Skocz do zawartości

Smartfon do wszystkiego w granicach 2000-2500 zł


Recommended Posts

Teraz poprzeglądałem trochę sampli dla 1020 - wiem, nie chcesz go;) Ale nadal jest pod wrażeniem jakości zdjęć:

http://www.photographyblog.com/previews/nokia_lumia_1020_photos/

 

a tutaj mój faworyt zdjęcia z tego albumu:

http://img.photographyblog.com/reviews/nokia_lumia_1020/photos/nokia_lumia_1020_22.jpgOtworzyć to zdjęcie w nowej karcie (z resztą jest w tym albumie) i zobaczyć szczegółowość, barwy, ostrość... Aparaty kompaktowe mają poważną konkurencję ;)

 

Aż sam się zacząłem zastanawiać, czy nie sprzedać mojej L920 i nie kupić 1020 ze względu na aparat... Kompakcika nie posiadam, a lustra często nie chce się targać ze sobą.

 

 

 

Właśnie takie parametry ponoć ma mieć Lumia 929 aka ICON. Ale ma być wbudowane tylko 32 GB bez slotu micro sd. Ale zamiast IPS będzie posiadać Full HD Super Amoled.Co jest według mnie dobrym posunięciem,bo AMOLED jest energooszczędny.Bateria ma być coś około 2500 mAh. Bez rewelacji.Prawdopodobne będzie wspierać bezprzewodowe ładowanie,raz taka mała pojemność.
 

Kiedy zapowiedź/premiera tego?

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Odnośnie tej Lumii 929, to będzie to następca L928, która była zarezerwowana dla amerykańskiej sieci Verizon.

 

Wiadomo, że Lumia = świetny aparat, tylo szkoda, że nie na Androidzie. :/

 

1020tka naprawdę jest świetna, ale nie pod kontrolą Windows Phone. Ja już nie patrzę na te zdj, bo znowu się napalę na Lumie. :angry:

Link to post
Share on other sites

Jakość zdjęć poważnie jest jakości dobrych kompaktów:

http://press.nokia.com/wp-content/uploads/mediaplugin/photo/nokia-lumia-1020-pro-highres-8.jpg

 

Zdjęcie nie mojego autorstwa ale zaczerpnięte stąd: http://www.windowsmania.pl/dyskusja-ogolna-312/%5Blumia-1020%5D-zdjecia-z-konferencji-w-oryginalnym-rozmiarze-~7-712px-%C3%97-4-352px-4693/

Gdzie jest więcej takich ładnych kwiatków. Jakość robi wrażenie nawet na kimś, kto od kilku lat sukcesywnie używa lustra.

 

I te bokeh:

http://press.nokia.com/wp-content/uploads/mediaplugin/photo/nokia-lumia-1020-pro-highres-1.jpg

 

Chyba trzeba będzie sprzedać L920 na wiosnę i sięgnąć po ten fajny aparacik.

 

A to poniżej rozwaliło mnie na dzisiejszy cały dzień i więcej sampli nie będę przeglądał:

http://cdn.aani.nokia.fi.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2013/07/bokeh.jpg

Edytowane przez rysiooo
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tylko że L1020 jest bardzo gruba jak na smartfona - ma 14mm, podczas gdy konkurencja zazwyczaj ma <10mm. Ponadto jej podzespoły jak i wyświetlacz nie są jakieś wybitne. W dodatku te lepsze testy fotograficzne mocno krytykują tryb automatyczny (więc musisz sam dobierać parametry).

No i nie zapominajmy o strasznie zawyżonej cenie (minimum ~1600zł).

 

Co do WP8 to system jest faktycznie nieco nudny. Dziwne, że przy dobrze zorganizowanym ekranie blokady nie postarali się bardziej przy "kafelkach".

 

Ja bym się zastanawiał między iP5S a Sony Xperia Z1 Compact.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

A ja Iphone 5s bym odpuścił. Po prostu WP I Android są wygodniejsze(praktycznie pod każdym względem). Znam osoby co wychwalały iphony, a jak dostały do ręki lumię 920 to ich zatkało. Dlaczego? Bo ioesy nie są już tak płynne (i nie mam ty na myśli siódemki). Znajomy ma ip4s i średnio to chodzi, nie mówiąc, że większość apek musi kupować. W dodatku na forum android wiele osób,którzy kupili HTC One wypowiada się negatywnie o ip(byli posiadacze). Prawda jest taka , że większość posiadaczy IP w polsce ma ten telefon do szpanu. Wielu moich znajomych ma ip3/4. Mimo że taki 4s kosztuje 1300-1400 zł to wolą dać tyle do szpanu niż kupić coś lepszego na androidzie czy WP. Poza tym Iphony mają strasznie wysokie promieniowanie SAR(nie wiem czy to kogoś obchodzi). 

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

iP3/4 to są już stare i niezbyt wydajne telefony. Autor bierze pod uwagę iP5S, który jest na zupełnie innym poziomie jeżeli chodzi o wydajność.

 

Co do opłacalności iP to on nie ma konkurencji - sensowne wybory z Androidem to minimum te 5 cali (HTC One to wyjątek, chociaż jego następca ma mieć 5"), WP8 też idzie w większe wyświetlacze. Fakt, produkty Apple są drogie, lecz mają też całą masę zalet.

 

Co do promieniowania SAR - jeżeli mieszkasz w bloku to powinieneś mieć ~10 WiFi przenikających przez twoje mieszkanie. Do tego masa różnych hotspotów i innego promieniowania, co po zsumowaniu daje, że jesteś już martwy, lecz sam o tym nie wiesz.

Link to post
Share on other sites

 

 

Tylko że L1020 jest bardzo gruba jak na smartfona - ma 14mm

Ten wymiar jest tylko w miejscu aparatu - charakterystycznym wybrzuszeniu. Normalnie ma chyba poniżej 10mm (coś jak L925).

Tryb automatyczny i tak pozwala uzyskać lepsze zdjęcia niż na manualu w innych smartphone'ach.

 

Prawdą jest, że L1020 jest opłacalnym smartphonem, tylko dla kogoś komu zależy na aparacie i płynności systemu, bez zbędnych wodotrysków.

Link to post
Share on other sites

A przyglądałeś się Note 3? To że ma ekran 5,7 cala rekompensuje jego ogólny rozmiar, jest cieńki i "mały". Obecnie chyba najszybysz smartfon na rynku.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie pomyślałeś, żeby poczekać na SGS5?  Też mam zamiar w niedługim czasie kupić nowego smartfona i zdecydowałem się poczekać właśnie na niego. Premiera podobno ma się odbyć na przełomie marca i kwietnia. Ekran ok 5.2" 2K, Snapdragon 805, 3/4GB Ram, 16MPix aparat. To wg. mnie była by najlepsza decyzja jeśli nigdzie Ci się nie śpieszy.

Link to post
Share on other sites

Sorry chłopaki, że dopiero teraz odpowiadam, ale prawie 6 godzin lotu i padam na twarz.

 

 

 

Jakość zdjęć poważnie jest jakości dobrych kompaktów:

Szczerze mówiąc przybiłeś mnie do muru. Mam teraz ze sobą Sonego DSC-HX50 i głębie ostrości ma fatalną, w sumie, to nawet tak dobrych kolorów nie ma. Albo te zdjęcie jest chrzczone, albo coś mnie dzisiaj oczy zawodzą.Jakość zdjęć poważnie jest jakości dobrych kompaktów:

 

Tylko że L1020 jest bardzo gruba jak na smartfona - ma 14mm, podczas gdy konkurencja zazwyczaj ma <10mm. Ponadto jej podzespoły jak i wyświetlacz nie są jakieś wybitne. W dodatku te lepsze testy fotograficzne mocno krytykują tryb automatyczny (więc musisz sam dobierać parametry).

No i nie zapominajmy o strasznie zawyżonej cenie (minimum ~1600zł).

To mi nie przeszkadza, ważne, żeby po przekątnej nie był rozmiarów Note'a/L1520. W fotografii obecnie raczkuję, ale dobranie ekspozycji, iso itp. chyba nie byłoby problemem. Gorzej, jak mam szybko strzelić fotkę. 

Nie obchodzi mnie, czy jest opłacalna, bo: świetny aparat, fajnie zrobiona i dobra przekątna ekranu - może kosztować i "dwójkę".

 

 

Co do WP8 to system jest faktycznie nieco nudny. Dziwne, że przy dobrze zorganizowanym ekranie blokady nie postarali się bardziej przy "kafelkach".
Akurat mega prosty ekran blokady, to dla mnie duży plus. Właściwie dlatego zastanawiam się na iPhonem 5S, a nie 5 - TouchID jest świetne i szybkie.

 

 

A zastanawiałeś się nad Note 3/iP5S ?

 

 

A przyglądałeś się Note 3? To że ma ekran 5,7 cala rekompensuje jego ogólny rozmiar, jest cieńki i "mały". Obecnie chyba najszybysz smartfon na rynku.

iPek tak, Note nigdy. Po pierwsze, że Samsung nigdy nie kojarzył mi się z jakością (wykonania), a po drugie Samsung. :P Nigdy chyba bym sobie nie kupił od nich smartfona, jakąś taką wewnętrzną nienawiść mam do ich telefonów (co innego np. SSD, drukarki lub telewizory) i gdyby nawet wypuścili taką Lumię z Androidem (SGS 5 czy jak tam teraz jest), to nie czułbym się usatysfakcjonowany jako jego posiadacz.

 

 

Bo ioesy nie są już tak płynne (i nie mam ty na myśli siódemki). Znajomy ma ip4s i średnio to chodzi, nie mówiąc, że większość apek musi kupować

Ja mam z kolei dużo znajomych z "czwórkami" (większość już ma dwa lata i nie chce zmieniać), to próbowałem raz odpalić pełną wersję naszego forum w Safari... masakra. Aczkolwiek, jak już pisałem - bawiłem się kilkadziesiąt minut 5S i 5C, to czułem wiatr we włosach.

 

 

 Poza tym Iphony mają strasznie wysokie promieniowanie SAR(nie wiem czy to kogoś obchodzi). 

Jem już napromieniowane kurczaki, to taki iPhone nic mi nie zrobi.:)

 

 

Nie pomyślałeś, żeby poczekać na SGS5?  Też mam zamiar w niedługim czasie kupić nowego smartfona i zdecydowałem się poczekać właśnie na niego. Premiera podobno ma się odbyć na przełomie marca i kwietnia. Ekran ok 5.2" 2K, Snapdragon 805, 3/4GB Ram, 16MPix aparat. To wg. mnie była by najlepsza decyzja jeśli nigdzie Ci się nie śpieszy.

Napisałem o tym w tym poście  - nie i już, taki kaprys. :P

Link to post
Share on other sites

 

 

Szczerze mówiąc przybiłeś mnie do muru. Mam teraz ze sobą Sonego DSC-HX50 i głębie ostrości ma fatalną, w sumie, to nawet tak dobrych kolorów nie ma. Albo te zdjęcie jest chrzczone, albo coś mnie dzisiaj oczy zawodzą.Jakość zdjęć poważnie jest jakości dobrych kompaktów

Głębia jest autentyczna, w saturnie ostatnio bawiłem się nią pół godziny i w trybie auto można bez problemu zrobić fotkę z ładnym bokeh.

http://www.phonearena.com/news/Nokia-Lumia-1020-smaller-sensor-camera-than-808-PureView-but-could-capture-the-best-images-of-any-smartphone_id45238

Tutaj masz więcej o tym układzie fotograficznym. Do tego można dokupić coś a'la grip, żeby wygodniej zdjęcia robić i mieć możliwość umieszczenia w statywie. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli Ci się nie spieszy poczekałbym do marca powinny  pojawić się pierwsze topowe modele. Konkurencja jest bardzo duża wiec skok względem poprzednich wersji będzie całkiem spory.  

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Up. A może jakiś argument? Bo takie gadanie to można sobie wsadzić. Ja na przykład mógłbym kupić iphone'a, ale czy warto ? aktualnie przymierzam się do kupna smartphona i na iphony nie patrzę(był czas gdy oglądałem różne modele, ale z powodu popularności tego modelu i nagonki za modą). To system na, którym pomijając koszty apek, nic z zewnątrz nie da się zrobić. Nie wiem czy to wygodne. Odpowiednik iphone'a-xperia compact w drodze. Wyświetlacz ips(nie żałosny lcd ), snapdragon 800 przy 720 p. Wszystko w nim śmiga bez lagów. To tyle z mojej strony. Ktoś się może nie zgadzać, ale ja doradzam nie patrząc na firmę , tylko na opłacalność i możliwości, a android czy choćby windows phone są wygodniejszym systemem.

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

Iphone to jedno wielkie gó**o. Obudowa nie najlepsza, wyświetlacz mały. Najgorszą rzeczą jest itunes. Co kolwiek chce się zrobić trzeba się męczyć z tym syfem. Nie można się połączyć z innym telefonem. Wejście do ładowarki jest inne i system wygląda teraz jak dla dzieci. Jedyną zaletą jest aparat i liczba aplikacji.

Link to post
Share on other sites

IPS to jest LCD, a procesory Apple'a (A7) pomimo że to jest 2x 1,3GHz są porównywalne ze Snapdragonem 800 (4x 2,3GHz).

Owszem. Chodzilo mi o slabosc ekranow w aktualnych xperiach. A co do prockow appla. Oczywiscie sa porownywalne, przy czym iPhone I tak jest drozszy. No I tak jak kolega wyzej napisal. Ograniczenia i jeszcze raz ograniczenia.

Link to post
Share on other sites

Autorze za dużo kombinujesz.

Nie ma rzeczy idealnej.Biorąc pod uwagę +/- każdego sprzętu najlepiej i to ZNACZNIE wychodzi Galaxy Note 3.Nie narzekam na niego w ogóle.

Mówisz ze nie chcesz bo z tyłu jest plastik...właśnie to tylko klapka przód to szkło(tak jak wszędzie) bok aluminium(coś w tym złego?).

Tylna klapka zawsze będzie plastikowa najlepsza - najlepiej się poddaje można łątwo wymienić - jest w miarę tania i wytrzymała.Aluminium jak wgnieciesz lub zarysujesz to amen.Na Note 3 plastik się w ogóle nie rysuje.

 

No ale jak nic nie pasuje to w ogóle nie kupować albo czekać aż jakiś producent wypuści telefon idealny(nie ma takiego i nie będzie) i zakończy produkcję tylko na tym 1 modelu gdyż ideału poprawić się nie da :).

 

Cały szklany / aluminiowy - źle bo nietrwale rysuje się - ładny jak nowy

Plastikowy - nie bo tanio to wygląda i tandetnie.

 

Inaczej nie będzie.Pozdrawiam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tyle,że kupowanie telefonu za ponad 2 kafle i robienie "brejków" pozbawiających gwarancji to lekka przesada. :)

 

Po za tym, jako były użyszkodnik iPhone powiem tak - fajny sprzęt - ale - "fajność" się kończy gdy musisz zgrać u kumpla 3 Megową MP3 a kumpel nie ma ważączych 100 Mega kiepskich iTunes oraz nietypowego kabelka, którego Ty zapomniałeś.  :)

 

A najbardziej się wqr... na Apple jak kupiłem iPhone 1 - miesiąc po światowej premierze - cieszyłem się jak glupi - do momentu jak chciałem kupić drugi kabelek - by go zostawic w pracy - Apple zaproponowalo cenę prawie 20 dolców - normalnie mnie trafiło. A wtedy nie było tanich  "zamienników" :)

 

Tak więc iPhone fajny jest - ale do momentu jak nie dadzą standardowego Micro USB i widocznosci jako Dysk Wymienny (bez kombinacji) to na 100% nie kupię iPhone.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites
Tylna klapka zawsze będzie plastikowa najlepsza - najlepiej się poddaje można łątwo wymienić - jest w miarę tania i wytrzymała.Aluminium jak wgnieciesz lub zarysujesz to amen.Na Note 3 plastik się w ogóle nie rysuje.

 

 

Klapke smartfona wymienisz a co z przodem? nie wiem jak w Note ale większość galaxy s4 ma dojechaną ramkę która jest wykonana z bardzo miękkiego tworzywa a spod srebrnego obramowania wychodzi biały plastik.

Co do aluminium to zależy jaki smart może teraz już takich nie robią ale mój św. pamięci Desire HD który skończył żywot w basenie miał wykonaną obudowę z tak grubego elementu że nie jestem sobie w stanie wyobrazić sytuacji podczas normalnego użytkowania by to uszkodzić. Po nieudanej próbie wysuszenia smarfona zostawiłem sobie ten kawałek żelastwa. Rysy to nie problem gdy smart wykonany jest z żywego "aluminium" niestety większość producentów je maluje.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...