Skocz do zawartości

Nokia Lumia 625 vs Huawei G526


Recommended Posts

Witajcie, zastanawiam się nad zakupem nowego smartfona, ale mam dylemat który wybrać. W grę wchodzi Nokia Lumia 625 i Huawei G526. Telefon będzie oczywiście służył do normalnego funkcjonowania, czyli rozmowy, smsy itp, ponadto słuchanie muzyki, przeglądanie internetu, odzczyt dokumentów, zdjęcia też czasami robię, więc jakość aparatu dla mnie też jest trochę istotna, no i od czasu do czasu zabicie czasu jaką gierką, nie jestem fanem grania na telefonie, ale że wykłady na uczylni się dłużą, to już inna sprawa ;) Są to telefony które mi w plusie zaoferowano.

 

Z moich obserwacji wynika, że telefony są w miarę konkurencyjne, mała różnica w cenie, nokia może być dla mnie nieco za duża, wiadomo jak to jest z kieszeniami i sporymi smartfonami ;) Póki co minimalnie bardziej jestem przekonany do Huawei ze względu na jego gabaryty.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Silxxx
Link to post
Share on other sites

W cenie Lumi 625 lepiej było by wziąć L920. Zapytaj w salonie czy nie ma możliwości wyboru innych telefonów. A co do androidów zapytaj też o inne modele a jeśli nie będą chcieli współpracować, postrasz ich, że pójdziesz do konkurencji i dostaniesz pewnie lepszą ofertę.

Link to post
Share on other sites

Ja bym odradzał Lumie.

  • Lumia dlatego, że WP8 jest po prostu słaby, W markecie bardzo mało tytułów, różne problemy z softem, itp.
  • Huawei, czytałem opinie i ludzie są zadowoleni, kolega też ma ten telefon i mówi że jest o wiele lepszy od Lumii 610 którą miał wcześniej.

Edytowane przez grubciooo
Link to post
Share on other sites

Moja 620 się sama wyłączała, pojechała do serwisu i wgrali soft od nowa. Podczas wakacji telefon sam się wyłączał cały czas. Po powrocie z wakacji było wszystko Ok do czasu gdy telefon znów się zaczął sam wyłączać. Teraz się sam wyłączał, wyciszał, włączał dźwięki, sam dzwonił. Znów pojechał do serwisu, zobaczymy co będzie jak wróci.

Do tego nie mogłem robić zdjęć bo były lagi podczas korzystania z aparatu. A te zdjęcia co zrobiłem cudem, gdy telefon się nie wyłączył, i tak się same usuneły.

Edytowane przez grubciooo
Link to post
Share on other sites
a bym odradzał Lumie. Lumia dlatego, że WP8 jest po prostu słaby, W markecie bardzo mało tytułów, różne problemy z softem, itp. Huawei, czytałem opinie i ludzie są zadowoleni, kolega też ma ten telefon i mówi że jest o wiele lepszy od Lumii 610 którą miał wcześniej.

Bardzo wnikliwa ocena - 'jest słaby', 'mało tytułów', 'różne problemy z softem'. O Huawei czytałeś opinie i ludzie sobie chwalą? Super. A kolega mówił, że w ogóle jest super.

To już Twój któryś z kolei post gdzie piszesz to samo.

Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

TYLKO 30000 gier i 300000 aplikacji - ale nie ma 40 apek udających pierdzenie więc nie polecamy.

 

To, że Twój telefon ma ptroblemy świadczy o tym, ze należy go wysłać do serwisu - Sony ma problemy z przeciekającą Z1 - Też napiszesz, ze syf? 

 

Przestań się kompromitować.

Link to post
Share on other sites

dobra, koniec kłótni drodzy forumowicze, macie mi pomóc a nie :P nie zależy mi na tym, żeby cisnąć w niewiadomo jakie gry, ale żeby zabić czas gdy wykład jest nudny, ostatnio wystarczył mi do tego Pou (dziewczyna lubi to zainstalowałem go xD), więc WP8 mi wystarczy do grania, bo od grania mam kompa ;) oba systemy znam i oba są dla mnie dobre, więc wybór telefonu w tej chwili to nie kwestia wyboru systemu. Oba systemy mają zalety jak i wady, z tym, że oba systemy celują w to co lubię i ciężko jest mi się zdecydować który system bardziej mi leży. A problemy z softem również zdarzają się w Andku, to jest kwestia szczęścia moim zdaniem ;)

Edytowane przez Silxxx
Link to post
Share on other sites

Ja mam L720 i L920 - a przez 4 lata miałem Androida. Wyleczyłem się przez te 4 lata z Androida :) - obecnie mam podejście takie ; sprzęt ma działać, szybko, płynnie, ma mieć długie wsparcie. Nie ma byc kombinowania, Root'owania, wgrywania "dzikich" ROM'ów. Kupuję i ma od razu działać.

 

Po pół roku z WP8 - może nie mam milionów skórek i róznych bajerów - ale mam SPOKÓJ - bo po pół roku Lumia 720 nadal dziąła tak samo jak po wyjęciu z pudełka. Jest szybka, płynna. 

 

Może sie zestarzałem :) - ale zacząłem cenić ŚWIĘTY SPOKÓJ :) telefon jest do używania a nie kombinowania i poprawiania błędów producenta. Stą moje zachwyty nad WP8. 

Link to post
Share on other sites

Bo im człowiek starszy, tym odechciewa się zabawy z oprogramowaniem i oczekuje się stabilności. Sam w czasie studiów przerobiłem kilkadziesiąt - może kilkaset ROM'ów na Androidzie. Już w czasach liceum bawiłem się Siemensem S55 w "modowanie" motywów graficznych. Cała chęć do zabawy minęła, kiedy przestałem mieć czas na dalsze testowanie nowych ROMów, a telefon zaczął zawodzić (SGS2) - przypadkowe restarty, zawiechy, loop na ekranie włączania i przymusowy wipe, żeby można było go włączyć - nie było to jednorazowe.

 

Teraz doceniam WP8, bo działa tak jak należy. Zwiesić jeszcze go nie zwiesiłem. Zainstalowanych aplikacji i gier mam sporo, chociaż większości i tak ani razu ich nie odpalałem - grzebałem w sklepie i instalowałem te najlepiej oceniane i dobrze wyglądające gry, oraz "przydatne" aplikacje. Mimo to, telefon wcale nie zwolnił. Tych gier i aplikacji mam zainstalowanych znacznie więcej niż na SGS2 miałem i już zaczynał przycinać.

 

Prawdopodobnie w jeszcze w tej połowie roku ma być dostępna aktualizacja do Windows Phone 8.1.

Link to post
Share on other sites

A jeżeli chodzi o np zdjęcia to który telefon robi lepszej jakości? Jeżeli chodzi o muzykę to sądzę, że szału w obydwu przypadkach nie będzie, w sumie porównywalnie z tego co czytałem w internecie. Kolejna sprawa to wyczytałem również, że L625 może mieć problem z wyświetlaczem, i tutaj cytat z jednej ze stron "wieczorem przy stłumionym oświetleniu i włączonym automatycznym ściemnianiu prawa dolna ćwiartka wyświetlacza cała w cieniach" i są potem problemy z oddaniem do serwisu. Czy to problem ogólny dla tego modelu czy raczej nie? Dopytuję się, bo przekonujecie mnie do tej nokii, a nie chciałbym wejść w jakieś bambuko z serwisem ;)

 

Dopytywałem się w punkcie odnośnie innych telefonów i póki co nie ma chyba lepszych ofert odnośnie telefonów, teraz jest promocja na telefony z LTE. Co prawda dopłacając 100 zł mogę mieć Sony M, ale moim zdaniem Lumia chyba jest lepsza, nawet nie patrząc na system. Zaoferowali mi też L5 II ale jakoś nie jestem do tego telefonu przekonany. Myślałem również nad HTC 8s, ale Lumia też wydaje mi się lepszym wyborem.

Edytowane przez Silxxx
Link to post
Share on other sites

Jeśłi zalezy Ci na jakości zdjęć to lepiej kupić Lumię 920 - cenowo wychodzi podobnie jak L625 - a Lumia 920 ma jedne z nalepszych aparatów wśród smartfonów. Podobnie jest z dźwiękiem - z dobrymi sluchawkami ma natrawdę dobrą jakość dźwięku - jak na smartfon oczywiście.

 

HTC 8S - jest cąłkowicie nie opłacalny - ma tylko 4GB Pamięci - to de facto odpowiedni Lumii 520 - a Ty celulesz w wyższe modele.

 

Skoro chcesz dopłacąc - to radził bym ci kupić Lumie 920 - świetny aparat, dobry dźwięk, solidne wykonanie, wbudowane Ladowanie Indukcujne. I MAsz teleton z górnej pólki a nie średniej.

 

W firmie Lumie 625 mają dwie osoby i nie zauwazyli problemów z ekranem - może to kwestia serii ?

Link to post
Share on other sites

A więc wybrałem Lumię 625 którą trzymam w ręce, pierwsze wrażenia? Super, i polecam, obawy na temat wyświetlacza póki co rozwiane ;) co prawda minimalnie ciemniejszy jest dolny róg, co w ogólnie nie przeszkadza, ale wątpię, żeby to była usterka, bardziej urok telefonu, w końcu trochę budżetowo tą Lumię zrobili. Poczekam i zobaczę jak będzie się sprawował ten ekran, jak będzie się coś działo to zawsze jest gwarancja. Słuchawki porażka, ale wypróbowałem na leciwych słuchawkach z mojego starego Walkmena SonegoEricssona i grało naprawdę nieźle, oczekiwałem czegoś znacznie gorszego

Edytowane przez Silxxx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...