Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam zamiar niedługo zakupić dysk SSD około 120GB w cenie do 300-380zł.

W sklepie zaproponowano mi kilka pozycji w tym:

 

ADATA XPG SX900 SSD 2,5" 128GB ASX900S3-128GM-C - 315zł

Kingston HyperX 3K SSD SATA3 2.5" 120GB SH103S3/120G - 355zł

Kingston SSD V300 SATA3 2.5" 120GB 7mm SV300S37A/120G - 289zł

Plextor SSD 128GB SATA3 PX-128M5S - 345zł

Samsung 120GB SSD840 SATAIII MZ-7TE120BW EVO 7mm 2.5'' - 345zł

SanDisk SSD SATAIII 2,5' 128GB (SDSSDP-128G-G25) - 365zł

SanDisk ULTRA PLUS SSD SATAIII 2,5' 128GB (SDSSDHP-128G-G25) - 379zł

 

Myślałem nad Kingston HyperX, Samsung Evo i Plextor'em.

Nie mam doświadczenia z dyskami SSD, więc postanowiłem zapytać o radę bardziej doświadczonych w tym temacie. Potrzebny wytrzymały, szybki dysk na system, z którym nie będę musiał co chwilę biegać do sklepu na gwarancję. 

 

Wyprzedzę pytania, tak będzie to dysk pod system Win 7 i będzie musiał współdziałać z innymi dyskami [podanymi w sygnaturce]. tu też się pojawia kolejne moje pytanie do doświadczonych użytkowników, mianowicie czy jak będę stawiać od nowa system na ssd to muszę zastosować się do tej instrukcji [http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jak-przyspieszyc-dysk-ssd-w-windows-7-3230/strona/10920.html]czy też lepiej pominąć niektóre z tych opcji?  Chodzi mi zwłaszcza o opcje przerzucenia "Temp" i "TMP" na drugi dysk/partycję HDD, by oszczędzać SDD, i czy to nie będzie zbyt mocno spowalniać pracy systemu. Z góry mówię że u mnie dziennie przez partycję C; jak dotąd przelatywało około 20-40GB danych. bo czytałem że w przypadku kilku dysków twardych wyłączenie niektórych opcji które się standardowo robi przy SSD może skutkować "muleniem" podczas przeglądania zawartości na HDD, na ile to prawda i jak to wszystko należałoby ustawić by wszystko chodziło szybko i się nie gryzło. 

Edytowane przez KuroGa
Link to post
Share on other sites

To zamówię Plextor'a

 

A co do tego ustawiania SSD by nie wykończyć go zbyt szybko ciągłym zapisywaniem i kasowaniem, to robić jak w tej instrukcji, czy jednak sobie odpuścić takie zabiegi? [http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jak-przyspieszyc-dysk-ssd-w-windows-7-3230/strona/10920.html lub http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/poradnik_ssd_jak_usprawnic_i_przyspieszyc_prace_dysku_ssd?page=0%2C1] bo różnie na różnych forach o tym piszą, przez co sam nie wiem czy robić jak w instrukcjach czy jednak sobie odpuścić takie zabiegi.

Edytowane przez KuroGa
Link to post
Share on other sites

Mój głos również idzie na Plextor'a. Sprawdzony, szybki i niezawodny dysk na udanym kontrolerze. Ten poradnik z PurePC jest całkiem niezły, sam się do niego stosowałem konfigurując system po zakupie pierwszego SSD.

Link to post
Share on other sites

To w piątek idę po dysk, i będę działać :)

Jak można by prosić Moda by nie zamykał jeszcze tematu, bo jakbym napotkał jakieś problemy to żeby nie tworzyć sztucznie nowego tematu, tu bym po prostu zapytał o ewentualne rozwiązanie problemu :)

Link to post
Share on other sites

A jakie znaczenie ma to, że będzie to jego pierwszy dysk SSD ? Mamy rok 2014 i zakup dysku na kontrolerze SF to na dzień dzisiejszy absurd.

może masz rację, więc i Tobie również polecam owy dysk do wymiany.. jak i dla siebie do wymiany.. bo mamy 2014 rak..

 

 

pozdrawiam serdecznie

Link to post
Share on other sites

:facepalm: Czy widziałeś, żebym biegał po tematach i sugerował ludziom wymianę sprawnych dysków ? Kilka lat temu nie było zbyt dużego wyboru i dyski oparte na SF zdominowały rynek. Obecnie ktoś, kto kupuje nowy SSD, ma dość spory wybór napędów, opartych o przeróżne kontrolery i zakup takiego na SF to głupota. Pominę już fakt, że moim dyskiem systemowym jest 840 PRO...


@autor: temat zamykam, bo jak zwykle w momencie, gdy decyzja została już podjęta pojawi się ktoś, kto musi wrzucić swoje 3 grosze. W razie problemów pisz na PW i otworzę ponownie.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...