Skocz do zawartości

Smartfon do wszystkiego w granicach 2000-2500 zł


Recommended Posts

No to tak...

Wszystko zaczęło się od mojego zafascynowania Lumiami, a zwłaszcza ich aparatami, gdyż bardzo dużą wagę przykładam to jakości zdjęć robionych telefonem. Niby mam lustrzankę w domu i kompakta, ale to zawsze smartfona mam przy sobie i to nim, gdy zajdzie potrzeba zrobię najszybciej zdjęcie. No i tak później przeglądając testy i porównania L920 z topowymi smartfonami cieszyłem się, że wybiorę właściwie. Jednak coś mnie ruszyło, żeby poczytać ostatni test iPhone 5S na głównej stronie portalu. I się zaczęło... znowu szperanie po nocach w recenzjach ajfona, najpierw testy aparatu - ok, nie jest źle, następnie jakieś porównania - jest bardzo dobrze. Niestety przypadkowo znalazłem się w sklepie Apple - iDream. Z początku myślałem, że to taki i na półkach z napisem "Nowy iPhone 5S" postawili jakieś nowe iPody Video. "K#@a, jakie to małe" - jedyne, co mi wtedy przyszło na myśl. Jak można używać coś tak małego i cienkiego komfortowo? Przecież to istny żart, niby ma to 4 cale, a gabarytowo 3 letnia "czwórka" jest zdecydowanie lepsza. No to się trochę przejechałem... Po zakupie zapewne bym się przyzwyczaił do tak mikroskopijnego ekranu, ale nawet jeżeli "ajfą" chodzi lepiej od wszystkich Androidów razem wziętych, to 100 razy bardziej wolę system-muł na dużym ekranie, niż taką zabaweczkę. Trochę zdegustowany udałem się do MM. Tam na półce zastałem Lumię 920 i 1020, Xperię Z1, Z Ultra i iPhone 5, co by jeszcze sobie to na żywo porównać. Szczerze mówiąc byłem zaskoczony, że tak spodobał mi się telefon z ekranem 6,4" (!), na którego tak narzekałem. Swobodnie poruszałem się jedną ręką, zdjęcia robił bardzo fajne (porównywałem do Lumii 1020, ale chyba była jakaś lewa, bo po zmianie ustawień nadal robiła lekko żółte zdjęcia), a do tego ekran wcale nie był taki, jak go opisują. Kąty widzenia moim zdaniem ok, barwa i jasność bardzo ok, a komfort nie gorszy, niż w obecnym One S. Wszystko było świetne, gdybym po włożeniu do spodni nie wyglądał z nim jak obnośny sprzedawca garnków. Mimo, iż nie noszą wąskich spodni, to chyba musiałbym nosić jakąś torebkę na ten phablet. No cóż, pomimo świetnego pierwszego wrażenia, musiałem go odłożyć na półkę. Teraz moje dłonie przyzwyczajały się do kształtów Lumii 1020 i Z1 - tak dwie na raz, żeby lepiej je przyswoić i sprawdzić, na ile będę je kontrolował jedną ręką. Standardowo, najpierw aparat - ta aplikacja z bajerami od Nokii jest jakaś dziwna, strasznie dużo ustawień, ale jak ISO podwyższysz o jeden stopień, to jakbyś fotografował śnieg - wszystko białe. Natomiast Z1 bardzo kulturalnie, neutralna barwa, dużo lepiej spisywała się na auto (podejrzewam, że w nocnej scenerii powiedziałbym co innego, ale nie miałem możliwości inaczej tego sprawdzić) i przede wszystkim dużo łatwiejsza konfiguracja i moim zdaniem lepsza głębia ostrości. Na koniec chwyciłem obie Lumie, żeby porównać sam system. Cholera, mi się ten OS szybko znudzi, bo jest prosty. Bardziej okrojony, niż iOS, a do tego jego możliwości są trochę ubogie do droższych modeli (tzn. 2000zł za parę kafelków to lekkie nieporozumienie). W sumie spędziłem dobrą godzinę i rozbolał mnie kark, a dalej zostałem z ręką w nocniku i pustką w głowię, dlatego chciałbym spytać bardziej doświadczonych ode mnie. 

 

Podsumowując w kilku słowach - chciałbym smartfona (prawie) doskonałego, liczy się dla mnie (kolejno): aparat i wykonanie (na równi), wytrzymałość, rozmiar ekranu(najlepiej coś pomiędzy 5 a 6 cali, ale w sumie mógłbym zostać przy 4,3"), wymiary i waga, a na końcu system.

 

Na razie w grze nadal zostaje iPhone 5S, a dochodzą do niego Xperia Z1 i Z1 Compact. 

Pomożecie? :)

Pozdrawiam,

iDaft

Link to post
Share on other sites

Już pisałem - chciałbym coś pomiędzy, 6" jest już za duże. Idealnie byłoby 5,3-5,4", ale chyba zostanę przy 5". Wykonanie dobre, ale to jednak patelnia.

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

 

 

chciałbym smartfona (prawie) doskonałego, liczy się dla mnie (kolejno): aparat i wykonanie (na równi), wytrzymałość, rozmiar ekranu(najlepiej coś pomiędzy 5 a 6 cali, ale w sumie mógłbym zostać przy 4,3"), wymiary i waga, a na końcu system.
 

 

Masz jeszcze Lumia 1520

 

Najlepszy w tym momencie ekran 6" calowy IPS Full HD, podzespoły Xperii Z1 czyli Snapdragon 800 2.2 GHz + 2 GB RAMu,ale posiada lepszy aparat ze optyczną stabilizacją,32 GB pamięci wewnętrznej + slot pod micro sd do 64 GB,

solidna obudowa,długi czas działania bo posiada pojemną baterie 3400 mAh(czas działania minimum 2 razy lepsze niż iP5S bądź Lumia 1020)

 

Moim zdanie to właśnie Lumia 1520 idealnie pasuje pod Twoi Wymagania.

 

Ewentyalnie jest jeszcze Xperia Z1 Compact.Też bardzo ciekawa alternatywa dla iP5S.

Link to post
Share on other sites

No tak, 1520 prezentuje się bardzo dobrze, bateria jest naprawdę imponująca:

http://cdn.gsmarena.com/pics/13/12/nokia-lumia-1520-battery-life/gsmarena_102.jpg

http://abload.de/img/xperiaz1lrj9q.jpg

Ale tak, jak mówiłem - podejrzewam, że maksymalnie za pół roku mi się znudzi system. 

 

Patrzę, że będę musiał po prostu wybrać urządzenie, które ma po prostu najmniej wad, a nie idealne. :P

 

Na razie rozpisałem sobie tak o:

 

iPhone 5C:

+ wyświetlacz

+ dźwięk (ten telefon jest synonimem świetnego balansu i neutralnej barwy!)

+ jakość wykonania

+ czas pracy na baterii (Rozmowy: ~11h Internet: ~9h Wideo: ~10h)

- pojemność

- rozmiar

- cena

 

Gdyby nie to, że 16GB (12, 6GB) jest dla mnie trochę za małe (6GB Muzyki + 2GB w WiMPie, 2GB zdjęć i już zostaje malutko na dokumenty i apki. Wersja 32GB to już koszt 2800zł (damn, 1000zł drożej od Z1), a 64GB wychodzi sensowniej (3100zł), więc chyba się z moim portfelem nie dogadam.

 

Xperia Z1:

+ rozmiar

+ wykonanie (nie jest to iPhone, ale mi się podoba)

+ pojemność (a zwłaszcza dodatkowy slot na mSD)

+ foto (IMHO lepsze od 5S, naturalniejsze)

+ cena

- pojemność baterii

- dźwięk (jednak jedna/dwie półki niżej od iP, choć muszę jeszcze na spokojnie posłuchać)

Xperia Z1 Compact:

+ rozmiar

+ foto

+ wykonanie (jeszcze lepsze, niż w Z1)

+ wymiary

- dźwięk (j/w)

- cena (mniejsza Z1, a do tego droższa :rotfl:)

 

Z Ultra odrzuciłem pomimo, że ma świetną cenę w stosunku do możliwości, to jednak 6.4". :/

Link to post
Share on other sites
iPhone 5C:   (ten telefon jest synonimem świetnego balansu i neutralnej barwy!) + jakość wykonania

 

 

Akurat IP 5C nie ma nic wspólnego z jakością wykonani.Chyba chodzi o iP5S.

 

 

 

cena (mniejsza Z1, a do tego droższa

W tym rozmiarze z takimi parametrami i jakością wykonania w tym momencie Xperia Z1 Compact nie ma konkurencji. Stąd taka cena.

 

Bierz Z1 Compacta.

 

http://cdn.gsmarena.com/pics/14/01/xperia-z1-compact-battery/gsmarena_002.jpg

http://cdn.gsmarena.com/pics/13/10/iphone-5s-battery-test/gsmarena_002.jpg

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

 

Akurat IP 5C nie ma nic wspólnego z jakością wykonani.Chyba chodzi o iP5S.

 

Racja, mój błąd. Tak się jakoś napatrzyłem na tego 5C i mi się poplątało. Zresztą wbrew wszystkiemu - wziąłem 5C do ręki i szczerze mówiąc, obudowa jest dużo praktyczniejsza od tego aluminium. Raz, że bardziej wytrzymała (polecam obejrzeć wszelkie crash testy, np. u TechRax na YouTube), a dwa - trochę grubsza i ma zaokrąglone rogi tj. nie ma wcale kantów. Wygodniej się ją trzyma, ale ta cena za iPhone 5 pomalowanego lakierem do paznokci - :/ . Gdyby kosztował, jak na amerykańskim rynku (~500$), to bym się mocno zastanowił, a tak to trochę robienie ludzi w balona.

 

 

 

Bierz Z1 Compacta.

Sam tak dzisiaj w myślach powiedziałem, ale ten Z1 nie daje mi spokoju. Pięć cali nie jest takie straszne, jest wręcz bardzo komfortowe, ale FHD i większość seriali, które mam wyglądają, jak gra z PSX. 

 

Jakie są jeszcze smartfony z 5" ekranem (pomijając Lumię)?

Link to post
Share on other sites
Pięć cali nie jest takie straszne, jest wręcz bardzo komfortowe, ale FHD

 

Ale ja mam na myśli nie 5 calową Z1kę,a mniejszego braciszka czyli Z1 Compact który posiada 4.3 cali w HD do tego IPS (~342 ppi)

 Różnica w porównaniu z IP5S żadna jeżeli chodzi o jakość obrazu.Jednym słowem żyleta.

 

  Tu masz test Xperia Z1 Compact. http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z1_compact-review-1037.php

 

Xperia Z1 5" cali posiada ekran TFT,czyli gó**o a nie ekran.Bierz  Z1 Compact który posiada ekran  w technologii IPS.Lepsze kąty widzenia i głębsza czerń.Do tego sam powiedziałeś,że potrzebujesz coś w rozmiarze 4.3 cali. iP5S posiada mały ekran -  4 cali.

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale ja mam na myśli nie 5 calową Z1kę,a mniejszego braciszka czyli Z1 Compact który posiada 4.3 cali w HD do tego IPS (~342 ppi)

Nie zrozumiałeś mnie. Chodziło mi o to, że podoba mi się Z1f (szerzej znana chyba jako Compact), ale 5" Z1 nie daje mi spokoju.

 

 

Różnica w porównaniu z IP5S żadna jeżeli chodzi o jakość obrazu.Jednym słowem żyleta.

No nie wiem, zapewne masz rację z ostrością, ale nie wiem, czy czerń i biel, będą takie same, jak na iPhonie - czyli jak dla mnie idealne.

 

 

Xperia Z1 5" cali posiada ekran TFT,czyli gó**o a nie ekran.Bierz  Z1 Compact który posiada ekran  w technologii IPS.Lepsze kąty widzenia i głębsza czerń.Do tego sam powiedziałeś,że potrzebujesz coś w rozmiarze 4.3 cali. iP5S posiada mały ekran -  4 cali.

Szczerze mówiąc też myślałem, że będzie straszny badziew, ale na co dzień używając IPSa w One S dużo bardziej spodobała mi się "wyblakła" Z1. Płacąc już te 2 kola chciałbym mieć większy ekran. 

 

 

Note 3, nic lepszego nie dostaniesz.

Po pierwsze rozmiar, po drugie plastik. :]

 

Albo za dużo wymyślam, albo będę zmuszony poczekać do września na nowe iPhone. :P

Link to post
Share on other sites

Jak masz już brać Z1 to poczekałbym chociażby ten miesiąc.

 

Prawdopodobnie na MWC 2014 pod koniec lutego  zobaczymy HTC One 2(Jakość wykonania jak One ale już 5 cali + Snapdragon 800 + lepsza bateria + stereo głośniczki zewnętrzne jak w One + lepszy aparat)  i Xperie Z2.

 

Poczekaj trochę.Ja sam stoję przed ciężkim wyborem.W rodzinie już posiadają ip5s i note 3.więc mam bezpośredni dostęp do nich.Osobiście żaden z nich już nie chcę. A miałem kupić Notę 3.Pragnę czegoś innego. HTC  One 2 albo Z2kę.

 

moje typy to: Lumia 1520, Z2ka, One 2.

Edytowane przez eVerest
Link to post
Share on other sites

W sumie nie spieszy mi się bardzo, ale jak sądzę cena wyjściowa Z2 i One 2 będzie na początku mocno zawyżona, więc będzie trzeba koczować kolejny miesiąc na jakąś okazję. ;)

Cóż, poczekamy - zobaczymy. :)

 

Jeszcze jak wrócę z urlopu, to zajrzę o rtv czy MM, to porównam ostatni raz wszystkie aparaty.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, jakby ktoś chciał jeszcze coś wtrącić, to się nie krępować. ;)

Link to post
Share on other sites

Lumia 1020 - 4,5" IPS - obraz "żyleta". Do tego najlepszy obecnie dostępny w smartphonie aparat - filmy możemy zobaczyć powyżej, na których blado wypada Z1. Do tego format zapisu zdjęć - RAW. Parametrami nie grzeszy jak jej konkurenci, ale wolniej na pewno nie działa. System - jest wystarczający - mówię to po 4 latach zabawy z Androidem. Właściwie to nie brakuje mi w nim nic. W tej połowie roku prawdopodobnie wyjdzie jeszcze WP 8.1, który ma wprowadzić "trochę" możliwości w systemie.

Krótko mówiąc - L1020 to działający nie mniej płynnie telefon co wymienieni tutaj konkurenci z dużo lepszym aparatem i jakością wykonania na najwyższym poziomie.

Link to post
Share on other sites
jak 41 Megapikseli.

I tutaj jesteś w błędzie. Między innymi dzięki tej matrycy jakość zdjęć jest na tak wysokim poziomie (dokładniej chodzi o ostrość).

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Znalazłem przed chwilą trochę info o SX Z2:

" Z dokumentacji FCC wynika, że produkt będzie miał moduł WiFi, Bluetooth, 3G oraz LTE. Według plotek, Sony D6503/Xperia Z2 ma mieć 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 800 2,3 GHz, 3 GB RAM, 32 GB wbudowanej, wyświetlacz 5,2 cale (1440×2560), aparat fotograficzny 20,7 Mpix oraz system operacyjny Google Android 4.4 Kitkat. Premiera być może już na tegorocznych targach MWC 2014 w Barcelonie.

"

Te 5,2" w sam raz, ale 1440p? :P Gabarytowo podobna do Z1, oby cena była do zniesienia.

@up: No nie do końca.

 

Megapiksele nie mają nic do jakości zdjęcia, czemu Nikon Dx (lustrzanka za niebagatela 12k) ma tylko 18Mpix (albo 16)? To się przydaje tylko, jak ktoś robi zdjęcia do jakichś reklam, drukuje je na kartkach większych od A4...

Link to post
Share on other sites
Megapiksele nie mają nic do jakości zdjęcia, czemu Nikon Dx (lustrzanka za niebagatela 12k) ma tylko 18Mpix (albo 16)? To się przydaje tylko, jak ktoś robi zdjęcia do jakichś reklam, drukuje je na kartkach większych od A4...

Pewnie, że nie mają i ja o tym wiem. W przypadku Nokii chodzi o coś innego - zdjęcie jest najpierw robione w 41Mpix, a później skalowane do "normalnej" rozdzielczości. Poczytaj trochę o tym rozwiązaniu Nokii, a wtedy zrozumiesz że te 41Mpix nie jest tylko chwytem marketingowym i kolejnymi cyferkami do imponowania innym. Dzięki takiej operacji zdjęcia zyskują na ostrości/szczegółowości. Zdjęcia wykonane L1020 ciężko rozróżnić od zdjęć wykonanych kompaktami. Natomiast po zdjęciach z Z1 już na pierwszy rzut oka można dostrzec pochodzenie fotografii.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

 

Bardziej ciekawi mnie teraz HTC One 2:

"Jeśli tak, to urządzenie napędzane będzie przez czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 z zegarem 2,3 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Poza tym spodziewać można się tutaj 5" ekranu o rozdzielczości Full HD oraz systemu operacyjnego Android w wersji 4.4 KitKat z nakładką Sense 6.0. Najprawdopodobniej nie zabraknie też kamery z technologią Ultrapikseli."

W takim razie zwracam honor, nie wiedziałem, co masz na myśli.

 

Gdyby tak Lumia 1020 z Androidem ahhh

Link to post
Share on other sites

Jeśli ta SX ma mieć ten sam aparat, to nie spodziewajmy się rewelacji. Nowe algorytmy mogą trochę poprawić jakość, ale cudów nie będzie - oczywiście jeśli zostanie ta sama optyka, bo matryca prawdopodobnie będzie ze swoich poprzedników (wnioskuję po rozmiarze).

Wyświetlacze o rozdzielczości powyżej full HD są chyba trochę przesadzone. Oko ludzkie raczej nie dostrzeże już chyba pixeli przy gęstości powyżej 400ppi (sam mam problem i nie wiem czy dostrzegam - czy działa tylko podświadomość, żeby zobaczyć choć jeden pixel na L920 - HD 4,5" - 332ppi).

 

A ja bym poczekał co Samsung zaprezentuje. Zapowiadali dwie wersje Galaxy S5 - jedna zwykła, a druga w aluminiowej obudowie (oczywiście pod kątem tej drugiej). Zawsze jakość wykonania i nakładka u nich kulała. Wyświetlacze były ok jeśli ktoś lubił nasycenie Amoledowe (chociaż zawsze można było bardziej stonować kolory, co wyglądało już bardziej naturalnie - bliżej IPS'a), czerń na najwyższym poziomie. Tutaj również obiło mi się coś o uszy, że wyświetlacz będzie 1440p.

Link to post
Share on other sites

 

 

Znalazłem przed chwilą trochę info o SX Z2: " Z dokumentacji FCC wynika, że produkt będzie miał moduł WiFi, Bluetooth, 3G oraz LTE. Według plotek, Sony D6503/Xperia Z2 ma mieć 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 800 2,3 GHz, 3 GB RAM, 32 GB wbudowanej, wyświetlacz 5,2 cale (1440×2560),

 

Mam nadzieje ze będzie Full HD z wąskimi ramkami w technologii IPS. 

Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że wcisną nową optykę, ale bez rewelacji - coś jak 5S w stosunku do 5. Bardziej dla mnie pożądaną opcją jest 5" z Snapem 800, 2GB RAM, FHD i dobrą optyką - wystarczy. Pikseli/cal też przecież nie musi być tak dużo, uważa się 300ppi za wartość, gdzie z odległości 10cm nie widzimy pojedynczego piksela.

 

Zresztą:

 √(a^2+b^2)/x 

gdzie:

a= 1440

b= 2560

x= 5,2

 

według tych przecieków odnośnie SX Z2

 

wychodzi niepojęta wartość 565ppi, po co? 424ppi przy FHD świetnie, a można jeszcze 282ppi przy HD. :D

 

@up: Według mnie w Z1 każdy przycisk jest pomyślany idealnie, a gdyby byłyby mniejsze ramki, to np. Home byłby za nisko.

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

 

 

5" z Snapem 800, 2GB RAM, FHD i dobrą optyką - wystarczy.

 

Właśnie takie parametry ponoć ma mieć Lumia 929 aka ICON. Ale ma być wbudowane tylko 32 GB bez slotu micro sd. Ale zamiast IPS będzie posiadać Full HD Super Amoled.Co jest według mnie dobrym posunięciem,bo AMOLED jest energooszczędny.Bateria ma być coś około 2500 mAh. Bez rewelacji.Prawdopodobne będzie wspierać bezprzewodowe ładowanie,raz taka mała pojemność.

Link to post
Share on other sites

Tylko to wszystko na WP... A do kiedy WP nie będzie bardziej rozbudowany, nie powinien pchać się do wyższej półki. A jak go rozbudują, to będzie drugi Andek. :P

 

Tak sobie przeglądam Sample z Z1 Compact. Nie jest źle:

http://www.static.xperiablog.net/wp-content/uploads/2013/12/Xperia-Z1-f_Sample_2.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...