Skocz do zawartości

Creative Labs Aurvana Live!, i kilka pytań.


Recommended Posts

Witam

Jestem zainteresowanym kupnem CALów.

1. Czy to:

-http://www.audeos.pl/pl/p/Conducfil-Sonolene-3014-kabel-mikrofonowy/34

-http://www.audeos.pl/pl/p/Splitter-sluchawkowy-Y-na-kabel-5mm/49

-http://www.audeos.pl/pl/p/Wtyk-jack-3.5mm-TRS-stereo-Neutrik-Rean-NYS231BG/32

-http://www.audeos.pl/pl/p/Nylon-Soft-4mm-CZERWONY-RED-oplot-peszel-nylonowy/13

na da się do recablingu?

2. Czy recabling da się zrobić w domu lutownicą?

3. Narazie za źródło posłuży LG L9, lecz planuje kupić coś do 200 zł. Myślałem nad clip+ lub shuffle. A Wy co byście polecili?

Edytowane przez Szczyrczek 11
Link to post
Share on other sites
Recabling na tym poziomie cenowym nie ma najmniejszego sensu, pieniądze wyrzucone w błoto a przy okazji możliwość uszkodzenia słuchawek

randallandhopkirk proszę cię, bardzo mało jest takich słuchawek,  które by tak dużo zyskiwały po zmianie kabla. Owszem trzeba zachować ostrożność przy lutowaniu przewodu przed przetwornikiem, ale nie jest to jakieś trudne, a efekt gwarantowany.  Z muła jakim są Aurvany dostajemy przyjemniejsze w odbiorze słuchawki i nie trzeba mieć słuchu nietoperza.

 

Aurvany po zmianie kabla, na odpowiednim źródle bardzo często grały na poziomie droższych słuchawek.Fostex odwalił świetną robotę.

Ps. Dla mnie ten recabling to zwykłe voodoo.

i niech tak zostanie "dla ciebie" 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mi swego czasu pała jedna słuchawka właśnie w CAL!. Kumpel złota rączka wziął żeby zobaczyć czy coś da się zrobić. Wymienił kabel na najzwyklejszy jaki nalazł u siebie w domu (jakiś w miarę cienki głośnikowy). 

Sam się zdziwiłem że tak fajnie po tym grają.

Panowie malkontenci - złota zasada - nie wiem, nie wypowiadam się ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Owszem masz adivxv5 rację ale obawiam się że bardziej pierwsza seria która była kilka lat temu (ta przed przerwą w ich produkcji), obecna seria jest jednak gorsza brzmieniowo, więc i efekt recablingu będzie słabszy.
Pytanie czy warto tracić gwarancję dla takiego wątpliwego moddingu.

Edytowane przez randallandhopkirk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
obecna seria jest jednak gorsza brzmieniowo

posiadałem Aurvany z 2010 roku , już wówczas poszlaki wskazywały że coś z nimi nie tak, ale tu bardziej chodzi o to, iż raz trafiały się dobre sztuki, a drugim razem nie. Ja akurat na swój model nie narzekałem oraz kolega, który zaopatrzył się w 2012 ,mając od razu porównanie do dużo droższych modeli.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Najprawdopodobniej będą to 2 pojedyncze żyłki do każdej słuchawki. Czy żyłki prowadzi się osobno aż do minijacka?

tak, najlepiej wówczas zachowasz najlepszą holografię dźwięku. Masę tylko przy samym jacku razem lutujesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fajnym rozwiązaniem jest: http://www.audeos.pl/pl/p/Canare-Starquad-l-4e5c-black-kabel-mikrofonowy/33

Tylko trochę gruby 4,8mm ale nie trzeba lutować rozgałęźnika, wystarczy zdjąć izolację i założyć oplot i do słuchawki.

Sam pewnie tak zrobię, tylko ten gruby kabel wpłynie na przenośność słuchawek, chociaż ostatnio praktycznie nie używam ich poza domem, do takich zastosowań zakupiłem KSC75 :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz już się bawić w recabling to rozglądnij się za lepszym playerem np. SA4MUS16 (ale ver. 2013 nie te starsze), który co prawda ma wolny system operacyjny ale za to zużywa bardzo mało prądu i brzmi dużo lepiej od większości playerów, w zasadzie jedna rozsądna konkurencja dla niego to odtwarzacze Hifimana. No i cena jest bardzo łatwo przyswajalna.
No chyba że lubujesz się w udziwnianiu dźwięku to nie polecam tego odtwarzacza bo nie ma on ani żadnego eq ani żadnego podbijacza basów.


"Tylko ciut ciszej będzie grało po wymianie kabla" przy tak niewielkich prądach i napięciu parametry kabla nie mają żadnego znaczenia - poziom głośności będzie dokładnie ten sam, może zmienić się nieco tylko barwa dźwięku.

Edytowane przez randallandhopkirk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no, ja tak miałem oraz 2-osoby, które rekablowały słuchawki z tego co przeczytałem na mp3 store i pclolu .Są to jednak bardzo małe różnice.Może wina tego, iż podłączałem je pod wyjście RCA.Później z powrotem zmieniłem przewód, a w sumie to sznureczek na oryginalny, także pomylić się nie mogłem.  

 

nie tylko barwa ulega poprawie, ale to już trzeba odpowiedniego sprzetu i słuchu. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dawno to było ale coś tam pamiętam :P ;

 

-przede wszystkim wysuwa się średnica ,niskie nie zalewają tak bardzo tych pasm ,czyniąc słuchawki dźwiękowym mułem.

-bas staje się bardziej kontrolowany ,punktowy jakby ktoś nie zrozumiał ;)

-wysokie tony lepiej wybrzmiewają.

-troszeczkę poprawia się stereofonia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...