Skocz do zawartości

Karta do 2000.


Recommended Posts

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Jak najszybciej kwota do 2000zł
-Zastosowanie: Gry

-Model i moc zasilacza: XFX 650 lub 750 OCZ
-Reszta specyfikacji komputera i7 3770k z77 Sabertooth obudowa Thermaltake Overseer RX- I

-Rozdzielczość monitora w której grasz! 1920x1080

-Dodatkowe wymogi: Moc/Cisza :)

 

Generalnie myślę nad R9 290 lub 780 co polecacie czekam na sugestie. 

Link to post
Share on other sites

Wg mnie lepsza będzie wersja od asusa gtx 780. Wersja ghz to jest to samo co zwykła tylko podkręcona. Podobno się  lepiej kręci, ale w testach tego nie widać. Jedyny minus asusa to słaby serwis.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wersja ghz to jest to samo co zwykła tylko podkręcona

 

No nie bardzo. GHz Edition jest na niereferencyjnym PCB, ma mocniejszą sekcję zasilania, chip w wersji B1, a nie standardowej A1 i do tego fabryczny backplate.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam;)

Ja z kolei wyjdę z inną propozycją.Proponował bym dołożyć 100zł do budżetu 2000zł i zainwestować w gigabyte R9 290x.Mamy wtedy topową kartę ,która nie jest delikatnym kastratem jak GTX780 czy r9 290.. Oczywiście będzie miała ona wyższe temperatury niż chłodzenia niereferencyjne lecz pamiętać należy ,ze karta wyrzuca ciepłe powietrze poza obudowe więc nie musimy się obawiać dłuższego obciążenia jednostki.Myślę,że ja zdecydował bym sie na taki ruch w tej sytuacji ;)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@ UP

-Dodatkowe wymogi: Moc/Cisza :)

 

Osobiście uważam, że jeżeli Autorowi zależy na ciszy to nie powinien inwestować w referenta 290x/290.
Testy pokazują dwie negatywne rzeczy w tych kartach: jest "ciepło" i głoooooośno!

Pozdrawiam,
Karol. ;)

EDIT:
Jeszcze godzinę temu drogi Autorze miałem dokładni taki sam dylemat jak Ty. Brałem dwie karty pod uwagę: Asus 780 z DCU2 oraz EVGA 780 Superclocked. Serwis Asus'a zniechęcił mnie i wybrałem EVGA. W testach wypada bardzo dobrze, lecz nic więcej powiedzieć o niej nie mogę, bo jeszcze jej nie mam.
Zaznaczam, że w ogóle nie brałem pod uwagę Gigabyte GHz, która jest bardzo dobrą kartą i chyba wszystkie recenzje kończyły się pozytywnymi słowami. Wystarczy posłuchać Nowaja, któremu chyba nic złego nie przeszłoby przez gardło wyrażając opinię o swojej 780tce od GB.  ;)

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

@UP

 

Jak najbardziej wziąłem pod uwagę kryterium moc/cisza aczkolwiek nikt nie zaprzeczy ,ze całościowe wyrzucanie ciepłego powietrza poza obudowe poprawia komfort pracy ,,budy" . Oczywiście niereferencyjne karty będą miały większą kulture pracy ale myślę,ze taki gigabajtowy r9 290x z naciskiem na moc kosztem kultury pracy ale docenieniem tego ,ze pozwoli na nizsze temperatury obudpwy to dobra alternatywa i propozycja;)

 

Pozdrawiam

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z pierwszym zdaniem się zgodzę.
Z drugim niestety nie, gdyż kultura pracy jest zbyt ważnym dla mnie aspektem przy wyborze sprzętu za takie pieniądze. ;)
Kwestia gustu po prostu, więc nie ma co się spierać. Ważne, że Autor się dowiedział o takiej alternatywie, więc plus dla Ciebie.
Pozdro

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@UP

Oczywiście zgadzam się z całością ;p Jeżeli kultura pracy oraz cisza wezmą górę to również polecę EVGĘ GTX780 . Bo jeżeli delikatnie zrezygnowali byśmy z wydajności czyli mam na myśli r9 290x to trzeba przyznać ,ze dostajemy cichą,chłodną nadal wydajną z świetnym serwisem kartę;) 

Dla kolegi również zasłużony plus.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Powiem tak generalnie gram i tak w słuchawkach więc priorytet ciszy nie jest konieczny zależy mi na wydajności. Obecnie urzęduje na 660Ti i i złego słowa na zielonych powiedzieć nie mogę. Jeśli rzeczywiście 780>R9 290 to będę patrzył w tą stronę. 

Link to post
Share on other sites

 

 

zainwestować w gigabyte R9 290x.

 

Jeśli masz tutaj na myśli referenta to jest to kompletna bzdura. Te karty zrzucają takty na stocku, nie wspominając w ogóle o OC. 


 

 

Jeśli rzeczywiście 780>R9 290

 

Miałem NV od czasu pierwszej Rivy TNT do czasów FX'ów 5xxx. Wówczas nabyłem Radka 9600 PRO i od tamtej pory (około 2002 roku) trzymałem się czerwonych kart. W piątek przyszła do mnie moja pierwsza od ponad dekady NV i jej zakup uważam za jedną z najlepszych decyzji, jakie w sprawie sprzętu podjąłem w życiu. 10 lat temu górą było ATI, obecnie to zieloni wyznaczają standardy jakości.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@UP

Nie zgodzę się z tym . Miałem okazję czytać wpis w którym autor posiadający referenta przy teście z tylko jednym wciągajacym wentylatorem 120mm na froncie w obudowie osiágnał stabilna prace przy delikatnym oc. Dobrze wentylowana obudowa dala by wiec napewno duzo lepsze mozliwosci.

Link to post
Share on other sites

Pomimo, że nie mam już Radka to kibicuję Mantle z całego serca, ale myślę, że jeszcze dużo wody upłynie, zanim osiągnie status pełnej sprawności. W przypadku topowych kart branie go pod uwagę niespecjalnie ma sens, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie wpadnie na pomysł połączenia 290-tki z FX'em 6300, a wtedy Mantle ponoć najbardziej pokazuje pazur. Jeśli nie grasz w BF4 nie bierz go w ogóle pod uwagę.


 

 

Nie zgodzę się z tym

 

Z tym, że zakup referenta to bzdura ? Serio uważasz, że zakup karty za ponad 2k zł, która osiąga ponad 95 stopni na stocku to dobry pomysł ? Wydałbyś na nią swoje pieniądze ?

 

Ja ostatnio stałem przed takim wyborem jak autor tematu i rozważałem między innymi zakup autorskiego Radka 290X, ale kupno referenta, jeśli ktoś nie planuje go zwodować, to DEBILIZM. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

Całość mogę potwierdzić.Ciekawą recenzją jest test mantle na kanale youtube pod nazwą videotesty.Aczkolwiek dodam ,ze mantle bez względu na cpu oraz gpu zawsze da gwarancję,ze nie doswiadczymy chwilowego spadku fps gdy winnym jest procesor w danej sytuacji(w teorii) .Poniewaz przy lepszym cpu a gorszym gpu to ten drugi bedzie pracowac na 100℅ a pierwszemu bedzie sie w jakims stopniu nudzic ,wiec nawet jesli bylaby taka okazja ze gpu pomoglo by cpu to nie miala by czym xd 

Narazie opcja mantle mozemy cueszyc sie tylko w BF4 a same sterowniki to BETA.

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

videotesty.

 

Jeśli powołujesz się na tego mietka z YT to nie mamy o czym rozmawiać i przestań się proszę tutaj udzielać. Nie mam czasu, aby kolejny raz prostować pierdzielone przez niego bzdury.

 

 

 

A co przemówiło za twoją decyzją że nie wybrałeś autorskiego rozwiązania 290 czy 290X ? 

 

Bigi i Dodo :D

 

A tak na serio to chciałem się przekonać, czy NV to faktycznie inna jakość. Okazało się, że tak. Do tej pory byłem przekonany, że miałem płynność, teraz wiem, że mogło być lepiej. Gdybym nie był zadowolony to karta wczoraj wróciłaby do sklepu, a ja czekałbym na 290-tkę i 250 zł zwrotu ;) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam caly czas sie zastnawiam nad podobnym problemem.

Fakty sa takie ze czysta wydajnosc:

R9 290 =  GTX 780.

( oczywiscie sa roznice zaleznie od tytulu ) jednak srednia roznica to 1% na korzysc 780.

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/R9_290X_Tri-X_OC/24.html

 

Dodatkowe plusy nvidii:

- mniejsze ( ok 10% ) zapotrzebowanie na prad

- lepsze sterowniki ( lepsza optymalizacja i wiecej praktycznych rozwiazan w grach itp )

- lepszy tryb multigpu ( mniej mikroprzyciec )

 

Plusy amd:

- mozna kopac kryptowaluty ( dzieki czemu karta moze na siebie zarabiac )

- mantle - ktore jak pokazuja testy ma potencjal

- troche tanszy

 

Ja powoli sklaniam sie ku AMD, dlatego zeby "wesprzec" ich starania - mantle to odwazny krok, ktory w moim odczuciu moze przyniesc wszystkim graczom same plusy ( monopol directx do niczego dobrego nie prowadzi ).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A mi pozostaje wybór między R9 290 a 780 bo generalnie od początku brałem tylko te dwie karty pod uwage. Za R9 290 przemawia do mnie Mantle który naprawde wydaje sie przyszłosćiowy a za 780 to ze to NV i mam gdzies lepsze zdanie o NV niż o ATI takie upodobanie. Jeśli 780 to rozumiem że Gigabyte GHZ a jeśli 290 to od którego producenta ?

Link to post
Share on other sites

Moim zdanie saphire - najlepsza kultura pracy.

Unikalbym GB - jako ze mozna trafic na modele z wada fabryczna ( choc teoretycznie nie powinno miec to miejsca, jednak zyjemy w Pl i takie rzeczy sie zdazaja ).

Link to post
Share on other sites

Też miałem ten wybór R9 290 czy 780 wybrałem to drugie i jestem bardzo zadowolony dokładnie GHz ed. gdyż standardowo podkręcony i zawsze coś można jeszcze dokręcić. Co do R9 290 jest równy 780 lecz tego drugiego po podkręceniu jest lepszy od R9 ( w zależność do danej gry). Jeżeli jednak wolisz R9 ja wybrałem bym Toxic.  Podobno bardzo dobra partia z niej jest. To wszystko zależy też od tego w jakie gry grasz jak wiedzmiń, AC to NV jak BF to AMD. Którą nie wybierzesz na daną chwile będziesz zadowolony. Przyrost 290 do 290x podobno jest znikomy więc nie warto dopłacać. Za 290 przemawia, że zostaje ci jeszcze trochę kasy w kieszeni. Ja dałem za Ghz ed 1940 zł.

 

edit/

Co do referenta R9 290/290x to nawet o tym nie myśl (moje zdanie) prócz temperatury oraz szumu to chyba mało co robi ta karta.

Edytowane przez Bonesso
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...