Skocz do zawartości

GTX 660 czy Radeon Hd 7850 2GB?


Recommended Posts

 

 

Witam! Tak jak w temacie: która karta lepsza? GTX 660 czy Radeon HD7850, ale w wersji 2GB? Dodam, że procesor to AMD Fx 8320, a zastosowanie to gry. Pozdrawiam i liczę na konkretną odpowiedź.

 

GTX 660, karty AMD maja tak napisane sterowniki, ze lepiej współpracują z CPU o mocnych pojedyńczych rdzeniach, a tych w FX brak.

Link to post
Share on other sites

Choc kibicuje Matnle z calego serca to na chwile obecna kupowac karte tylko i wylacznie pod Mantle jest dosc malo racjonalne, bo jakby nie patrzec  przewazajaca wiekszosc gier dziala i bedzie dzialac na directXie.

Z jednej strony mamy Valve ktore portuje gry na linuxa w open gl ( ktory tez ladnie potrafi odciazyc procka ) z drugiej AMD Mantle pod windowsa, jesli do tego dolaczy nvidia to koniec hegemonii directxa jest bliski ale nadal to przyszlosc.

 

Na chwile obecna do takiego zestawu bralbym gtx660 - no chyba ze autor mysli tylko o grze w BF4 to wtedy rzeczywiscie 7850 plus mantle plus OC ;-)

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

no wlasnie sie da, widzialem test na yt (nie wiem ile osob bylo na mapie, na ekranie jedna) z mantlem na 7850 i phenomem x4 bylo 60 klatek, bez mantla 15-25, jak znajde linka to podrzuce

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Im słabszy procesor tym różnica większa. Choć trzeba brać poprawkę, że to dopiero wszystko jest testach jako beta i zdarza się, że to nowe api daje spadek wydajności w odniesieniu do Dx. Także jako wyznacznik przy zakupie karty ja bym się nim nie sugerował na pewno.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

BF4 jest tak spierdzieloną grą, ze nawet na i5+HD7850 cięzko jest zagrać bez lagów na mapkach 64 osoby w rozsądnych detalach ;)

Bf4 oczywiście posiada  błędy  ale póki co nie ma nic lepszego a i  tak masa osób w to gra  łącznie ze mną  ja na swojej konfiguracji  spokojnie gram na ultra detalach i w ful hd bez żadnych lagów   średni fps 54-60    stery 13.12  serwery 64 osoby  , do tej gry nie ma co podchodzić ze słabym prockiem szkoda nerwów     na moim Haswellu i5 4670k@ 4400mhz nierzadko procesor jest obciążony w 99-100%

Ja bym jednak do fx 8320 wybrał gtxa 660

Link to post
Share on other sites

Mam HD 7850, dokłądniej model fo Gigabyte GV-R785OC-2GD wersja OC

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r785oc-2gd/

 

Mam i5-3470 2x4GB i BF4 chodzi mi na Ultra około 40-50 klatek (multi 32/48/64 graczy) w 1920x1080 60Hz. Z informacji od ludzi, którzy grają w BF3/BF4 wynika że Radeony lepiej sobie radzą z grafiką w frosbite od GTXów (mówimy tu o katrach w podobnej klasie tak jak np GTX660 vs 7850). Nie wiem jak z użyciem prądu u "zielonych", ja mam zasilacz 500W i w stresie bierze mi cały zestaw 370W...

Być może będę sprzedawał na dniach mojego 7850 (kupiony w Marcu 2013, gwarancja to 36 miesięcy) więc jak byłbyś zainteresowany to pisz na priv to się dogadamy... 

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Bierz GTX660 nie ma porównania do 7850. Sam mialem nie dawno 7850 karta w bf4 nie byla dobrze obciążana liczne spadki do 70% obciążenia. Zeby dorownac gtx660 musialbys pogonic 7850 1250Mhz na rdzeniu co robia wybrane sztuki. Teraz mam GTX i praktycznie caly czas 99% obciazenia. Przeanalizuj testy AMD + NVIDIA. Jeśli chodzi o mantle to chodzą sluchy ze ma być dostępne także dla zielonych :-)

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

A karta radeon R9 270?

Jeśli mam do wyboru Gtx 660 i R9 270, w tej samej cenie, a dodatkowo do gtx 660 dołączony jest Assasin 4?

Wiele testów wykazuje że radeon jest wydajniejszy, więc co wybrać?

Natomiast HD 7850 wedłuk mnie lepiej sobie darować, chyba że w okazyjnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...