Skocz do zawartości

Co przed wymianą płyt głównych?


Recommended Posts

Wyciągasz proca kartę graficzną, ram i odłączasz kabelki. To wszystko. No i oczywiście odkręcasz wszystkie śrubki i wyciągasz mobo. Najlepiej jeszcze jakbyś się wyładował. Czyli dotknij czegoś z uziemieniem np. kaloryfera. Żeby nie byłą żadnego wyładowania.

Link to post
Share on other sites

Generalnie to zalezy jak leży.

 

Ja jak zmieniałem nForca na Intela, nie miałem żadnych kłopotów ze stabilnością i wydajnością. Jedynie co zrobiłem to usunęłem stery nV i zainstalowałem Intela i tyle. Dopiero później zdecydowałem się na zmiane na Win 7, ale nic to nie miało wspólnego z tym, że po zmianie coś mi "nie pasowało" :D

Link to post
Share on other sites

Również się podepnę, mam teraz płytę pod AMD. I jeśli wykasuje przedtem wszystkie sterowniki przed wymianą na płytę pod Intel to system XP SP3 w stanie na pewno ? Chodzi mi o to że reinstalacja systemu zająłbym się np. dzień później.

Opcja skasowanie pozostałosci, po czym wgranie nowych , potem sformatowanie dysku i reinstalacja systemu , tak to się robi ?

Link to post
Share on other sites

Aby wymienić płytę główną najlepiej najpierw odinstalować sterowniki do starej płyty. Wyłączyć komputer :D odpiąć wszystkie przewody. Tak jak wcześniej kolega "severn" pisał, dotknąć kaloryfera i zdjąć lewy boczny panel obudowy. Na przygotowanym wcześniej stole/biurku położyć obudowę na prawym boku. Odłączasz wszystkie przewody od płyty głównej(zasilanie, SATA, ATA, FP) oraz podzespoły(kartę graficzną, inne karty rozszerzeń, DDR, chłodzenie procesora oraz sam procesor). Bierzesz w dłoń śrubokręt gwiazdkowy i odkręcasz płytę od obudowy. Pamiętaj o wymianie "tylnej blaszki". W miejsce starej płyty wkładasz nową, przykręcasz ją śrubkami w taki sposób w jaki była przykręcona stara obudowa. Teraz robisz wszystko w odwrotnej kolejności czyli: montujesz procesor, chłodzenie, DDR, grafikę, itd.

 

Jak się odinstaluje z systemu stery od starej płyty każdy system powinien się włączyć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...