Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukam taniego smartfona do 500zł najlepiej by był jak najtańszy ale jednocześnie miał przyzwoitą wydajność.

Chciałbym używać go do przeglądania internetu, normalnego użytkowania rozmowy sms, czasami w autobusie pograć no i słuchania muzyki

Chciałbym by miał dobrą nawigacje często jeżdze na rowerze po różnych terenach i czasami cięzko zorientować się gdzie się jest :)  Przedewszystkim chciałbym by ona była całkowicie darmowa by nie było wymagane połączenie z internetem do jej używania

Co do systemu preferowałbym androida

Dobrze by było by smartfon miał dwa dosyć mocne rdzenie, które zapewniły by przyzwitą wydajność.

Link to post
Share on other sites

Myślałem o Lumii jednak kusi mnie android i możliwość instalowania jakich chce aplikacji. Miałem androida przez chwile i mi sie bardzo podobał a jak jest z windowsem w Lumii jakie są jego podstawowe róznice w stosunku do androida.

A co powiecie o smartfonach typu GoClever Quantum 4 lub Kruger & Matz Move KM0401 są w niskiej cenie ale podzespoły tam wsadzone nie są najgorsze. Jedynie to mało znana firma na rynku smartfonów lecz w innych dziedzinach są to uznane marki. Nie jest to tak, że jakościowo są na poziomie droższych smartfonów bardziej znanych firm typu LG, Samsung u których płacimy za nazwe.

Link to post
Share on other sites

Lumia 520 jest bardzo dobra tdo tej ceny System MObile Windows  jest bardzo dobry w gruncie rzeczy działa bardzo płynnie, nie ma z nim jakichkolwiek problemów. Aplikacji na Windows phone jest bardzo dużo, ale nie  ma ich tyle co na androidzie oczywiscie, myśle że znajdzies cos dla siebie z Tych aplikacji. Jak dla mnie za taka cene to najlepszy wybór :) Poczekaj jeszcze na odp innych użytkowników :)

Link to post
Share on other sites

Robert2137  - NIE MYL PROSZĘ - Windows Mobile - z Windows PHONE 8 - bo to DWA RÓŻNE systemy. Windows Mobile to ewolucja Windows CE, na jądrze Windows CE, zaś Windows PHONE 8 - pracuje na jądrze Windows NT - czyli na takim jakie mamy w Windows NT, XP, Windows 7 czy 8.1 - to są diametralnie inne sytemy.

 

Na WP8 nie jest łatwo instalowac "jakie się chce :) " aplikacje - możesz zainstalować z karty, ale musi byc podpisana. Jak chcesz kombinowac to musisz mieć Konto DEV i przypisany do tego konta telefon.

Pytanie tylko po co? Jak mamy zamiar używać "piratów" to - TAK - Android jest lepszy, ale na WP8 mamy masę darmowych, dobrych apek - no i non-stop są promocje. Wiec za darmo prędzej czy póxniej trafimy na interesująca nas apkę.

 

Wydajność - tu mamy sprawę jasną - Lumia 520 działa szybko i płynnie, żaden z telefonów z androidem do 600 zł nie ma najmniejszych szans. GoClever czy Kruger & Matz zadaj sobie pytanie CZEMU są tanie - na czymś musiano zaoszczędzić aby dać podzespoły jak w droższych modelach. :) Ja bym unikał takich wynalazków. Owszem działają, ale - róznei bywa.

 

Sumując : WP8 - szybki, płynny, długie wsparcie, ale mniejsza wolnosć - Android - pełna wolnosć, ale znacznie wolniejszy, bardzo nałe lub wręc brak wsparcia.

Lumia 520 jako jedna z pierwszych otrzymała najnowaszą poprawkę GDR3/Black - napiszcie proszę jaki tani telefon na Androidzie z przed roku dostał Androida 4.4 KitKat ? :) 

Link to post
Share on other sites

 

 

możliwość instalowania jakich chce aplikacji.

Fakt, zainstalować zainstalujesz, ale z działaniem już możesz mieć problemy. Wtedy liczba tych aplikacji znacznie maleje i nie wiem czy na WP nie jest więcej dostępnych w takim wypadku, które będą działać.

 

Dla przykładu - na Lumi 520 płynnie działa Modern Combat 4 (filmiki na yt), a na czymś z Androidem ta gra działa płynnie na telefonach za minimum 700-800zł. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc i rozszerzenie troche moich horyzontów :)

Hmh musze się w takim razie bardzo dokładnie przyjrzeć Lumii

Zainteresowałem sie smartfonami tańszych firm głównie dlatego, że brat kupił pare miesięcy tablet firmy Ferguson za coś ok 500 zł z dwoma rdzeniami 1GB ramu na androidzie i musze przyznać, że chodzi to bardzo ładnie jak na te cene.

A co do nawigacji w tych modelach które podałem wcześniej to też byłaby ona całkowicie darmowa. Chciałbym wiedzieć by móc zestawić ze sobą te wszystkie telefony i wybrać to co mi najlepiej odpowiada

Link to post
Share on other sites

Nawigacja  - nie była by darmowa. Owszem na Androidzie są darmowe - ale mają bardzo, ale to bardzo słabe pokrycie map oraz kiepsko z aktualizacjami. Płatne jak AutoMapa czy TomTom są aktualizowane i to czesto - ALE - musimy ro rok za nie płacić abonament..

 

Nokia zaś wykupiła NavTeq, jednego z największych obok TeleAtlas "dostawcę" map i nawigacji - a Lumia 520 posiada darmową HERE Drive, która nie ustępuje dokąłdnocią i pokryciem takiej AutoMapie - co więcej mamy aktualizacje nowych czy przebudowanych dróg. Dodam, ze jest to głosowa nawigacja nie wymagająca dostepu do internetu - no chyba, że chcemy śledzić korki na trasie. Do tego ma opcję nawigacji pieszej i bardzo ładnie jest zintegrowana z HERE Maps, czyli mapami. 

Od momentu jak mam Lumię "olałem" całkowiecie GoogleMaps oraz nie przedłużyłem subskrypcji AutoMapy. :) A jeżdże dużo i częso po "dziurach" i małych miejscowościach - wiec mam dużą orjentację jak aktualne są mapy.

 

Sam jadąc przed świętami do siostry do Wejherowa - już dwa dni po otwarciu odcinka A1 miałem go na mapach Nokii. 

 

Jesli chodzi o nawigację to Lumia daje najwięcej - mamy darmową, nawigację za któą na Androidzie musilibysmy sporo zapłacić - a na dodatek mamy ją dożywotnio - czyli za aktualizacje tez nie płacimy. :)

Link to post
Share on other sites

Koloryzowanie rzeczywistości...

 

 

 

Wiec za darmo prędzej czy póxniej trafimy na interesująca nas apkę.

Były, są i będą takie, które nigdy nie będą za darmo. Druga sprawa, że trzeba wykazać się sporą cierpliwością czekania rok na promocję aplikacji (która przydałaby się już dziś). O ile oczywiście w ogóle kiedykolwiek będzie na nią promocja.

 

 

 

długie wsparcie, ale mniejsza wolnosć - Android - pełna wolnosć, ale znacznie wolniejszy, bardzo nałe lub wręc brak wsparcia.

Co do tego wsparcia pisałem już tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/117134-nokia-lumia-920-vs-sgs3/?p=1302260

 

 

 

Lumia 520 jako jedna z pierwszych otrzymała najnowaszą poprawkę GDR3/Black

Hmm... 1020 już ma, 925 też, 920, 820 również. 520 z Orange dopiero co dostała, a bez brandingu na Polskę nawet nie przeszła w "coming soon". Chyba mamy różne definicje jako "jedna z pierwszych".

 

 

 

 

A jeżdże dużo i częso po "dziurach" i małych miejscowościach - wiec mam dużą orjentację jak aktualne są mapy. Sam jadąc przed świętami do siostry do Wejherowa - już dwa dni po otwarciu odcinka A1 miałem go na mapach Nokii.

 

W lipcu (2013) była aktualizacja map Nokii, kolejna pod koniec stycznia (2014). Od ponad dwóch lat istnieją ulice w pewnej miejscowości niedaleko Krakowa - nie zostało to naniesione (nawet to zgłosiłem, ale bez efektu). Nokia ma również naniesione drogi gruntowe (nieasfaltowe) przez które może czasami poprowadzić (sam spotkałem się z taką sytuacją). Dokładniej o wadach tej nawigacji wypowiadałem się już głębiej (jeżeli ktoś jest zainteresowany to znajdę ten post), ale się jeszcze powtórzę, że np. z Krakowa nad morze wytycza trasę przez Warszawę (niezależnie jaki typ trasy wybierzemy). Pod względem aktualności i ogółu map już lepszy jest Janosik (darmowy, ale on potrzebuje połączenia z internetem). W Here Drive można spotkać drogi, które są w planach (nieskończone) więc może się zdarzyć cudowne wytyczenie trasy przez skończoną drogę "wczoraj". Gorzej jak będzie nadal zamknięta...

Link to post
Share on other sites

Nie jestem obrońcą WP8 ale chyba nie do końca rozumiesz o co chodzi z tym wsparciem. Wiele telefonów (miałem akurat dobry przykład czyli Ace 2) dostawało złe wersje Androida na których działały fatalnie. Wystarczyło dać jeden update do innej wersji i już wszystko zaczynało wyglądać pięknie. Ale... Ten update musiałeś wgrać sobie sam tracąc przy tym gwarancję. Samsung olał kompletnie Ace 2 zostawiając go na fatalnie zoptymalizowanym dla tego telefonu androidzie. I oto chodzi z tym złym wsparciem dla tanich smartfonów na androidzie. Lumie za to mają aktualizację dla każdego telefonu i przez to idzie uniknąć takich głupot jakie robił między innymi Samsung.

Edytowane przez Feere
Link to post
Share on other sites

@Feere

Czytałeś w ogóle to co napisałem? Zrób to jeszcze raz.

 

@Autorze, Tomacho77

 

W podanym przez Ciebie budżecie Lumia 520 spełnia wymagania i będzie to jeden z najlepszych wyborów. Po prostu staram się uzmysłowić, że jak wszystko, WP (w tym Lumie) mają swoje bolączki i niedociągnięcia. Warto przy zakupie czegoś mieć również świadomość wad, żeby nie doszło do jakiś rozczarowań.

 

Jeszcze odniosę się do tego:

 

 

czasami w autobusie pograć no i słuchania muzyki

Lumia 520 nie posiada equalizera i jakość dźwięku też nie jest high-end, ale chyba, masz tego świadomość, że w budżetowym smartfonie nie ma co oczekiwać przeżyć audiofilskich :)

 

Jeżeli miałbyś jakieś pytania, chętnie odpowiem (w miarę obiektywnie) na temat tego modelu.

Link to post
Share on other sites

Tak, przeczytałem kilka razy. Częściowo się z tobą zgodzę ale... Piszesz, że te aktualizacje nic nie wnoszą. A właśnie to jest złe podejście. W WP8 aktualizacje dostaje każdy model telefonu. A więc każdy telefon niezależnie od ceny dostaje to samo. I tutaj dochodzi jeszcze kwestia stabilności. Każdy z telefonów jest dzięki temu stabilny. Niezależnie czy kosztuje 400 zł czy 2000 zł. I tu o wszystko się rozchodzi. Co ile dostaje aktualizacje tani smartfon na androidzie? Niektóre modele w ogóle go nie dostają. A większość tych aktualizacji to kompletna porażka i wszyscy wracają do poprzednich wersji.

Ty piszesz o funkcjonalności a tematów o tym było tysiące. Dlaczego WP8 działa stabilnie? Bo nie posiada tylu opcji ile android. Dlaczego Microsoft nie wprowadza tych funkcji? Bo nie chcę powtórki z rozrywki jaką miał android.

 

A więc skoro dla androida argumentem "za" może być funkcjonalność to dlaczego dla WP8 nie może być oficjalne wsparcie? Które może nie jest jakoś często ale występuje dla każdego modelu, poprawia działanie systemu, nie wprowadza takie zamieszania jak większość aktualizacji androdia (mam tu na myśli m.in. przykład Ace2).

 

Android ma nieoficjalne wsparcie i to bardzo rozbudowane. Ale pamiętaj, że dużo użytkowników boi się z tego korzystać. M.in. przez strach przed utratą gwarancji czy przypadkowym namieszaniu w systemie.

 

PS. Z tym ostatnim akapitem o wciskaniu Lumii się z Tobą zgadzam.

PS2. Pamiętaj ja nie chcę się kłócić. Tylko wymieniam swoje poglądy. :)

Edytowane przez Feere
Link to post
Share on other sites

 

 

Piszesz, że te aktualizacje nic nie wnoszą.

Piszę, że wnoszą to, co powinno być od początku w tym systemie :).

 

 

 

A więc każdy telefon niezależnie od ceny dostaje to samo.

Nie do końca, przykładem może być tutaj choćby Glance Screen, (Tap to Wake, które było już wcześniej bodaj w amerykańskiej sieci, 520 dostała dopiero wraz z aktualizacją Black).

 

 

 

Dlaczego WP8 działa stabilnie? Bo nie posiada tylu opcji ile android. Dlaczego Microsoft nie wprowadza tych funkcji? Bo nie chcę powtórki z rozrywki jaką miał android.

Nie do końca jest to prawdą. To, że system będzie duży, nie oznacza że musi być niestabilny i mało funkcjonalny. Uwierz mi, że kawałek kodu można napisać na kilka sposobów. Sztuką jest napisać kod optymalny, który będzie "szybki i stabilny" - tak w uproszczeniu. Zresztą... zdarzyło mi się, że podczas przeglądania internetu w IE, lumię zresetowało.

 

 

 

A więc skoro dla androida argumentem "za" może być funkcjonalność to dlaczego dla WP8 nie może być oficjalne wsparcie? Które może nie jest jakoś często ale występuje dla każdego modelu, poprawia działanie systemu, nie wprowadza takie zamieszania jak większość aktualizacji androdia (mam tu na myśli m.in. przykład Ace2).

Zgadzam się, ale moim zdaniem, argumentem jak najbardziej może być oficjalne wsparcie, ale nie kluczowym w wyborze telefonu, tym decydującym między wyborem WP vs Android.

 

 

 

Android ma nieoficjalne wsparcie i to bardzo rozbudowane. Ale pamiętaj, że dużo użytkowników boi się z tego korzystać. M.in. przez strach przed utratą gwarancji czy przypadkowym namieszaniu w systemie.

Mam tego świadomość, że pani Jadzia z księgowości nie będzie się bawić w wgrywanie ROMów, bo telefon ma (głównie) dzwonić i odbierać smsy :).

 

 

 

PS2. Pamiętaj ja nie chcę się kłócić. Tylko wymieniam swoje poglądy. :)

Ja również, szanuję także punkt widzenia innych, choć z tymi Lumiami już mnie zaczęło nieco drażnić.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dobrze. Ten temat można jeszcze rozwinąć na kilkanaście postów a to chyba nie ma sensu :D.

 

Jeśli chodzi o główny wątek tego tematu to ja osobiście w cenie do 500 zł zdecydowałbym się na Lumię 520. I dlatego ten model mogę polecić autorowi.

Link to post
Share on other sites

 

 

Dlaczego WP8 działa stabilnie? Bo nie posiada tylu opcji ile android. Dlaczego Microsoft nie wprowadza tych funkcji? Bo nie chcę powtórki z rozrywki jaką miał android.

Może przestań się dalej wypowiadać, bo w ogóle nie masz pojęcia o czym mówisz. 

Link to post
Share on other sites

Płynność nie zależy od funkcjonalności, a od optymalizacji systemu. Możemy napisać prosty program, który będzie strasznie zasobożerny...możemy zrobić w inny sposób i ten sam program staje się lekki dla zapotrzebowania na moc obliczeniową. 

Dla przykładu mogę podać Windows 98, 2000, xp - kilkaset razy bardziej funkcjonalne od Androida nawet w najnowszym wydaniu, a pracowały płynnie na procesorach pokroju Duron 800MHz i 256MB RAM.

Link to post
Share on other sites

W końcu lat 90 pracowałem w firmie zajmującej sie automatyką przemysłową. I tam mozna było zobaczyć co to znaczy optymalizacja :)

Programy pisane w Assemblerze - miało się słaby procesor jak 8051 czy słynna Motorola 68000 do tego zabójcza ilośc pamięci 128kb na program i 64kb RAM a później można było zaszaleć bo mieliśmy 256kb na program i 1Mb na RAM. I trzeba było zmiescić system sterowania i sygnalizacji oczyszczalni ścieków czy instalacji przemysłowej.

 

I nie można było powiedzieć : wgraj sobie inny ROM :) - stąd moja niechęc do Androida - jako sztandarowego przykładu niechlujstwa w programowaniu i optymalizacji kodu - a przez 4 lata go używałem i nadal sie nim bawię.

 

W Androidzie największym złem jest JAVA - która jest przykałdem, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. :) :) do tego Android zachowuje wsteczną kompatybilność i "wlecze" za sobą bagaż niepotrzebnych, starych rozwiązań, które jeszcze bardziej spowalniają system. Dodać do tego nakładki producentów i ich własne "kombinacje" - i mamy efekty.

 

Dla tego MS zrobił reset i z WP7 przeskoczył na WP8 - zmieniając jądro z CE na NT - Google samo przyznaje, że należało by to samo zrobić, ale się boją utraty rynku. Ale prędzej czy póxniej nastąpi reset Androida - bo w końcu nie będzie można do telefony wkładac mocniejszych procesorów - już dziś są nażekania na czas pracy - a jakoś wątpię czy Core i3 lub i5 uda się upchnąć w telefonie :) :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

 a jakoś wątpię czy Core i3 lub i5 uda się upchnąć w telefonie :) :)

A mi się wydaje, że nie będzie to wielkim problemem. Już wiele razy wydawało się, że coś jest niewykonalne a za parę lat okazało się, że to nic trudnego :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...