Skocz do zawartości

Smatrfon do 1000 zł (Przeglądanie internetu, muzyka)


Recommended Posts

Witam... Chciałbym kupić nowy telefon do 1000 zł. Byłby on głownie przeznaczony własnie do przeglądania internetu, i słuchania muzyki. Sporadycznie chciałbym na nim pograć w mało wymagające gry, ale chciałbym, żeby chodziły płynnie. Zależy mi także aby aparat był na poziomie i robił dobrej jakości filmy i zdjęcia... Interesują mnie głownie dwa modele i dokładnie nie wiem na który się zdecydować. Mianowicie są nimi Sony Xperia SP i LG Nexus 4... Liczę na opinie na temat tych telefonów... Oczywiście czekam też na inne propozycję... :D

Edytowane przez Balti1998
Link to post
Share on other sites

Zaden z tych telefonów Ci nie zamuli.

 

Nexus 4 ma lepszy ekran i jest nieco wydajniejszy od Xperii SP, ma też czystego androida i natychmiastowe aktualizacje.

Xperia natomiast mimo, że nie jest to jej mocą stroną to robi lepsze zdjęcia i filmy. Ma rówież najlepszy odtwarzacz Walkman. Xperia jest też tańsza o jakies 100-200zł.

 

Dobrym wyborem była by też Xperia Z, jeśli mógłbys dopłacic 100zl lub kupic lekką używkę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Xperia natomiast mimo, że nie jest to jej mocą stroną to robi lepsze zdjęcia i filmy.
Jeśli SP robi lepsze zdjęcia to Nexus musi być na prawdę gó*****y. Jeśli zależy Ci na dobrych zdjęciach to żaden z tych modeli. Jeśli odpowiadałby Ci WP8 to lumia 920 robi robotę.
Link to post
Share on other sites

Xperia ma słaby wyświetlacz, więc do internetu średnio się nadaje. Nexus i xperia mają też słabe aparaty, a o tym też wspomniałeś. Zastanów się nad s3. Ma dobry i duży wyświetlacz idealny do internetu, dobry aparat i świetne wyjście audio. Jak w grę wchodzi WP możesz również zastanowić się nad lumią 920 albo galaxy activ s. Również spełniają wszystkie twoje wymagania :)

Link to post
Share on other sites

Dzieki za rady... Mówicie, że aparat w obu telefonach jest aż tak kiepski :> ? Poprzednio miałem HTC One S... Jeżeli mial ktoś przyjemność go uzywać oraz Xperie albo Nexusa 4 to prosze o porównanie właśnie jakosci zdjęć... Bo na HTC zdjecia wyglądały przyzwoicie a nawet bardzo dobrze... Co do Zetki... To jest ona za droga.. Górna granica to 1000 zł a to i tak nawet za dużo... A uzywane też cieżko znaleźć... Co do Samsunga jestem już bardziej przekonany... poogladam opinie o nim a narazie czekam na dalsze propozycje i opinie o tych dwóch telefonach.

Link to post
Share on other sites

Ani jeden, ani drugi nie mają dobrego aparatu. W Sony do tego dochodzi słaby wyświetlacz. Nexus wbudowane tylko 16GB pamięci.

 

Sam posiadam Nokie Lumię 920 - polecam. System chodzi super płynnie. Całość jest wykonana na najwyższym poziomie i znacznie przewyższa wymienione modele. Do tego dochodzi ładowanie bezprzewodowe + LTE. Aparat robi super zdjęcia - lepszej jakości zdjęć nie zrobi żaden inny telefon w przedziale cenowym do 1500zł. 

 

Do przeglądania internetu - 4,5" HD IPS wyświetla bardzo ostry obraz z naturalnymi kolorami.

 

Do słuchania muzyki także będzie lepszy od pozostałych, tylko że po dokupieniu innych słuchawek, ponieważ oryginalne Nokii są słabe.

Link to post
Share on other sites

Mam lumie 920 do ktorej przekonano mnie na tym forum, spelnia wszystkie twoje wymagania, znacznie lepszy telefon niz twoje propozycje z androidem, wez ja nawet sie nie zastanawiaj ;)

Mam lumie 920 do ktorej przekonano mnie na tym forum, spelnia wszystkie twoje wymagania, znacznie lepszy telefon niz twoje propozycje z androidem, wez ja nawet sie nie zastanawiaj ;)

Link to post
Share on other sites

Widzę, że wiele osób poleca tą Lumie 920... Osobiście nie jestem przekonany do tego Windows Phone... Zawsze pracowałem na Androidzie, który mnie nigdy nie zawiódł. Ponadto Mój kolega miał smartfona z tym o to systemem i bardzo narzekał. Wytłumaczcie mi na czym polegają rożnice między Windows Phone a Android... Słyszałem, że na Windows Phone większość aplikacji jest płatnych czy to prawda..? A co uważacie jeszcze o Samsungu Galaxy S3, który został mi polecony na innfym forum? Jedni mówią o tym ekranie Pentile, który w niektórych sytucjach podobno nie spełnia odpowiednio swojego zadania, a z drugiej strony to juz jest wyswietlacz 4.8, co dla mnie już lekka przesada... No ale jakoś bym to przebolał

Edytowane przez Balti1998
Link to post
Share on other sites

Bo to jest forum fanbojów lumii. Chyba na wszystkich forach zostali przepędzeni i tutaj znaleźli gniazdo. Gdzie nie wejdę WP nie zbiera dobrych opinii, tak samo od znajomych.

Mówienie żeby nie brać s3 że względu na pentile jest żenujące :D nawet tego nie widać (hejterzy muszą czepić się teoretycznych głupot). Ma dobre kąty widzenia i świetną czerń. Jest czuły i ma dobre kolory, ale tutaj każdy ma swoje zdanie. S3 nie jest taki duży. Miałem go w rękach setki razy i myślę, że telefony w okolicach 5 cali są optymalne. Dobrze leżą w dłoni, obsługuje się je normalnie i mieszczą się do kieszeni.

Link to post
Share on other sites

No dobra... Ale czy dostane gdziekolwiek nowego Samsunga Galaxy S3 za 1000 zł... ? Wątpie. Muszę w takim razie poszukać jakichś używek. Ostatecznie wziąć na umowę. Jednak cały czas skłania mnie do wyboru pomiędzy Xperia SP i Nexus 4... Bardziej jestem za Nexusem 4 gdyż ma lepszy wyświetlacz, a 12 GB pamięci prawdopodobnie mi by nie przeszkadzał... Oba telefony mają jednak tak samo słabe aparaty. No ale wkońcu mniejsze zło...

Link to post
Share on other sites

Samsung S3 - raczej nie dostanie nowych wersji Androida - do tego wykonanie nie jest najlepsze, owszem jest lepiej wykonany niż S4 - ale do L920 mu DUŻO brakuje jełsi chodzi o jakosć.

 

Prawda jest taka, że po obniżce cen Lumii 920 - NIE ma lepszego sprzętu w cenie do 1000 zł :

 

Kupujemy nowy telefon, z dystrybucji P0lskiej, ze znakomitym aparatem - jednym z najlepszych, do tego świetny wyświetlacz, bardzo szybki płynny sprzęt, jakość wykonania też jest znakomita. Mamy bardzo szybkie wsparcie - Lumia 920 jako pierwsza dostaje nowe wersje softu. No i mamy dodatki od Nokii jak darmowa nawigacja na cały świat oraz wbudowane Ładowanie Indukcyjne.

 

Stąd tak dużo Lumi 920 się sprzedaje i dlatego ją polecamy - L920 spokojnie konkuruje z LGG2 czy Z1 - a kosztuje 1/2 ich ceny. 

 

Jeśli nie mamy preferencji odnośnie systemu to Lumia 920 jest najlepszym wyborem - w cenie 1000 zł kupimy nówkę Lumię 920 i dobre słuchawki lub Ładowarkę Indukcyjną.

 

Po co kupować S3 - który jest już dwie generacje w plecy - bo S5 się zbliża - skoro można mieć L920 - która nadal jesy na topie ?

 

No chyba, że za wszelką cenę chcemy Androida - to inna sprawa - ale wtedy i tak zamias Szajsunga wolał bym Nexus'a czy używanego LG.

Link to post
Share on other sites

Osobiście Samsung także mi nie odpowiada... Co do tej Lumiii ( Naprawdę dużo tych fanboyów, bez obrazy ale pisze na 3 forach i tylko tutaj dostałem 5 -6 propozycji o Lumie) to wszystko byłoby ok ale ten Windows Phone jest dla mnie niepewny... Kolega mój miał Samsunga z Windows Phone i przez pare dni dał mi go poużytkować. Nie byłem po prostu z tego systemu zadowolony... Może to przez model smartfona... Po prostu wszystkie telefóny do tej pory miałem z Androidem i nigdy nie narzekałem... Ale nikt się jeszcze nie odniósł do tego co napisałem... Czyli jak z tymi aplikacjami na Windows Phone ? To prawda, że jest ich nie za wiele a do tego w większości płatne czy to juz lekka przesada to co usłyszałem?

Link to post
Share on other sites

Obecnie to już lekka przesada. Zazwyczaj często androidowcy wyskakują z płatnym Angry Birds dla przykładu. Owszem są płatne, lecz często są promocje - za darmo. Z bezpłatnych jest praktycznie wszystko czego trzeba użytkownikowi.

 

Jeśli wspomniany Samsung nie był Samsungiem Ativ S, to miałeś zupełnie innego windowsa niż tego, który jest obecnie.

 

Sam po niemal czterech latach użytkowania Androida i wyrobionej listy aplikacji niczego na WP mi nie brakuje. 

Powiedz jakich aplikacji potrzebujesz, a napiszę czy to jest i ewentualnie ile kosztuje.

Link to post
Share on other sites

Z Twoich wypowiedzi wynika ze od androida wymagasz pełnej konfiguracji pod siebie np: tapety  , menu , czy tez foldery z aplikacjami grami itp. A w WP tego nie uświadczysz. 

 

Jak wyrwiesz Tanio Nexsusa to go weź chociaż na Twoim miejscu zastanowił bym się nad Xperia SP.

 

@Ravir - nie porównuj LG G2 do średniej noki 920 bo to lekka przesada. LG na każdym kroku zjada Twoją lumie . A pod względem hardware już wogóle ;) 

Link to post
Share on other sites

@doktorek dobrze wam radzi, zopo zp980+ , albo trochę droższy Zopo zp998 , telefony z obsługą aero2, w antutu 27000, ten drozzsy do kupienia za 950 na aliexpress lub za niecałe 850 w http://www.geekbuying.com/item/ZOPO-NEXT-ZP998-C7-XiaoHei-II-MTK6592-Octa-Core-1-7GHz-Dual-Band-WIFI-5-5--FHD-Screen-14-0M-Camera-2GB-16GB-Smart-Phone-With-OTG-NFC-5G-WIFI-Air-Gesture---White-324144.html , kupony zniżkowe są na forum telchina.pl

w polskich sklepach za drogo chcą za te telefony

Link to post
Share on other sites

@doktorek dobrze wam radzi, zopo zp980+ , albo trochę droższy Zopo zp998 , telefony z obsługą aero2, w antutu 27000, ten drozzsy do kupienia za 950 na aliexpress lub za niecałe 850 w http://www.geekbuying.com/item/ZOPO-NEXT-ZP998-C7-XiaoHei-II-MTK6592-Octa-Core-1-7GHz-Dual-Band-WIFI-5-5--FHD-Screen-14-0M-Camera-2GB-16GB-Smart-Phone-With-OTG-NFC-5G-WIFI-Air-Gesture---White-324144.html , kupony zniżkowe są na forum telchina.pl

w polskich sklepach za drogo chcą za te telefony

No może i to Zopo ma 27k w Antutu ale co z tego jeśli nie ma aplikacji wykorzystującej 8 rdzeni?
Link to post
Share on other sites

Ale w towarzystwie można się pochwalić cyferkami  :rotfl:

 

Jeśli masz brać telefon z przeciętnym aparatem, to już lepiej wybrać z lepszym wyświetlaczem i czystym androidem. Bierz Nexusa. Jeśli telefon nie zastępuje u Ciebie aparatu cyfrowego (czytaj nie uwieczniasz najważniejszych wydarzeń w życiu telefonem) to do codziennego użytku wystarczy. Zwłaszcza w świetle dziennym.

Link to post
Share on other sites

Jestem już prawie zdecydowany na LG Nexus 4, jednak w poszukiwaniu innych telefonów natknąłem sie na LG Optimus G... Co o nim sądzicie. Rozważam wybór miedzy tymi dwoma telefonami. Za nexusem przemawia ciągłe wsparcie i to że na nim jest dostępny juz Android 4.4 , co pewnie sie nie stanie na LG Optimus G (chyba że się myle to niech ktoś wyprowadzi mnie z błedu). Zaś za Lg Optimus G przemawia te 32 gb pamięci, bo jednak przemyślawszy sprawę więcej pamięci by sie przydało... Co uważacie o Lg Optimus G?

Link to post
Share on other sites

Nexus wcale nie ma ciągłego wsparcia. Prawdopodobnie skończy się jego wsparcie (obowiązujące do marca 2014) i pozostanie sam sobie z developerami-fanatykami.

 

Sam musisz sobie wybrać już jeden z tych modeli. Każdy będzie dobrym wyborem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...