Wtedy wpadłem na pomysł usunięcia partycji na pendrive i utworzenie nowej zgodnej z usb-boot. Po tym zabiegu pendrive bootuje sie przy starcie kompa.

Edytowane przez luckyboy
Link to post
Share on other sites

Jak już pisałem... Windows XP nie da sie zbootować z pendrive... Wynika to ze struktury systemu plików na dysku.

Instalacje systemów WIndows z dysków USB są wspierana dopiero od Visty.

 

WPROWADZANIE W BŁĄD

Wyjaśnione poniżej, przez użytkownika Bullseye

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Dałem do wgrania systemu do serwisu, wzięli 70 zł a komputer dalej się wyłącza po 2 godzinach...

Ale co ma wgranie nowego systemu do wyłączania się komputera?

 

Podaj może jakieś szczegóły, co to za komputer, jakie chłodzenie, czy podczas pracy się wyłącza, czy przy dużym obciążeniu?

Link to post
Share on other sites

Kolego, przypomnij mi się koło 17 na PW to podeślę Ci program dzięki któremu zainstalujesz XP z Pendriva. Niestety w pracy sobie nie przypomnę nazwy :(

 

 

Jak już pisałem... Windows XP nie da sie zbootować z pendrive... Wynika to ze struktury systemu plików na dysku.

Instalacje systemów WIndows z dysków USB są wspierana dopiero od Visty.

 

Bzdury wygadujesz jak mało kto, skoro nie jest wspierane to ciekawe jakim cudem i 2000SP4 i Xp instalowałem z mojego Pendriva :/

Link to post
Share on other sites
WPROWADZANIE W BŁĄD Wyjaśnione poniżej, przez użytkownika Bullseye

 

 

 

Jestem certyfikowanym specjalistą Microsoft...

Windows XP nie ma oficjalnej drogi do instalacji z USB... Wszelkie programy którymi "przerabia sie" ISO aby bootował z USB są niezgodne z licencją. Oficjalnie wprowadzono to dopiero od WIndows 7, gdzie Microsoft daje rozwiązanie przy pomocy programu DISKPART (używanie innych oprogramowań od DISKPART do tworzenia bootowalnych dysków USB jest również niezgodne z licencją)...

 

Proszę się najpierw zapoznać z tematem a później dawać osądy. Zalecam kontakt telefoniczny do Microsoftu, który wytłumaczy w czym rzecz.

Bzdury wygadujesz jak mało kto, skoro nie jest wspierane to ciekawe jakim cudem i 2000SP4 i Xp instalowałem z mojego Pendriva :/

 

Najwyraźnie propagujesz nielegalne użytkownie licencji Microsoft...

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

To od Visty czy od 7 to wprowadzono bo trochę się gubisz ...

 

Programami ISO nie przerabia się, wystarczy skopiować i odpowiednio ustawić syslinuxa, pliki instalatora zostają nie naruszone więc jak niby to jest niezgodne z licencją ? jak dojdziesz że było to z Pendraka instalowane ?

Z tego co pamiętam seria EEE Asusa nie miała Cdromu i był opis jak instalować system XP z USB (nie CD-ROM, chociaż pewnie wdg Ciebie to też nie zgodne z licencją), który był na dołączonej płycie.

 

Nie propaguję nic nielegalnego, pliki są w formie oryginalnej, nie chodzi tu o instalację na USB bo wtedy faktycznie trzeba parę plików edytować. Ale w sumie ok, pozwij Asusa ;)

 

PS. Jestem certyfikowanym monterem bram, ale co to ma za znaczenie ?

Autor będzie miał ochotę to się odezwie, ja kończę Off z Tobą bo chyba konkretów nie podasz.

Edytowane przez bullseye
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Z tego co pamiętam seria EEE Asusa nie miała Cdromu i był opis jak instalować system XP z USB (nie CD-ROM, chociaż pewnie wdg Ciebie to też nie zgodne z licencją), który był na dołączonej płycie.

 

Jeśli posiadasz nośnik użyj napędu optycznego z USB... 

To od Visty czy od 7 to wprowadzono bo trochę się gubisz ...

 

 

Jest możłiwość DISKPARTem już od VIsty, ale oficjalnie Microsoft podaje rozwiązanie przy pomocy programu DISKPART od Windows 7.

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Windows Xp zainstsluje się z pendrive. Co do zgodnosci z licencją to nie wiem czy jest to legalne. Jednak jest to możliwe. W Asusie Eee byla plyta z instalka windowsa plus obraz dysku. Wiec mozna bylo zainstalować gołego Windowsa XP z napedu cd lub przywrocic kompletny obraz ghoustem.

Link to post
Share on other sites

Obserwowałem sobie ten temat i zacietrzewienie kolegi który nawet pozostawił po sobie zgłoszenie do rozpatrzenia przez administrację. Postanowiłem więc zadzwonić na linię pomocy microsoftu. Pani Griet z helpdesk belgijskiego oddziału microsoftu (tutaj mieszkam) wyjaśniła mi miło że tak długo jak jestem posiadaczem oryginalnej licencji produktu windows XP nie jest ważne czy do jego instalacji użyję narzędzi USB (choć tylko jeśli używam oryginalnych plików lub obrazu dysku windowsa bez modyfikacji plików), płyty, czy stworzonego w celu archiwizacji obrazu płyty windowsa- postępuję LEGALNIE. Najważniejsze jest aby moja licencja była legalna a pliki pochodziły z legalnego źródła w celu uzyskania pewności że ich integralność nie została naruszona przez osoby trzecie. Tyle w temacie "nielegalnej" instalacji z dysku USB. Bzdury. Kartka od mamy z napisem "zna się na łindołsach" nie może być podciągnięta pod termin "certyfikowany przedstawiciel microsoftu". 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...