Skocz do zawartości

WYBÓR KARTY GRAFICZNEJ BUDŻET-1500ZŁ.


Recommended Posts

Performed some benchmarks with the Sapphire R9 290 TRI-X OC:

- No throttling
- 74 degrees celsius on 1920x1080 8x MSAA
- Fans quit at 42%
- VRM1: 73 degrees celsius, VRM2: 57 degrees celsius

The Gigabyte R9 290 WINDFROCE:

- Throttling to mid 700MHz
- 84 degrees celsius on 1920x1080 8x MSAA
- Fans way louder at 52%
- VRM1: 120 degrees celsius, VRM2: 66 degrees celsius

 

Daj linka tam gdzie to jest napisane. 

 

Edit: Ok mam.

 

Edit2: Bo on ma tą wersję ze starej rewizji to nie ma dziwne (dawałem przecież link powyżej).

 

Dalej goście piszą:

 

No issues with my card so far.

 

---------------------

Same here, absolutely no problems with my Gigabyte Windforce 290X

Currently running 1,110-1,450 at stock volts.

Very happy.

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

Dobrze ale to nie zmienia faktu że problem występuje w większości i jeśli nie jesteś hmm "odważny" lub wzbraniasz się przed ogarnianiem bios-u, czy napięcia, i prostego majsterkowania przy chłodzeniu to będziesz miał grzejnik w budzie. Poza tym wielu z tych ludzi jeszcze nawet nie zaczęła dobierać się do karty bo mogą nie wiedzieć jak, dlaczego, z czym i co,  jak zacznie się problem przy OC.

Więc o ile polecam w tym temacie tą kartę to jęsli nie chcesz nawet samym biosem sobie pomóc to dla bezpieczeństwa lepiej dopłacić różnicę i kupić Sapphire,  albo jak chcesz mieć ciut więcej spokoju przy OC to tez Sapphire.

 

 

 

procentowe ustawienie obrotów wentylatorów było jest zwalone 20% pod pulpitem, w grze 60% przy 80 stopniach jak to miało schłodzić tą kartę. Ustawiona tak jak mówię programowo, to jest cicho i max temp, -70 stopni. Ale jaki normalny zjadacz ch.. będzie się bawił z tym ! ? .
Link to post
Share on other sites

Myślę, że ten gościu ma starą sztukę, sam pisał, że ma kartę z wczesnej rewizji.

Teraz podobno te karty które, są od niedawna w sprzedarzy mają być wolne od tych problemów.

Edit: no, ale racja temperatura gigabyte dochodzi do 84°C, a w tri-x tylko do 72°C.

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem warto poczekać jeszcze troche na dokładne sprawdzenie tych kart ( radeony i nvidie).Jeśli juz poprawili to  ,, co było złe "

to kupować, jeśli nie to brać gtx 770 z niereferencyjnym chłodzeniem (np: Windforce 3 OC lub Asus DirectCU II OC)

Ale to tylko moje skromne zdanie

Link to post
Share on other sites

Obciąż ją OCCT i podaj jaka temperatura.

A moja karta Gigabyte R9 290 Windforce po 30 min zabawy w Far Cry 3 temp. max. 76°C, szybkość wentylatorów max. 61%, a temperatura w spoczynku to 40-42°C

Edytowane przez simondd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

acha..

 

Sapphire 5200 MHz                                                                                                            MSI gaming 5000 Mhz
Taktowanie rdzenia 1040 boost/dochodzi do 1100                                                            taktowanie rdzenia 947 MHz Boost: 1007 MHz

 

 

Nie widzę tu potwierdzenia twoich słów, a i z tego co czytałem o chłodzeniu Tri-x jest wydajniejsze jak 2 wiatrakowe MSI

 

 

Odnośnie podstawowego GTX 780 to w cenie r9 290 a raczej do ceny trzeba dopłacić min 100-150 zł (wersja od gigabyte o evga nie wspomnę).

 

Ma 800 Mhz więcej od sapphire'a  , natomiast taktowanie niższe no i ma tez 1 Gb pamięci mniej.

Jeśli GTX 780 były by w tej samej cenie to tak wybór był by oczywisty bo lepiej działa chłodzenie, zużywa mniej energii, lepsze OC, ma lepsze sterowniki i jest podobnej wydajności co R9 290 OC Tri-x.

Czasem nie ma na czym zaoszczędzić czy po prostu nie ma się tych 150 zł a czekać kolejny miesiąc czy coś spadnie o 50-60 zł albo na okazję czy na wypłatę mija się z celem jeśli chcemy właśnie teraz mieć sprzęt.
 

 

Zobacz jak niewielkie sa różnice między tymi kartami - test

 

Na dodatek wczoraj pojawił się Mantle, więc jak dojdą jeszcze stery to będzie jeszcze lepiej.

Edytowane przez sajmon154
Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się kupować Tri-xa, lepiej kupić karte z chłodzeniem niereferencyjnym od innego producenta. Dopłacać niecałe 2 stówy, żeby mieć temperaturę niższą o 4°C mija się z celem. Moja rada jest taka, żeby znaleźć jak najtańszą kartę niereferencyjną R9 290 obojętnie od jakiego producenta Asus, Gigabyte, MSI te chłodzenia podobnie sobie radzą ze schładzaniem karty. Temperatura tam dobija do 76-77°C, a w karcie od Sapphire 72°C. Mi się udało wyrwać wersję od Gigabyte za 1589  :) 

Link to post
Share on other sites

Mam gtx-a 770 od msi i jestem bardzo zadowolony. Do kazdej wersji gtx-a 770 dostaniesz 3 gry ( as 4, batman arkham origins i sprintel cell blacklist ). Gry dostaniesz, gdy kupisz na esc.pl ( jest tylko kilka sklepów, w których dostaniesz gry do karty. Karta na esc.pl kosztuje ok 1300 zł MSI GEFORCE GTX 770 TWIN FROZR 2GB

Link to post
Share on other sites

Moja rada jest taka, żeby znaleźć jak najtańszą kartę niereferencyjną R9 290 obojętnie od jakiego producenta Asus, Gigabyte, MSI te chłodzenia podobnie sobie radzą ze schładzaniem karty. Temperatura tam dobija do 76-77°C, a w karcie od Sapphire 72°C. Mi się udało wyrwać wersję od Gigabyte za 1589  :) 

 

Twoja rada czym jest potwierdzana?  Obiecujesz na 100% że przy "jak najtańszych" modelach, czy przy gigabyte'ach, które wymagają dodatkowej pracy  temp zawsze będzie na poziomie 76-77?

A gdzie reszta uzasadnienia? argumentacji?  wydajność, moc, szybkość karty?

 

Pokaż realnymi testami, danymi że "pierwsza lepsza" / "najtańsza" :facepalm: jest zawsze opłacalna/ najlepsza. W przeciwnym razie Twoja rada nie jest pomocna, wręcz jest szkodliwa i nosi tylko zamęt do tematu.

Mam gtx-a 770 od msi i jestem bardzo zadowolony. Do kazdej wersji gtx-a 770 dostaniesz 3 gry ( as 4, batman arkham origins i sprintel cell blacklist ). Gry dostaniesz, gdy kupisz na esc.pl ( jest tylko kilka sklepów, w których dostaniesz gry do karty. Karta na esc.pl kosztuje ok 1300 zł MSI GEFORCE GTX 770 TWIN FROZR 2GB

 

"jestem bardzo zadowolony" to nie argumenty ani przedstawienie karty.

 

"3 gry" to nie specyfikacja karty ani jej funkcja, nie mają wpływu na jej działanie, więc po co ta wiadomość? (chyba że sugerujemy sie dodatkami do GPU a nie samą GPU to ok, ale to by znaczyło że pomyliłem działy..)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...