Skocz do zawartości

Jaką kupić płyte główną AM2+


Recommended Posts

Witam chciałem się zapytać jaką polecacie płytę główną do 200zł z AM2+ i jaki do niej Procesor Athlon?

 

Mój sprzęt:

 

Karta : Palit Radeon HD3850 Super PCI EXPRESS 2.0 Dual-Link DVI, HDMI 512mb/ 256bit / DDR2

Typ procesora AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NF-9 / K8NF9 Ultra

Liczba gniazd procesora 1 Socket 939

 

1.80 GHZ

1,00 GB RAM

Link to post
Share on other sites

Ja ci polecę Gigabyte GA-MA770-UD3 Rev 2.0 sam ją posiadam i to jest bardzo dobra płyta AM2+/AM3 jeżeli chodzi o te tańsze. Do niej nawet możesz wsadzić Phenom II X6 po zaktualizowaniu BIOS-u do wersji FJ. Ale cena to ok. 280zł nowa ze sklepu. Myślę, że warto się nad nią zastanowić.

Co do procka to ile możesz na niego przeznaczyć.

Link to post
Share on other sites

Na AM 3 i DDR2 masz juz za 200 zł bardzo dobra płytę Gigabyte GA-MA770-UD3 Rev 2.0 która obsłuży Phenomy II x6, chyba ze szukasz na DDR3 które jest bardziej przyszłościowe lecz nie wiele szybsze niz DDR2 .. :/ Procesor do 200 zł dobrym będzie Athlon II X2 215 2 x 2,70GHz

Link to post
Share on other sites

Niestety teraz ceny poszły w góre dość wysoko i za 200 zł jej nie kupisz nowej ale za 200 zł nówka ASROCK M3N78D AM3 tylko ze ma DDR3

 

Kompletna bzdura.

Wszystkie płyty ze slotami na pamięci DDR2 - AM2/AM2+

ze slotami na pamięci DDR3 - AM3 i koniec kropka!

 

Gigabyte Ga-MA 770 UD3 jest w przedziale dla płyt AM3 no niech bedzie AM3 ready :/

Link to post
Share on other sites

DDR3 to ulepszone DDR2. Nie wsadzisz ich do płyty na pamięci DDR2 i na odwrót.

W najnowszych płytach są stosowane pamięci DDR3 i taki jest trend. Jeśli nie masz już kupionych DDR2 to nawet nie ma sensu się w nie pchać, chyba że nie uda się kupić tanio "trójek".

 

Gigabyte Ga-MA 770 UD3 jest w przedziale dla płyt AM3 no niech bedzie AM3 ready

Nie, nie jest. Jest to najnormalniejsza płyta z gniazdem AM2+!

 

http://images38.fotosik.pl/295/b69495147d68379d.png

_____________________________

AMD Athlon II x3 435 nigdy nie kosztował 190zł.

Link to post
Share on other sites

DDR2 a DDR3 to póki co różnica w tym ze "3" sa bardziej przyszłościowe... tak to różnica jest żadna, zgadzam sie z tobą 19arek93 ale ta płyta jest gotowa na AM3 Procesory

 

To kupować płyte z DDR2 czy z DDR3 bo się już nie lapie, sorry.

 

Kup z tym i z tym :PP zawsze możesz kupić płytę taka jaka podali koledzy z pamięciami DDR2 a jak sie znudzą zmienić na DDR3 :/

Link to post
Share on other sites

Mylisz pojęcia. To procesory w ramach wstecznej kompatybilności mają zintegrowany kontroler pamięci DDR2 dzięki czemu można je zainstalować na płytach AM2+.

To procesory są AM2+/AM3, a nie płyta. Płyta jest AM2+, lub AM3. No chyba że mówimy o w/w AsRocku.

Link to post
Share on other sites

Czyli tą płyte? Płyta główna Socket AM3 :: ASRock :: N68C-S UCC (GF7025 VGA PCI-E DDR2/3)?

 

I procek co podałeś ?

 

poczekaj na wypowiedz innych ja bym brał ta płyta z DDR2/3 i Athlona II x3 :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...