Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S III vs Sony Xperia SP


Recommended Posts

Witam to tak mam już możliwość przedłużenia umowy w Orange i operator zaoferował mi te 2 telefony w tym samym abonamencie i praktycznie w tej samej cenie ponieważ za SP muszę zapłacić 479zł a za Galaxy SIII muszę dać 459 zł więc mam dylemat ponieważ oba telefony mi się podobają i są warte swej ceny ale po przeczytaniu mnóstwa opinii dalej nie mam zdania na plus Samsunga są 4 rdzenie , 16 gb wbudowanej pamięci , ekran 4,8 cala. Minusem jest znów podobno nakładka która nie działa czasem tak jak się tego oczekuje ... natomiast Sony jest mniejszy bo 4,6 cala , 2 rdzenie ,8gb pamięci wbudowanej .. 

 

Mógłby mi ktoś naświetlić dokładniej co i jak z tymi telefonami jest więcej wad zalet ? 

Link to post
Share on other sites

Hm szczerze ostatnio byłem w posiadaniu Xperii SP,

Niby na papierze wygląda wszystko wporządku 2rdzeniowy Qualcom szybszy od Exynosa, do tego

Andreno 320 ale szczerze powiedziawszy jakos nie bardzo to odczułem.

Czasami po przechodzeniu z przeglądarki łapał takiego muła , że miałem ochote cisnąć nim o ściane.

Poza tym widżety ekranowe miały kiepski czas ładowania - czasami po przewijaniu ekranu zajmowało to 2sekundy zanim się pojawiły.

Do tego telefon ma kiepski ekran, jako wczesniejszy posiadacz One X i Sgs II po prostu byłem rozczarowany (sytuacja zmieniała się jednak gdy ogladałeś filmy, bądź zdjecia w galerii "Sony Bravia Engine 2"robiło robote :)

 

Aparat tez taki sobie jak na moje oko raczej kiepski, bo nie umywał sie do tego z mojego Samsunga galaxy s2, a to telefon juz z troche minionej epoki.

Do plusów moge dodac baterie, bo nie pamietam kiedy smartfon wytrzymał mi 3 dni.

 

Sam po sprzedaży SP szukałem galaxy S3 niestety telefon tez ma swoje "fochy" i nakładka lubi pomarudzić, jednak nie przeszkadzało mi to tak jak w Xperii SP.

Poza tym lepszy ekran i aparat.

Po wgraniu czystego andka bedzie smigal jak rakieta, ale mnie jakos nie odpowiada czysta "nexusowa" nakładka.

 

Reasomując kupiłem nowego LG Optimus G za niewiele większe pieniądze i jestem bardzo zadowolony.(cena nowego niewiele odstaje od galaxy s3)

 

Będąc na Twoim miejscu wziąłbym S3 i sprzedał jako nowy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Samsung ma bardzo fajny ekran, nadal wydajny procesor, dobrą jakość zdjęć i muzyki. Jednak jest wykonany ze słabej jakości materiałów i sprawia wrażenie plastikowej zabawki. 

Xperia jest bardzo fajnie wykonana (goriilla + amelinum + gumowany plastik), ma wydajny procesor i bardzo wydajny układ graficzny i długo pracuje na baterii, jednak jakość zdjęć jest przeciętna ale największą bolączką jest ekran z beznadziejnymi kątami widzenia. Najlepiej sprawdź jak to wygląda na żywo bo jeśli przesiadasz się z jakiegoś IPS'a lub amoleda to będziesz strasznie rozczarowany jakością ekranu. Ma też niezbyt szybką pamięć systemową i system może zwalniać w trakcie instalowania/synchronizacji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jednak jest wykonany ze słabej jakości materiałów i sprawia wrażenie plastikowej zabawki. 

 

Dokładnie słyszałem o tym i trochę się tego boję ponieważ z telefonu bd korzystał cały okres umowy czyli 2 lata ... pewnie bez dokupienia foli na ekran i futerału ochronnego. 

 

 

 

ekran z beznadziejnymi kątami widzenia

 

Zgodzę się dostałem do ręki mogłem się nim pobawić chwilkę i kąty widzenia dawały wiele do życzenia , ale dużym plusem jest oglądanie zdjęć i filmów ponieważ Bravia engine 2 robi jednak dużo 

 

 

 

 

 

jeśli przesiadasz się z jakiegoś IPS'a lub amoleda to będziesz strasznie rozczarowany jakością ekranu.

 

Przesiadam się z Lg gt540 który padł mi 4 miesiące temu i musiałem pożyczyć lg l5 raczej bardzo rozczarowany nie bd .. 

 

 

 

 

 

Wg. mnie ceny za te telefony które daje ci operator są zbyt wygórowane

 

no tak jeśli doliczyć do tego abonament 39 lub 49 zł to moim zdaniem takie bardzo wygórowane nie są a na dokładanie do nowego bez operatora troszkę odpada nie jestem wstanie zebrać 500 zł ponad w czasie 2 tygodnii  

Link to post
Share on other sites

S3 będzie lepszym wyborem. Ma dużo lepszy ekran i aparat, lepszą pamięć flash, dźwięk, 4 rdzenie nadal dają radę. Po aktualizacjach działa coraz lepiej. Za 50 zeta kupisz w sklepie samsunga etui na tył. Dobrze wygląda i telefon będzie bezpieczniejszy. Oferują ci zwykłą wersje czy lte?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oba telefony mają swoje plusy i minusy. Xperia SP ma słaby wyświetlacz, zamulający system spowodowany nakładką, ale ma LTE i świetną kartę graficzną. Natomiast SIII masz wyświetlacz lepszej jakości i lepiej działający system i dużo bajerów, których i tak nigdy nie użyjesz, no i brak LTE. Zależy do czego chcesz go używać. NET to lepsza SP, filmy i dzwonienie to raczej SIII. Ostateczna decyzja zależy od ciebie.

Link to post
Share on other sites

to wezmę SIII mam nadzieje że od tego 16 lutego bd mi dobrze służył wielkie dzięki panowie temat można zamknąć :D 


no i zaczęły się jaja ... zapewniano mnie że jest Samsung bez LTE po przyjściu do salonu okazało się ze nie mają zapasu i bd zmuszony dopłacić do droższego modelu prawie 200 zł gotówki tej niestety nie posiadam ... więc myślę że pora najwyższa zmienić operatora .... 
jak do tej pory znalazłem takie telefony który minimalnie spełniają moje wymagania : HTC Desire 500 
-SONY Xperia L , Xperia M , Samsung Galaxy Core , Samsung Ace 3 LTE , HTC ONE SV 
 
czy może pozostać przy XPERI SP ? 
Link to post
Share on other sites

Każdy ma + i minusy. Fakt może S3 ma lepszy wyświetlacza ale jakością wykonania xperia bije s3. Który telefon byś wybrał i tak powinieneś być zadowolony.

 

ja bym wybrał xperie SP.

Edytowane przez Sezam
Link to post
Share on other sites

Mam sony xperia sp i odradzam ten telefon. 

Potrafi zamulać, ekran w pozycji horyzontalnej potrafi nie reagować 1-2 min, wifi jest do niczego nie dość, że bardzo słabo zbiera sygnał, to do tego co chwilę się rozłącza i nie da się normalnie korzystać. Router mam w pokoju obok i wszelkie inne urządzenia radzą sobie znakomicie, w starym sony neo v mam sygnał znakomity. 

Co do reszty nie mam zastrzeżeń, telefon bardzo wydajny i ogólnie przyjemny w użyciu, tylko gdyby nie te błędy, ale mam nadzieję, że aktualizacja to naprawi 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To mogę jeszcze wyrwać HTC One SV ale to po zmiania operatora i nwm czy warto bo jednak grafika to nie nd Adreno 320 a 305 a w gierki chętnie bym miał ochotę grać :) może nie jakieś super wydajne ale żeby mi to nie muliło strasznie zdjęcia też bd robił więc aparat musi być przyzwoity :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...