Skocz do zawartości

Asrock Z77 Extreme 4 + i5 2500k - Podkręcnie


Recommended Posts

Witam.

Chcę podkręcić procka i5 2500k na płycie  Asrock Z77 Extreme 4. Interesuje mnie około 4.5 GHz, Podkręcałem już procki ale przez ostatnie 2 lata moja płyta nie pozwalała na podkręcenie tej i5 więc ją wymieniłem.

Może mi ktoś wytłumaczyć na ile mam zmienić mnożnik i kiedy zacząć podbijać napięcie i o ile.. tak bardziej łopatologicznie, po kolei :)

 

Obudowa: Zalman Z11 Plus

Chłodzienie: Thermalright HR-02 Macho BW

Zasilacz paskudny Modecom Heady 600W, wiem że totalne dno w dodatku pluje swoimi wywiewami prosto w moją kartoszke, ale żyje już 2 lata i jest to nie bylejaki wyczyn i myślę że da radę ^^ I nie myślę go zmieniać aż nie wyjdą nowe Gforce-y, chyba że wcześniej go szlak trafi..

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites

Ustawiłem wszystko tak jak na filmie napięcie podniesione o - 0.100V, jest 4.3 GHZ, jak teraz podbić do 4.5 GHz, samym mnożnikiem do 45 bez zmiany napięcia ?

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites

Napięcie jest podniesione o - 0.100V  temperatura w stresie 52-58, nie wiem jakie jest podstawowe, w cpu-z skacze od 1.380 - 1.440V, więc lecieć do 4.5 GHz - 4,6GHz bez zmiany napiecia ?

Edytowane przez s2awek
Link to post
Share on other sites

Witam

Podkręciłem swojego i5 2500k do 4,5 ale w CPU-z taktowanie jakie mi pokazuje to 4498,95. Mnożnik taki jaki powninen być czyli 45 ale szyna 99,98 MHz. Czy coś zrobiłem nie tak? Dodam jeszcze że na początku zabawy z podkręcaniem miałem te 4500 MHz. W OOCT podczas niektórych testów też mi pokazywał 4500 a teraz 3300 czyli jakbym w ogóle nie podkręcił :) Z góry dziękuje za pomoc. 

Edytowane przez AmonSul
Link to post
Share on other sites

dałem go na 4,6 GHz, tyle mi wystarczy, ale napiecie jest pewnie dalej za wysokie, więc o ile podbić, teraz jest + 0.100V

 

Musisz po prostu zejść niżej z offsetem, nikt nie jest wróżką i nie napisze Ci ile masz dokładnie dać.

Musisz metodą prób i błędów w dosłownym tego słowa znaczeniu, znaleźć najniższe stabilne napięcie dla danego taktowania - w Twoim przypadku dla 4.6GHz.

 

@UP załóż własny temat, podaj w nim całą specyfikację komputera uwzględniając markę oraz moc zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Co do taktowania to też nie mam pełnego 4,6 GHz, brakuje paru setnych, a w informacjach o komputerze w win 7 pisze ze mam 3.3 GHz i coś dzwinego mi się z pamiecią porbiło bo pisze że mam 8 GB , dostępne 7.88

Link to post
Share on other sites

Sławek użyj  HW monitora i CPU-Z do kontroli napięcia i taktowania i temperatury rdzeni    .  Pobaw sie jeszcze  LLC  -CPU Load-Line Calibration   w biosie  poziom 5 najniższy -3 średni . Poziom 2  przy metodzie offset  -wedlug moich obserwacji  już   niepotrzebnie sporo  zawyża napiecie   . A jak będzie mniejszy spadek napięcia  procesora  pod obciążęniem  to i offset -u nie będziesz musiał dać tak wysoko aby miec pelna stabilnosc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...