Skocz do zawartości

CHipset ADM vs. nVidia


Który chipset jest według ciebie lepszy?  

39 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który chipset jest według ciebie lepszy?

    • 1) Chipsety AMD
      34
    • 2) Chipsety NVIDI
      5
    • 3) Nie znam się.
      1


Recommended Posts

Gość DANNY_79

Ja jadę na nV (dokładnie jest to NFORCE PRO S940 (nie mylić z AM2 - też 940, ale to nie to samo)) i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Do tego prcek opteron dwujajeczny @ 2.4GHz, pamięci ECC REG i grafika gtx285 + server 2003 x64 R2 @ Workstation.

Taki zestaw spełnia moje wymagania na dziś (a moje są nieco inne niż większości biorących udział w tej ankiecie), jest bardzo stabilny (czasami komp działa nawet miesiąc bez wyłączenia/resetu u mnie - a jest to nie serwer, tylko wół roboczy).

 

To moje odczucia na domowym blaszaku. Pozdrawiam

 

E:

Dodam, że nie jest to zestaw dla gracza, choć i gierki chodzą bez problemów puki co :D

 

Muszę dodać, że gdybym miał składać blaszaka do rozrywki (ot typowy komputerek do domu), to rozważyłbym chipset nforce 980a pod AM3 + 4/6 jajeczny CPU.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Nvidia robi kiepskie chipsety, z którymi ludzie mają często problemy.

Jakie?

Ja miałem już w swoim żywocie nforce2, 3 Gb 250, 4 Ultra AMD i 2000/3000 series PRO. Nie było najmniejszych problemów. Dlatego chętnie bym się dowiedział, co mnie czekać może :D

 

Jak widać, wszystkie wymienione, to tzw. stara gwardia. Może chodzi już o te od serii 5xx ?

Link to post
Share on other sites

Też mam nforcde3 250 gb na płycie i nie mam na co narzekać(po za słabym OC ;p), jednak gdybym miał do wyboru NV lub AMD brałbym AMD.

 

To nie zależy od chipsetu a od wykonania płyty, mam gdzieś w szafie starego K8NS + Sempron 2500+ który kręcił się z 1400 na 2200 MHz (314 MHz * 7).

 

NVidia faktycznie od jakiegoś czasu zatrzymała się z chipsetami, za to AMD odrobiło świetnie pracę domową. NVidia zmienia tylko drobiazgi jak przyspieszenie HyperTransport dla nowych procesorów itp. i na tym koniec, a AMD cały czas je rozwija, ale tak jest dopiero od modeli 6X0.

Link to post
Share on other sites

Nie ma co narzekać, 720D to całkiem innowacyjny (NCC) i udany chipset. Do tego tani.

Sam miałem płyty na nForce 3 250, nForce 4 i nForce 570 i jak dla mnie najwięcej problemów z 4 było.

Ale chipsety AMD teraz wypadają dużo lepiej. Szkoda tylko, że szykuje się monopol na platformach :wariat: Gdzie te czasy, gdzie wybierano chipset między ATi, nForce, VIA, Sis, Uli :P

Link to post
Share on other sites

to ankieta się trochę wyklarowała więc według mnie wniosek jest taki że ...nVidia ma kryzys we wszystkich dziedzinach elektroniki którą produkuje tu jest problem nV a AMD się bardzo intensywnie rozwija wraz ze swoimi chipsetami ale jedno mnie martwi cena chipsetów AMD ... :wariat:

Link to post
Share on other sites

Nie miałby szans prawdę mówiąc. Bo co Intel by wymyślił lepszego? Wszystkie chipsety są mniej więcej takie same, oferują podobną wydajność. Więc to raczej pewne, a co nawet pewniejsze - cena. Chipy Intela by były za drogie. Przecież zdzierają z ludzi na 1156 i głupim mostku południowym (bo P55 to mostek południowy jakby ktoś nie wiedział) i mamy płyty za kosmiczne pieniądze.

 

Więc myślę, że tutaj raczej Intel by nie poruchał. Co innego w drugą stronę :D Ale do tego i tak nie dojdzie.

Link to post
Share on other sites

Bo co Intel by wymyślił lepszego?

Ano coś musi wymyślać lepszego, skoro pod 775 (jedyna platforma, gdzie jest/była wielka trójca) chipsety nV czy AMD to tragedia (AMD dało sobie spokój wraz z erą C2D)?
Link to post
Share on other sites

Ale to głównie dlatego, że Intel robi pod siebie i wie o co chodzi. Tak samo jak np. płyty Intela mają zawsze najmniejszy pobór energii całej platformy. Po prostu wiedzą, co robić. Myślisz, że Intel umiałby zrobić lepszy chipset od AMD pod procki AMD? Albo na odwrót - AMD pod Intela? Nie wydaje mi się :D

Link to post
Share on other sites

Tak samo jak np. płyty Intela mają zawsze najmniejszy pobór energii całej platformy.

Nie zawsze, nie zawsze :D

Intel dość daleko:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/yotome ... c_load.png

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/yotome ... c_IDLE.png

 

Myślisz, że Intel umiałby zrobić lepszy chipset od AMD pod procki AMD?

Myślę, że tak. Kwestia tylko jak szybko doszliby AMD na tym polu.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...