Skocz do zawartości

używany HTC Sensation czy nowa Lumia 520?


Recommended Posts

Witam Serdecznie


Właśnie poszukuję nowego telefonu i trafiły mi się 2 telefony "po znajomości" dwuletni używany HTC Sensation za 150zł lub nowa Lumia 520 za 400zł z gwarancją jeszcze na 1,5 roku. 


Oba telefony mają chyba porównywalne parametry, HTC trochę mocniejszy ale podobno android potrzebuje mocniejszego sprzętu niż WP8. Nie udało mi się zaleście w internecie żadnych sensownych porównań między nimi. Bardzo proszę o opinie.


Link to post
Share on other sites

Zależy w jakim stanie jest HTC.

 

Jesli stan jest ok, brałbym HTC.

Dlaczego?

Lepszy aparat niz w lumi.  HTC 8M lumia 5M.

No i HTC kamerka przód, Videorozmowy jak coś sa mozliwe.

 

Lampa błyskowa ( lumia brak) .

Sensation to całkiem dobry i wydajny telefon.

Procek 2x 1.2 ghz. Obudowa raczej wytrzymała i trwała.

Link to post
Share on other sites

SERIO ?

 

Pamięć RAM TYLKO 768 MB, Android 2.3 a tylko niektóre mają zainstalowanego Androida 4.0 - co więcej przy Androidzie 4.0 czekają nas spowolnienia, zamulenia.

 

Pamiętaj - że Lumia 520 ma system WP8 - który NIE wymaga takiej mocy obliczeniowej - na 520 zagramy płynnie w HALO Spartan Assault czy Mirros Edge - jakoś wątpię czy na HTC też.

 

Lumia co ważne ma cały czas wsparcie - HTC NIE, Lumia bedzie miała wsparcie do 2016 - do tego jest zancznie szybsza płynniejsza.

 

Crovv - jeśli wg Ciebie aparat jest lepszy bo ma 8MPix a nie 5MPix - to CZAS SIĘ LECZYĆ.

 

Jakość aparatu NIE zalezy od ilości pixeli - mogę się z Tobą załozyć, ze mój kompaktowy aparat Panasonic FZ-5 mający 8 lat i "tylko" 5 MPix robi 100x lepsze zdjęcia niż najnowasze smartfony z 16 Megowymi matrycami, ba w wielu przypadkach jest lepszy niż Lumia 1020 z 40MPix matrycą. Ma świetny, bardzo jasny obiektyw Leica a 12x zoomem optycznym, któremu najlepsze Zoomy cyfrowe nie podskoczą  :)

 

Po za samą ilościa Pixeli WAŻNA jest optyka, oraz SAMA matryca - i mocno wątpię by 3 letni telefon miał tak świetny aparat - zwłaszcza, ze HTC nigdy nie słynęło z aparatów.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Generalnie tą Lumie już mam, użytkuje od 2 tygodni ale dostałem teraz propozycje od kolego co do tego HTC. Generalnie zawsze planowałem mieć HTC ale jak trafiła się lumia w tej cenie to brałem bez zastanowienia. Co do HTC to na pewno nie jest wadliwy i ma Androida 4 załądowanego, a cena taka dlatego ze nie ma potrzeby go sprzedawać, nawet go nie wystawił. zaproponował to dopiero jak powiedziałem że telefonu szukałem 2 tygodnie temu.
W lumi na tę chwilę przeszkadza mi 
1. ograniczona pamięć na aplikacje które można wgrywać tylko na telfona, karta sd jest tylko do multimediów. 
2. drażniące też jest odświeżanie kafelków co pól godziny, nie można mieć na ekranie głównym zegara, aktualnego stanu baterii, statusów WiFi itp. 
3.Na pewno potrzebuję mieć na głównym ekranie kalendarz pokazujący najbliższe wydarzenia, miło by było żeby tak jak w WP8 kalendarz mógł być zsynchronizowany z facebookiem, urodzinami itp. aplikacja typu "chronos Calendar" na WP8
4. Rodzaj menadżera zadań na głównym ekranie żeby wpisywać tam aktualne rzeczy do zrobienia, żeby wyświetlały się chociaż ze 4 zadania. Coś takiego jak "top task list" na WP8 

Co do HTC to najbardziej się boje zamulania i zawieszania systemu przy parametrach tego telefonu, podobno Lumie z WP8 przy takich samych parametrach jak HTC z andkiem nie mają takich problemów z działem i zawieszaniem sie

Link to post
Share on other sites

Nie zachwalajcie tak lumi 520 bo ja mam i schęcią jak bedzie okazja to sie jej pozbęde i wymienie na lepszy model.
Częste zwiechy, niedopracowane aplikacje, co z tego że niektóre gry działają jak te lepsze lagują lub są w 24-26 klatkach, a tych najciekawszych wgl nie ma. Ekran, który często odmawia posluszeństwa i nagle przestaje działać dotyk, fatalna czerń, czasami po zgaszeniu ekranu ekran świeci na niebiesko przez kilka sekund.

Link to post
Share on other sites

Chronos Calendar dla WP8 :) sztuk jedna :)

 

http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/chronos-calendar/18aae83d-c70c-4ac1-8bf6-c6e726e031df

 

Sam go kupiłem i używam od pół roku. :)

 

Top Task List dla Windows Phone 8 sztuk jedna :) prosze bardzo :

 

http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/top-task-list/2355956b-e681-4c82-b004-b97b55fab3f4

 

 

 

Sshadowek - z Twoich objawów wynika, ze Masz wadliwy telefon, skoro dotyk Ci odmawia działania. Więc może zamiast wylewać żale wyślij go na gwarancji do serwisu? Przypominam, że KAŻDY sprzęt może się zepsuć - nawet Mercedesy czy Ferrari się psuły. :) A co dopiero NAJTAŃSZY telefon. :) 

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Chronos Calendar dla WP8 :) sztuk jedna :)

 

http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/chronos-calendar/18aae83d-c70c-4ac1-8bf6-c6e726e031df

 

Sam go kupiłem i używam od pół roku. :)

 

Top Task List dla Windows Phone 8 sztuk jedna :) prosze bardzo :

 

http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/top-task-list/2355956b-e681-4c82-b004-b97b55fab3f4

 

 

 

Sshadowek - z Twoich objawów wynika, ze Masz wadliwy telefon, skoro dotyk Ci odmawia działania. Więc może zamiast wylewać żale wyślij go na gwarancji do serwisu? Przypominam, że KAŻDY sprzęt może się zepsuć - nawet Mercedesy czy Ferrari się psuły. :)

Nie jest wadliwy, koleżanka ma i również narzeka na niebieski ekran po zgaszeniu, jak i to, że ekran czasami odmawia posłuszeństwa i trzeba wyłączyć i włączyć ekran.

Ekran rzeczywiście jest do d**y w tym modelu i to chyba na nim przyoszczędzili.

Edytowane przez sshadowek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Chronos Calendar dla WP8 sztuk jedna   http://www.windowsph...f6-c6e726e031df   Sam go kupiłem i używam od pół roku.   Top Task List dla Windows Phone 8 sztuk jedna prosze bardzo :   http://www.windowsph...04-b97b55fab3f4  

 

To że na WP8 są to wiem bo aktualnie korzystam z nich na tej lumi520.  Tak na marginesie to na mojej Lumi520 problemów które opisał @sshadowek nie ma.

 

Chodziło mi o to czy na androida są odpowiedniki tych programów, wyświetlające podobne informacje na głownym ekranie, bez potrzeby wchodzenia w konkretną aplikacje.

Link to post
Share on other sites

Ja używam Chronos'a - i na Kaflu wyświetla mi wszystko - bo Zadania też wpisuję w Kalendarz :) tak mi jest wygodnie.

 

MUSI być wadliwy - bo biorąc pod uwagę ilość sprzedanych L520 to już dawno siec była by "zalana" informacjami - na 100% Macie uszkodzony sprzęt. W moim "otoczeniu" jest kilkadziesiąt L520 i żadna nie wykazywała takich obajwów - były awarie, owszem ale nie częstrze niż w innych telefonach. 

 

Wyslij go na Gwarancję - w końcu po to ją Masz :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam używałem Sensation i używałbym go do tej pory gdyby nie popsuło mi się w nim gniazdo słuchawkowe, telefon ma teraz moja mama i jest zadowolona (muzyki na nim nie słucha).
Jeśli lubisz "pogrzebać" w telefonie to polecam. Mimo swojego wieku cały czas ma wsparcie na forum XDA. Mimo że oficjalne aktualizacje skończyły się na andku 4.0 to spokojnie można znaleźć ROM ze stabilnym 4.3 i średnio stabilne 4.4.
Wydaje mi się że 150 zł to dość sensowna cena, tyle mi w serwisie powiedzieli za wymianę jacka :P
Lumii nigdy nie miałem ani nie bawiłem się dłużej niż 5 minut więc ciężko mi porównać chociaż sporo dobrego o W8 czytałem. Musisz zdecydować czy zależy Ci na gwarancji i czy nie masz na co innego wydać 250 zeta ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...