Skocz do zawartości

Modernizacja (Płyta+Procesor)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Alroth,

Recommended Posts

Stary sprzęt: 

 
Płyta Główna: M4A89TD PRO/USB
Procesor: AMD Phenom II X6 1090T (3,2 GHz) Black Edition
Chłodzenie procesora: Noctua NH-U12P
Pamięc: GEIL DDR3 16 GB 1333MHZ
Grafika: ASUS GeForce GTX 670 Direct CU II (wersja OC)
Zasilacz: be quiet! Straight Power 580W (modularny)
Dysk twardy: OCZ Agility 3 60 Gb/ WD Caviar Black 500 GB
Karta muzyczna: Asus Xonar DG
Ngrywarka LG
Obudowa: Obudowa Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl (2 wentylatory 140mm i 3 wentylatory 120mm - NB-eLoop)
 
 
Wymiana Płyta główna + procesor.
Budżet: I wariant: do 1000 zł, II wariant: do 1500 zł.
 
Zastosowanie: granie, granie (priorytet), filmy, drobna obróbka zdjęć.
 
Wersja nad którą wstępnie myślałem: http://cpuboss.com/cpus/AMD-Phenom-II-X6-Black-1090T-vs-AMD-FX-6300 ( AMD FX 6300 + GA-970A-UD3P - na pewnym portalu 789 zł)
 
Preferencje: AMD czy INTEL, bez znaczenia liczy się wydajność w przystępnej cenie.
 
 
 
Link to post
Share on other sites
Procesor:
Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
869 zł

 

Płyta główna:
MSI Z87-GD65 Gaming /intel Z87, LGA 1150/
695 zł
Nie wiem czy zasilacz da rade. Bo coś tam było że musi być przygotowany na I5.
 
Możesz też wziać tańszą płyte. AsRock Z87 Extreme 4
Edytowane przez michal07901
Link to post
Share on other sites

No własnie przeanalizowałem testy i niestety AMD leży w testach wydajnościowych. A proszę państwa razem raźniej: http://allegro.pl/zestaw-oc-plyta-asus-z87-k-intel-core-i5-4670k-i3912004435.html ?

 

Zasilacz jest Be quiet! Straight Power E7 CM 580 W (http://www.bequiet.com/en/press/2635) piszą tam że E7 seria jest haswell ready.

Edytowane przez Alroth
Link to post
Share on other sites

MSI Z87 G43 ma opinię awaryjnej.

MSI Z87 GD46 lub Asrock Extreme4 - po co? Nic autor nie wspomniał o SLI/CF.

 

Polecane na forum: Asrock H87 Fatal1ty i Extreme 3. Możliwości OC zbliżone do droższych. Jakość dobra. Cena niższa.

Nie ma co kasy IMHO niepotrzebnie wydawać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przejrzałem co potrafi: Asrock H87 Fatal1ty. Jest niźle. Dobra cena i stabilność to podstawa. Zestaw mam na jedną kartę grafiki i tak pozostanie, oc tylko z ciekawości. Liczą się niskie temperatury. Także płyta duży plus. 

 

Procesor zostaje. Proszę jeszcze o jakąś wypowiedź na temat płyty głównej. Mam do wyboru MSI Z87 G43 lub Asrock H87 Fatal1ty. Co wybrać czy jest jakaś opcja nr 3 ?

Link to post
Share on other sites

Bierz Asrocka H87. Ma lepszą sekcję zasilania (8 vs 6 faz), podwójny bios, lepsza dźwiękówka. Ostatnio mało kto poleca coś innego :P

Poza tym z G43 jest  (podobno) sporo problemów. Na forum bodajże pclab był wątek na wieele stron z problemami z tą płytą - nie potrafię jakoś znaleźć w tej chwili.

 

//edit: I chłodzenie sekcji zasilania Asrocka H87 FP nie powala, ale problemów z temperaturami nie ma...

Edytowane przez w.nwk
Link to post
Share on other sites

Core i5-4670K + Asrock H87 Fatal1ty - myślę że to będzie dobre połączenie. Jest jakiś procesor zamiast tego który miałby większą wydajność w podobnej cenie ? (+100-200 zł). Obecny zestaw to jakieś 1210 zł na morele.pl.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...