Skocz do zawartości

Problem,prosze o pomoc.


Recommended Posts

Witam,mam problem bo miałem system Win 7 Home premium 32 oryginalny mam płyte. i kupiłem nowy komputer i chciałem zmienić na 64 bitowy więc ściągnełem z internet obraz ,zainstalowałem i pisze mi żebym wpisał cd key win 7 tylko nie moge go znalesc nw gdzie jest, gdzie go szukać, wiem że jak moi rodzice kupowali komputer to dostali płyte orginalna z zainstaloanym systemem.

Więc wiecie gdzie można mój cd key dostać który był aktywowany na win 7 home premium 32

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie zadziała , klucz jest do konkretnej wersji , do tego jeśli masz wersje OEM to może ona nie zadziałać na innym komputerze z wyjątkiem tego na którym została ona aktywowana wcześniej. (No chyba że masz więcej licencji niż na 1 stanowisko)

Niestety co by nie było , jak przymierzasz się do wersji 64bit to trzeba ją nabyć...

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz starą maszynę to start -> control panel -> system. Tam znajdziesz klucz do swojego 32 bitowego windowsa. Niestety o ile wiem nie zadziała on na wersji 64 bit. 

 

Bzdura ! Nie wprowadzaj go w błąd skoro nie wiesz o czym piszesz... Tutaj jest identyfikator instalacji i informacja o aktywacji. Klucz jest zaszysty w systemie. Można go odzyskać jakimś programem który na podstawie identyfikatora i wersji softu wyciągnie go...

 

 

Klucz 32-bit bedzie ci działać na 64-bit pod warunkiem że jeśli jest to OEM, to robisz zmiane systemu na tej samej maszynie ( na tej która pierwotnie miała 32-bit system). Kupując nowy komputer = masz nowy sprzęt więc licencja OEM którą masz na starym nie może być przeniesiona. Musisz kupić nową licencje na nowy komputer.

Link to post
Share on other sites

Witam,mam problem bo miałem system Win 7 Home premium 32 oryginalny mam płyte. i kupiłem nowy komputer i chciałem zmienić na 64 bitowy więc ściągnełem z internet obraz ,zainstalowałem i pisze mi żebym wpisał cd key win 7 tylko nie moge go znalesc nw gdzie jest, gdzie go szukać, wiem że jak moi rodzice kupowali komputer to dostali płyte orginalna z zainstaloanym systemem.

Więc wiecie gdzie można mój cd key dostać który był aktywowany na win 7 home premium 32

 

Przede wszystkim naucz się pisać po polsku, ciężko coś zrozumieć z tego bełkotu. Ale do rzeczy: klucz produktu można podejrzeć używając małej aplikacji "ProduKey" - http://www.nirsoft.net/utils/produkey.zip

 

Wypakowujesz zipa, dwukrotnie klikasz w ProduKey.exe i spisujesz/kopiujesz/drukujesz sobie pozycję z kolumny Product Key przy wpisie dotyczącym systemu.

 

http://wstaw.org/m/2014/01/27/Product_key_png_300x300_q85.jpg

 

To czy będzie działać to inna sprawa, dobrze opisał to cru5h.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Bzdura ! Nie wprowadzaj go w błąd skoro nie wiesz o czym piszesz... Tutaj jest identyfikator instalacji i informacja o aktywacji. Klucz jest zaszysty w systemie. Można go odzyskać jakimś programem który na podstawie identyfikatora i wersji softu wyciągnie go...

 

 

Klucz 32-bit bedzie ci działać na 64-bit pod warunkiem że jeśli jest to OEM, to robisz zmiane systemu na tej samej maszynie ( na tej która pierwotnie miała 32-bit system). Kupując nowy komputer = masz nowy sprzęt więc licencja OEM którą masz na starym nie może być przeniesiona. Musisz kupić nową licencje na nowy komputer.

Akapit 1: Racja - nie miałem jak sprawdzić na szybko a zdawało mi się, że klucz był tam opisany jawnie. 

Akapit 2: To akurat kiedyś testowałem - bez interwencji MS nie dało się wtedy przenieść klucza z wersji 32bit do 64. 

Link to post
Share on other sites

@asceta

 

Jeśli masz klucz 32 bitowy i jakiś nośnik 64bit, któego kompilacja odpowiada twojemu kluczowi to zadziała. Jak nie masz to instalujesz normalnie na jakimś innym kluczu lub bez jeśłi instalacja na to pozwala a potem uzywasz narzedzai SLMGR. Klucz 32bit działa na systemach 64bit, zadzwoń sobie do Microsoft to ci to potwierdzą :)

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...