Skocz do zawartości

Dobór porządnej karty dźwiękowej - Xonar albo Creative


Recommended Posts

Serwus wszystkim.

 

Poszukuje porządnej karty dźwiękowej. Celuje w górną półkę Creativa lub w Asus Xonar.

 

Ostatnio mogę kupić w bardzo rozsądnych pieniądzach nowego (nieużywanego) Asus'a Xonar Essence STX. Podobno jest naprawdę dobey ale skoro kupować coś porządnego to wole się zapytać.

 

Sprzęt na którym ma to grać:

 

Amplituner Onkyo TX-8410 (stary ale kocham jego dźwięk i niezniszczalność)

Głośniki B&W (zabijcie nie chce mi się ich odsuwać i szukac oznaczenia)

 

Słuchawki:

 

Sennheiser HD598

 

Przeznaczenie. Odsłuch muzyki, gry FPS, filmy (wszystkiego po trochu)

Link to post
Share on other sites

Nie przeczę, że wewnętrzna karta byłaby mi bardziej na rękę, żeby nie gracić pokoju/biurka.

 

Co do kwoty. Trudne pytanie, ale myślę, że można swobodnie założyć, kwota za jaką można kupić Xonara Essense STX jest rozsądna. Więcej to już by raczej była przesada.

Link to post
Share on other sites

Od wczoraj jestem w posiadaniu Xonara Essence ST. Wcześniej miałem Xonara DG, którego również polecam bo moim zdaniem nie ma lepszej karty w okolicach 100pln. Generalnie chciałem iść dalej i kupiłem ST. Szczerze mówiąc podchodziłem sceptycznie to tego ,że jakaś inna karta może zagrać aż tak bardzo zauważalnie lepiej nic mój DG. 

Panie i Panowie, przepaść  :)

To co słyszę na moich słuchawkach i głośnikach ( podpis ) przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Detale, dynamika i scena dzwięku jest ogromna tak jak i różinca w cenie :)  ale warto.

 

Link do moich wyborów ;)

Edytowane przez wareczynski
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie.

 

Jeszcze jedno pytanie dość ważne ale nie decydujące aż tak o zakupie.

 

Obecnie mam płytę Rampage IV Formula. Na niej mam dwa GTX'y 680. Każdy pracuje na 16x PCIe. Tak więc sumarycznie mam już wykorzystane 32 linie (3.0 jeśli mam być dokładny). Teraz jeśli włożę kartę dźwiękową która potrzebuje 1x PCIe (2.0 o ile pamiętam) to czy mi urwie z linii przeznaczonych na karty? W sumie chipset x79 ma (chyba) 40 linii. Jednak w biosie wyłączę wbudowaną kartę dźwiękową więc jedna linia powinna się zwolnić i zostać przypisana do "zewnętrznej" karty dźwiękowej. Tak byłoby idealnie. Pytanie dość ciekawe.

Link to post
Share on other sites

Od wczoraj jestem w posiadaniu Xonara Essence ST. Wcześniej miałem Xonara DG, którego również polecam bo moim zdaniem nie ma lepszej karty w okolicach 100pln. Generalnie chciałem iść dalej i kupiłem ST. Szczerze mówiąc podchodziłem sceptycznie to tego ,że jakaś inna karta może zagrać aż tak bardzo zauważalnie lepiej nic mój DG. 

Panie i Panowie, przepaść  :)

To co słyszę na moich słuchawkach i głośnikach ( podpis ) przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Detale, dynamika i scena dzwięku jest ogromna tak jak i różinca w cenie :)  ale warto.

 

Link do moich wyborów ;)

A jak wygląda sprawa z basem na standardowych ustawieniach Essence ST w porównaniu do DG? Bo na moje ucho DG ma go znacząco za dużo.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites
A jak wygląda sprawa z basem na standardowych ustawieniach Essence ST w porównaniu do DG? Bo na moje ucho DG ma go znacząco za dużo.

bas jest kontrolowany, punktowy,nie jest to ciepłe brzmienie, raczej jasne. Jest tego, jeśli można tak to nazwać średnio .Jeśli w DG jest za dużo ? dziwne ,to chyba słuchawki, czy głośniki maja nadmiar ,o ile coś tam w panelu sterowania kartą nie poprzestawiałeś.

Link to post
Share on other sites

Nie na głośnikach tego basu nie jest tak dużo, ale na dwóch rodzajach  słuchawek czuje się nadmiar w porównaniu do integry czy dwóch komórek samsunga. Ustawienia karty są w porządku.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...