Skocz do zawartości

Nokia Lumia 920 vs SGS3


Recommended Posts

Witam!Chcę przedłużyć umowę z moim operatorem(orange).Zaproponowano mi dwa telefony.Samsung Galaxy s3 i Nokia Lumia 920.Samsung galaxy s3 jest troche droższy (200zł) ,ale szczerze jest to najmniejszy problem.Samsung bardzo mi się podoba i nie zależy mi aż tak na jakości wykonania.Telefon ma mi służyć głównie do internetu oglądania filmów,od czasu do czasu zagrania w jakieś fajne gierki i podczas wyjazdów robienia jakiś zdjęć(nie jestem wybrednym w tym segmęcie).Najbardziej zależy mi na płynności działania systemu.Ogólnie bardziej mi się podoba system galaxy s3 tylko niestety znalazłem w internecie opinie jednego użytkownika że nie działa on jak powinnien.Wielu ludzi się z tym nie zgadza ,ale chciałbym usłyszeć jeszcze inne opinie.Telefon biorę na 2 lata i chcę żeby przez ten czas działał w miarę dobrze i płynnie.Proszę o pomoc.Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli telefon przede wszystkim ma służyć do rozrywki to polecam galaxy s3, na androida jest masa aplikacji tj. gier i programów które ciebie zainteresują , hmm co do lumii 920 to ma tego windowsa (strasznie nudny system i mało aplikacji dostępnych) kiepski do personalizacji, jest szybki ale android od wersji 4.4 już mu dorównuje. Lumia ma słabą baterie i jest ciężka. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi ci o porównanie SGS3 do SGS4 to najlepiej będzie jak obejrzysz sobie video na ten temat na Youtube

jest tego trochę, rozwieje twoje wątpliwości . 

 

 

Pamiętaj że Galaxy s3 występuje w dwóch wersjach 1 i 2 gb RAM 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/93191-samsung-galaxy-s3-1gb-vs-2gb-ram/

Edytowane przez bodeq13
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi ci o porównanie SGS3 do SGS4 to najlepiej będzie jak obejrzysz sobie video na ten temat na Youtube

jest tego trochę, rozwieje twoje wątpliwości . 

 

 

Pamiętaj że Galaxy s3 występuje w dwóch wersjach 1 i 2 gb RAM 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/93191-samsung-galaxy-s3-1gb-vs-2gb-ram/

W Orange dostane tylko tą wersję z 1gb

Link to post
Share on other sites

Lumia będzie płynniejsza i szybsza, ma też wsparcie i nowe wersje softu, S3 nie, Ma znacznie lepszy aparat, jest lepiej wykonana. Ma wbudowane Ładowanie Indukcyjne. WP8 to mała wolność i dowolnośc modyfikacji, sporo ograniczeń. Lumia 920 to aktualny model, S3 nie.

 

Galaxy S3 - to Android - więcej aplikacji i gier, wolnosć i pełna dowolność. Na dziś masz więcej gier i aplikacji.

 

Pytanie na czym Ci bardziej zależy,

 

Jeśli jesteś godów poświęcić mozliwości "grzebania" w systemie, oraz pogodzisz się z miejsza liczbą aplikacji to Lumia jest lepsza. Pod kazdym względem, nowsza, szybsza, lepszy aparat, wsparcie.

Jeśli zależy Ci na wolności to Galaxy S3 - ale musisz zdawać sobie sprawę, że Android będzie wolniejszy, nie dostaniesz oficjalnych  nowych wersji softu. Bedziesz miał gorszy aparat i jakośc wykonania i spasowania.

 

Ogólnie rzecz biorąc to Lumia 920 jest bardziej przyszłościowym telefonen, owszem na dziś WP8 ma sporo braków, ale te znikają, z każdą aktualizcją cos przybywa. Liczba aplikacji i gier też bardzo szybko się zwiększa. Za dwa lata Lumia nadal będzie szybkim i płynnym telefonem z najnowszym softem, A S3 już dziś jest "porzucony" - i coraz bardziej będzie się starzał, za dwa lata będzie już bardzo kiepsko. Czy ktoś dziś "pamięta" i Galaxy 2? A przecież to model z przed 2 lat. 

 

Jeśli zdecydujesz się na S3 to musisz to wszystko wziąć pod uwagę. 

 

Swoją drogą to Orange powinno Ci dać inne opcje, mają w ofercie przecież LG L9 i G2, Xperie Z, Z1, SP, HTC One. Moim zdaniem jeśli juz się decydujesz na Androida to lepiej wybierz np. LG wg. ostatnich doniesień LG ma dać najnowszego Androida na większosc modeli w tym na G2 i L9. LG będzie tepszym wyborem niż Samsung. 

Link to post
Share on other sites

Bierz Lumię 920 - jest wydajniejsza i ma znacznie lepszy stosunek cena do mozliwości  od S3.

 

Jak pisąłem - zaletą Lumi jest doskonały aparat, wykonanie, szybkośc i płynność. Ale WP8 nie ma taich możliwości modyfikacji. Jafle - nawet "ubrane" w grafikę zawsze będą kaflami. 

 

Pomijając wszystko - S3 nie jest wart dopłacania takiej kasy.

Link to post
Share on other sites

Bierz Lumię 920 - jest wydajniejsza i ma znacznie lepszy stosunek cena do mozliwości  od S3.....

Popieram, jeśli nie przeszkadza ci jakoś bardzo mniejsza ilość gier itp.

Lumie charakteryzują się "porządnością" wykonania i płynnością działania.

Link to post
Share on other sites

Zawsze byłem przekonania, że telefon ma nie mobilnym centrum gier. Od tego są konsole "portable".  ^^

Nie miałem jeszcze osobiście do czynienia z WP, lecz wielokrotnie z Androidem. To jest system, który powinien pozostać gdzieś nadal w fazie pre-alpha, na komputerach developerów.

Link to post
Share on other sites

hmmmmmm......Już sam nie wiem.............Bardziej podoba mi się Samsung i chyba go wezmę.Android dużo bardziej mi się podoba ,a kafelki z WP8 nie podobają mi się.Każdy telefon z Androidem czasami zalaguje ale chyba Samsung nie jest wolny.Może się ktoś kto posiada Samsunga wypowiedzieć o jego szybkości i koforcie grania w gry?

Link to post
Share on other sites

Najpardziej mi się pododa fragment : Aktualizacjie, które cos zmieniają - szkoda, że nie dopisał : pod warunkiem że je DOSTANIESZ :) :) 

 

Podsumujmy :

 

S3 vs Lumia 920 kto wygrywa :

 

Cena : Lumia 920

Szybkośc i Płynność : Lumia 920

Stabilnośc : Lumia 920

Aparat : Lumia 920

Jakość wykonania : Lumia 920

Aktualizacje : Lumia 920

Wsparcie i Dodatki : Lumia 920

Łatwość Grzebania : S3

Zmiany wyglądu : S3

 

Jeśli najwazniejsza w telefonie jest łatwośc grzebania i kombinowania - to tak Lumia nie ma najmnijeszych szans.:)

Link to post
Share on other sites

Funkcjonalność s3

Możliwości s3

Dźwięk s3

Bateria s3

Aplikacje s3

Wsparcie producentów w oprogramowaniu s3

Nie rozumiem twojego wsparcia i dodatki? Jak i aktualizacji.

Skoro plusem jest czekanie latami, aż microsoft da belkę powiadomień. Może za kolejny rok da menedżera.

Nie wiem jak dla ciebie to może być plus dla wp, co android ma od początku. 99% programów, aplikacji, gier jest pomijane w wp. Android ma 75% rynku, a wp? 3-4.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

microsoft da belkę powiadomień. Może za kolejny rok da menedżera.
 Dlaczego ma być jakaś belka? Wprowadzą 'belke' to będzie krzyk, że MS ściągnął z androida. 

 

bardziej do mnie przemawia ten Galaxy
Jeśli bardziej się skłaniasz do S3 to w porządku. Chodzi o to żebyś wiedział jakie są plusy i minusy jednego i drugiego telefonu.
Link to post
Share on other sites

Zacznę od tego, że lumie z WP nie są złe, sam mam, używam i jestem zadowolony.

 

Natomiast załamuję ręce jak widzę kolejny post z argumentem (gloryfikowany jako kluczowy wręcz w wyborze telefonu) o tym "hiper uber za*******m wsparciu DO 2016 ROKU!!!!"

 

Kupując telefon z androidem dostajemy telefon o wiele bardziej funkcjonalny niż WP będzie (przynajmniej tak się zapowiada w wersji 8.x).

W androidzie nie dostajemy tak często aktualizacji jak w WP. To mogę zaakceptować. Tylko tak naprawdę odpowiedzcie sobie szczerze: ile te (super za******e uber) aktualizacje (do 2016 roku!!!!!!) wnoszą? Tak właściwie funkcje, które powinny być dużo wcześniej. Jedna z najbardziej oczekiwanych funkcjonalności przez użytkowników - niezależna regulacja głośności. Pamiętacie jakie telefony już miały tę funkcję? Miały od początku, bo jeszcze niektórym się nie śniło o jakiś aktualizacjach na telefon.

 

Niektórzy tego chyba nie wiedzą, albo nie chcą przyjąć do świadomości o ogromnym wsparciu społeczności użytkowników androida. W WP to właściwie nie istnieje. Jesteśmy skazani na to co MS 'wypluje' co kilka miesięcy.

 

W budżetowych słuchawkach, może i lumia nie ma konkurencji, a w droższych - też się sprawdza jeżeli komuś odpowiada i spełnia wymagania. Natomiast robi się to już wkurzające wciskanie Lumii w każdym budżecie gdy ktoś w wymaganiach ma jeszcze podane "system: android". Paranoja.

 

Pozdrawiam (ale tylko tych trzeźwo myślących).

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Zacznę od tego, że lumie z WP nie są złe, sam mam, używam i jestem zadowolony.   Natomiast załamuję ręce jak widzę kolejny post z argumentem (gloryfikowany jako kluczowy wręcz w wyborze telefonu) o tym "hiper uber *****istym wsparciu DO 2016 ROKU!!!!"

 

 

Natomiast robi się to już wkurzające wciskanie Lumii w każdym budżecie gdy ktoś w wymaganiach ma jeszcze podane "system: android". Paranoja.

 

 

Hehehe nie jesteś pierwszą osoba na tym forum która porusza ten temat, zauważyłem że co jakiś czas powtarza się ta sama dyskusją różnych osób po stronie androida i  zawsze tych tych samych po stronie WP. Właściwie ci od WP mogą już przyklejać odpowiedzi ;) z poprzednich wątków.  Naprawdę trzeba mieć bardzo ale to bardzo dużo czasu by kontrować każde złe słowo na WP lub najzwyczajniej mieć z tego źródło utrzymania bo ja innej opcji nie widzę. 

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Ekran też jest na kożyść S3:Większy i lepszy.W Google play jest więcej aplikacji niż w WP.Oba telefony są bardzo podobne więc chyba bardziej do mnie przemawia ten Galaxy :)

Tylko, że tą liczbę aplikacji podbijają masowe kopie. Przykład? Głupia latarka.

Masz jedną dobrą aplikację latarki na Google Play, ale obok niej jest 1000 takich samych aplikacji latarki, z tym, że różnią się jedynie designem, oraz w innych miejscach są umiejscowione reklamy (lub jest ich więcej). To są tylko liczby, na które ludzie się nabierają. Po zaznaczeniu wszystkich tych kafelek "Latarka", bez klikania "pokaż więcej", zaznaczyło mi około 720 aplikacji "Latarka". Nie mówię, że na WP jest jedna tylko aplikacja Latarka, jest ich może 20-30? 20/30 a 720 to jest różnica.

 

https://play.google.com/store/search?q=Latarka&c=apps

Edytowane przez Banjo
Link to post
Share on other sites

@Up

 

To prawda. Co nie zmienia faktu, że to właśnie do WP programiści nadrabiają braki a nie odwrotnie (nie raz można się spotkać z aplikacją dostępną na androida i iOS a na WP brak lub dopiero w planach). Jeżeli ktoś uwielbia grać na smartfonie, może tej osobie zabraknąć kilka tytułów na WP. Ogólnie w WPStore można znaleźć większość co potrzeba przeciętnemu użytkownikowi (i temu bardziej zaawansowanemu - według potrzeb, często też).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...