Skocz do zawartości

Asus Geforce 780 DCUII czy Asus Radeon R9 290X DCUII ?


Recommended Posts

Witam 

Przymierzam się do wymiany karty graficznej w tej chwili mam Geforce 660 i prawie mi wystarcza, ale lubie grać na opcjach maksymalnych więc szukam czegoś z zapasem. Do wyboru właściwie mam dwie tytułowe karty bo na 780 ti to już nie dam rady bo jeszcze zasilacz do wymiany. Nie wiem na którą się zdecydować zawsze miałem Geforce ale teraz ten radeon jest szybszy ale nie ma Physx a to fajne bajerki które ładnie wyglądają a ja jestem fanem ładnej grafiki. Poza tym kiedyś było sporo problemów ze sterownikami i radeonami a ja raczej nie mam czasu na zabawy ze sprzętem, siadam i gram i tyle. Jak to teraz wygląda jak ktoś ma takiego radeona to proszę o wypowiedź w tej kwestii. Grać będę w 1080p bo monitora teraz  nie wymienię poza tym to wystarcza.

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: zakup bedzie pod koniec marca, kwota max 2100 zł 

-Zastosowanie: Gry, Assassin Creed 4, Watch Dogs, GTA V, Wiedźmin 3, Battlefield 4(mniej niz reszta) 
-Model i moc zasilacza: Chieftec CFT-650-14cs  12v - 4 szyny po 18 amp w tym 2x18 na procesor, 1x18 amp na karte grafiki, 1x 18 na resztę i tu wydaje mi się ze do wymiany 

-Reszta specyfikacji komputera [model procesora Intel Xeon 1230v2 (Ivy bridge), płyta główna

 Gigabyte GA-H77-D3H

 pamięci RAM- Kingston DDR3 HyperX Genesis 8GB/1600 CL9 

2 x dysk 7200rpm Seagate Barracuda, 1x SSD, 6 x wentylator 120mm  

Obudowa Zalman Z9 plus długość karty max 29,2 cm dlatego patrzę po Asusach bo są mniejsze.

-Rozdzielczość monitora w której grasz! tylko 1080p

-Dodatkowe wymogi: (np. w miarę cicha, byle nie odkurzacz, w podkręcanie się nie bawię , 

Link to post
Share on other sites

piszesz ze zasilacz wystarczy a co z tymi szynami? jedni piszą że wystarczy inni ze szyna zasilania na kartę ma za mało amperów, i do tego ma dwa kable sześć pin a potrzeba 1x8 pin 150 watt i 1 x 6pin 75watt , widziałem przejściówkę z dwóch sześć pin na 1 x8 pin ale wtedy braknie mi wtyczki 6pin i co z molexów ? a jak nie wytrzyma to był przypadek żeby uszkodziło coś więcej niż zasilacz?

Link to post
Share on other sites

chyba spróbuje na tym zasilaczu, 780 ti tez powinien ogarnąć bo to niewielka różnica jeżeli nie jest podkręcona, a ktoś coś wie na temat oryginalnych wentylatorów nvidia w 780 ti bez podkręcania taka karta jest dużo wolniejsza i głośniejsza?

Link to post
Share on other sites

 

 

zakup bedzie pod koniec marca

 

W takim razie załóż temat za dobry miesiąc bo obecnie nie ma to większego sensu.

 

Zasilacz da radę bez problemu, a jeśli chodzi o wybór karty to mój głos idzie na NV. Przez ostatnią dekadę miałem Radki, 780-tka dojechała do mnie w ubiegły piątek i obecnie odkrywam gry na nowo. Słupki i wydajność w smarkach to nie wszystko. Wrażenia z gry przemawiają zdecydowanie za zielonymi. 

Link to post
Share on other sites

W takim razie załóż temat za dobry miesiąc bo obecnie nie ma to większego sensu.

 

Zasilacz da radę bez problemu, a jeśli chodzi o wybór karty to mój głos idzie na NV. Przez ostatnią dekadę miałem Radki, 780-tka dojechała do mnie w ubiegły piątek i obecnie odkrywam gry na nowo. Słupki i wydajność w smarkach to nie wszystko. Wrażenia z gry przemawiają zdecydowanie za zielonymi. 

tak właśnie mi się wydawało, ta data to plan ale ja jestem szybki więc równie dobrze może być za tydzień. Jeszcze się zastawiam nad 780 ti w wersji stock MSI 2500zl i  Twin frozr za jakieś 2700zl , zasilacz da radę? jest sens dopłacać 600 zł do wersji stock ti i 800zł do wersji twin frozr, fakt że kupuje na zapas żeby mieć spokój na jakieś 2-3 lata w 1080p  da radę? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Mógłbyś to rozwinąć? 
 

 

Pomimo tego, że licznik pokazywał 50-60 kl/s, bez żadnych spadków, animacja na 7970 potrafiła bez powodu chrupać. Na NV tego nie doświadczam.


 

 

mieć spokój na jakieś 2-3 lata

 

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co będzie za 2-3 lata. Wyszły nowe konsole, branża powinna się w końcu trochę ożywić. 

 

Masz proca, którego nie można podkręcić, więc moim zdaniem 780-tka będzie odpowiednia. Kasę, którą miałbyś dopłacić do Ti schowaj w skarpetę. Jak karta przestanie dawać radę to ją sprzedasz, trochę dołożysz i kupisz nową.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Pomimo tego, że licznik pokazywał 50-60 kl/s, bez żadnych spadków, animacja na 7970 potrafiła bez powodu chrupać. Na NV tego nie doświadczam.

 

 

 

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co będzie za 2-3 lata. Wyszły nowe konsole, branża powinna się w końcu trochę ożywić. 

 

Masz proca, którego nie można podkręcić, więc moim zdaniem 780-tka będzie odpowiednia. Kasę, którą miałbyś dopłacić do Ti schowaj w skarpetę. Jak karta przestanie dawać radę to ją sprzedasz, trochę dołożysz i kupisz nową.

 

no niby masz rację ale te konsole z tego co czytałem to wydajnością są gdzieś na poziomie 660 ti więc z tym ożywieniem to chyba szału nie będzie, a sprzedanie karty to wiadomo solidna strata więc nie prędko będę chciał coś takiego zrobić więc 780 ti będzie miała większy zapas tylko pytanie ile procent?

Link to post
Share on other sites

W żadnym razie nie można w ten sposób przeliczać wydajności. XBOX 360 ma GPU na poziomie Radków X1950. Spróbuj na takiej karcie uruchomić Wiedźmina 2, nie wspominając o GTA V...

Link to post
Share on other sites

W żadnym razie nie można w ten sposób przeliczać wydajności. XBOX 360 ma GPU na poziomie Radków X1950. Spróbuj na takiej karcie uruchomić Wiedźmina 2, nie wspominając o GTA V...

no ok to jest orientacyjne ale z tego co wiem battlefield 4 idzie na 720p na xbox i 900p na ps4 bo inaczej nie bedzie 30 fps ?? więc nie widzę dużo miejsca na rozwój , owszem optymalizacja, ale gdzie tu do pc które ciągną battlefielda nawet w wyższej niż 1080p bez problemu, kurcze nawet mój gtx 660 ciągnie 1080p z wszystkim na full tylko bez vsync i z 2x antyal.  

Edytowane przez wonskyy
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

dla potomnych: chieftec ,600,650 ,750 Watt cft-650-14cs wsadziłem 780ti stock i po 10 min gry AC4 reset, czyli zgasło wszystko i po 5 sec samo wystartowało. jutro wymieniam zasilacz. te zasilacze się nie nadają do tych kart 780 i 780ti tak twierdzi producent chieftec i nvidia.

Link to post
Share on other sites

Tak napisałem po to żeby ktoś jak będzie szukał to znajdzie gotową odpowiedź, ja nie znalazłem. Rzekomo cft-750 może i da radę ale lekkie oc i po zabawie. Kupiłem msi gtx 780 ti z chłodzeniem Nvidii, które jest super, miałem windforce i powiem że wolę to Nvidii . jest ciche ale na 80 procent jest na pewno głośniej niż windforce ale w obudowie mam 1 do 2 stopni więcej niż w pomieszczeniu bo całe ciepło wyrzuca na zewnątrz. No więc mój chieftec cft-650-14cs nie wytrzymał nawet 10 min gry w Assassin Creed 4. Te zasilacze mają podzielona linie 12v na 4 x 18 amp i to je skreśla.

Link to post
Share on other sites

Pomimo tego, że licznik pokazywał 50-60 kl/s, bez żadnych spadków, animacja na 7970 potrafiła bez powodu chrupać. Na NV tego nie doświadczam.

 

 

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co będzie za 2-3 lata. Wyszły nowe konsole, branża powinna się w końcu trochę ożywić. 

 

Masz proca, którego nie można podkręcić, więc moim zdaniem 780-tka będzie odpowiednia. Kasę, którą miałbyś dopłacić do Ti schowaj w skarpetę. Jak karta przestanie dawać radę to ją sprzedasz, trochę dołożysz i kupisz nową.

 

 

Ja mam 7950 po oc do 1170/5800, mam dużo klatek (spadki do 45, średnio powyżej 60) i również wydaje mi się, że gra po prostu nie jest płynna (bf 3 / 4)

Link to post
Share on other sites

Pisałem nie raz - odczucia to ......... to wasze odczucia.

Mogę teraz dokładnie to samo napisać co Nowaj.

 

Miałem GTX 660OC i zmiana na HD 7970.

Na FHD w BF3 (wszystko na full) na GTX-e coś mi tam czasem chrupnęło, zwolniło, przycięło szczególnie przy dużych zadymach i wieloosobowych mapach.

Na HD 7970 super płynnie i dość sporo klatek. Nigdy nie widziałem ich mniej niż 55-60. Na kanałach spokojnie miałem ich 100.

Tylko co warta jest moja opinia jeśli porównuje w niej GTX 660 do HD 7970.

Co warta jest opinia porównująca płynność HD 7970 do GTX 780 GHZ.

Odpowiedzcie sobie sami.

Link to post
Share on other sites

Napiszę to po raz kolejny, bo jak widzę nadal do Ciebie nie dociera. Porównując karty nie mówię o ich wydajności, tylko o jakości animacji, gdy licznik pokazuje pierdylion klatek/s.

 

Zagraj sobie w Dead Island Riptide to zobaczysz to w pełnej okazałości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...