Skocz do zawartości

Napęd CD/DVD (dobra jakość odtwarzanego dźwięku)


Recommended Posts

Witam. Posiadam głośniki Microlab SOLO7C oraz kartę Asus Xonar DX. Mam sporą kolekcję płyt CD Audio i zależy mi na jak najlepszej jakości odtwarzanej płyty. Nie chcę kupować zewnętrznego CD PLAYERA (chyba, że to lepszy pomysł).

Chciałbym, aby to właśnie mój komputer służył jako dobry odtwarzacz CD Audio, głównie dlatego, że wyżej wymienione głośniki posiadają tylko dwa wejścia na źródła dźwięku. Póki co jest to podłączone w ten sposób:

PC -> Microlab
PS3 -> TV -> Microlab

Tak więc mam zajęte dwa źródła dźwięku, i chciałbym aby to komputer robił za odtwarzacz. Wiadomo, czasem też odpala się jakiś kawałek po prostu z dysku, bądź YouTube.

Powiedzcie mi, czy jest sens bawienia się w droższe napędy posiadając standardowy napęd DVD Multi Recorder z Compact Disca ? Czy jakość odtwarzanej płytki CD Audio będzie lepsza w takim droższym napędzie czy są to małe różnice, bo dźwięk i tak przejdzie przez kartę ?

 

Po prostu połączenie Xonara w PC z SOLO7C bardzo mi pasuje i chciałbym, aby tak zostało, bez dodatkowych odtwarzaczy i bawienia się z kablami.

Budżet na taki napęd to maksymalnie 250zł. Da się coś w tej cenie dobrego znaleźć ?

Napiszcie co o tym myślicie, i jak byście to lepiej rozwiązali. Dzięki



 

Edytowane przez porcupine
Link to post
Share on other sites

Witam, nie ma sensu kupowanie nowego napędu, ponieważ w obecnym, jak i ewentualnie w nowym, sygnał z niego wychodzący jest sygnałem cyfrowym. Od karty dźwiękowej zależy jakość dźwięku. Owszem kiedyś były CD-ROMy z wewnętrznym wyjściem analogowym, które podłączało się bezpośrednio do karty dźwiękowej, ale to już przeszłość. Takim sposobem zaoszczędziłeś trochę grosza. Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu. Dlaczego? Ponieważ głośniki, które posiadasz to ,,tylko'' zwykłe komputerowe pierdziawki (proszę nie obraź się chodzi o to ,że dla 99% komputerowych userów i tak będą ok ). Poza tym wszystkie cd-romy/dvd-romy to tylko budżetówki na komputerowy rynek. Co innego gdybyś miał powiedzmy jakies niedrogie głośniki paradigm np. maleńkie atomy czy droższe  adam audio do tego dobry  wzmacniacz , nie wiem - cambridge lub marantza to wtedy kupno cd może byłoby uzasadnione ,choć i tutaj nie wiem czy wychwyciłbyś różnicę w dźwięku bo niuanse usłyszą tylko typowi audiofile. Moim zdaniem za te 250 złotych lepiej weź dziewczynę na dzień do Zakopca , więcej na tym skorzystasz. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ależ ja nigdzie nie napisałem ze są to bardzo dobre głośniki z wyższej półki. Sama nazwa i kategoria produktu to głośniki komputerowe. Napisałem tylko ze taki dźwięk jest dla mnie jak najbardziej wystarczalny i nie potrzebuje niczego więcej. Pytanie dotyczyło napędu do PC ponieważ nie do końca wiedziałem czy ma on wpływ na jakość czy to karta i tak przepuszcza dźwięk. Dzięki @maciek396 za uświadomienie mnie. Temat do zamknięcia :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...