Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Sądząc po tytule można się domyślić, iż  takich tematów była masa. Owszem, była, aczkolwiek w żadnym z nich nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania.

Mianowicie: Planuję zakup dysku SSD o pojemności 60/64GB. Co do modelu zdecydowałem się na Kingston V300 ponieważ jest on atrakcyjny cenowo (około 220 zł) i osiąga ciekawe wyniki.

Natomiast frapuje mnie kilka rzeczy: Mam obecnie dysk WD Blue SATA III o pojemności 500GB. Czy jest możliwość by te 2 dyski w pewien sposób ze sobą połączyć? Czy jeżeli aplikacje będą instalowane na sformatowanym dysku WD to czy dzięki temu, że na dysku SSD jest zainstalowany system, to będą one działały szybciej? Czy jest także możliwość by zwyczajny HDD był tylko magazynem np. dla gier i aplikacji, a ich rozruch byłby wykonywany z poziomu SSD?

 

Czekam na odpowiedź

 

Pozdrawiam

Edytowane przez FramePL
Link to post
Share on other sites

Zakup dysku SSD o pojemności 60/64GB jest obecnie szalenie nieopłacalny. Cena za GB pojemności jest znacząco wyższa niż w modelach 128GB, a mniejsze nośniki mają również dużo gorsze osiągi. Dane podawane przez Kingston'a nijak się mają do rzeczywistości i takich wyników na pewno nie uzyskasz.

 

 

 

Czy jeżeli aplikacje będą instalowane na sformatowanym dysku WD to czy dzięki temu, że na dysku SSD jest zainstalowany system, to będą one działały szybciej?

 

Nie, bo niby dlaczego obecność SSD miałaby wpłynąć na szybkość odpalania aplikacji, które nie są na nim zainstalowane ?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze zrób sobie przysługę i dołóż 50 zł i kup 120GB:

 

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=981&g=329767&n=Kingston-SSD-120GB-V300-SATA3-25-MLC-7mm-odczyt-zapis-450-450MB-s&w=c

 

Zakup dysku 60GB mija się z celem, zapchasz go w sekundę, a 220 zł za 60GB a 286 zł za 120GB - robi różnicę wielką za nie wiele.

 

Dysków się nie łączy. Na SSD instalujesz sobie Windowsa + programy a na swojego WD pchasz gry, filmy i co tylko zechcesz.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego założyłem ten wątek, ponieważ jeżeli chodzi o dyski SSD to po prostu nie mam o nich zielonego pojęcia, gdyż to będzie mój pierwszy zakup. Właśnie też tak rozmyślam nad Plextor M5S 128GB

Link to post
Share on other sites

Plextor M5S to tak naprawdę najtańszy SSD godny polecenia. Zakup modelu na kontrolerze SF to w 2014. roku pomysł, moim zdaniem, niedorzeczny.


Praca z komputerem wyposażonym w SSD jest zdecydowanie przyjemniejsza. Responsywność systemu jest nieporównywalna.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...