Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Napiszę krótko i treściwie. Potrzebuję monitora do zestawu z sygnatury. Aktualnie posiadam Nec'a 17 cali i mimo swojego wieku (7 lat) bardzo go cenię, lecz przyszedł czas na wymianę.
Zastosowania monitora to przede wszystkim gry (dużo czasu spędzam przy World of Tanks) i filmy. Dużych wymagań nie mam - ważna jest przekątna (24 cale będą najlepsze) i cena ~900 zł (jeśli warto - dopłacę)
Moje typy:

- Dell P2414H (~870 zł)
- Dell U2414H (~980 zł)

Za U2414H przemawia do mnie wygląd + HDMI, miniDisplayPort, USB3. Warto dopłacić ~120 zł do U2414H?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze HDMI, będziesz monitor używał tylko do komputera czy też może do TV, jakiegoś audio, połączone nagłośnienie itp?  Bo między HDMI a DVI-d nie ma różnicy w jakości obrazu, po prostu w HDMI jest "zapakowane"  audio. 

 

Dokładniej: HDMI to HD Multimedia Interface czyli połączenie sygnału cyfrowego identycznego jak w złączu DVI z dźwiękiem i "zapakowane" w jeden przewód.

 

Jest jeszcze to ze HDMI 1.4 ma obsługę FHD x2, jeśli masz blaszaka który Ci to uciągnie to bież monitor z HDMI ale tez możesz zaoszczędzić bo na DVI tyle że dwu-kanałowym możesz zrobić to samo :)

Następne w wersji U masz porty USB 3.0 (5szt) natomiast w P USB 2.0 (4szt).

Oba posiadają flicker-free :)

Więcej Ci nie pomogę bo brak mi wiedzy ;)   Do drachenfeles'a skierował bym ewentualne pytania na Twoim miejscu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

podpinam się do tematu. Przymierzam się do zakupu jednego z tych dwóch monitorów (wezmę raczej P2414H). To co jest wyznacznikiem w wyborze - monitor nie może męczyć oczu. Wcześniej miałem Samsunga 2253LW - wypalał mi gały! Sprzedałem jak tylko miałem okazję. W pracy jako programista wlepiam wzrok w innego Della - U2410 - jak dla mnie jest idealny, niestety kosztuje dwa razy więcej. Jak oceniacie te dwa Dell'e?

Edytowane przez cpatryk
Link to post
Share on other sites

No to już zostało powiedziane, że

 

tą różnicę płacisz głównie za hdmi i cienką ramkę, poza tym podobne konstrukcje

 

Przeczytaj dodatkowo ten  temat, i ten, to już było wałkowane, każdy ma inne preferencje, gust czy życzenia, które ma "spełniać" ekran ^^ (np. ja nie lubię jak obramowania ekranu wystają ponad taflę samego wyświetlacza )  więc najlepiej będzie jak przeczytasz sobie ich recenzje (jeśli to ci nie wystarcza) i podejmiesz decyzje na podstawie nowej wiedzy.  

 

Rev. Dell P2414H
Rev. Dell U2414H

Link to post
Share on other sites

tą różnicę płacisz głównie za hdmi i cienką ramkę, poza tym podobne konstrukcje

hdmi w monitorze potrzebne jest jak świni siodło, dobra przesadzam, tzn fajnie jak jest, ale bym do tego nie dopłacał nawet złotówki

 

Chciałbym jeszcze zapytać o jedną rzecz - czy matryca P2414H odstaje znacząco od matrycy z U2414H?

Link to post
Share on other sites

Też dopinam i może trochę offtop

W moim przypadku monitor do domu www, multimedia, czasem filmy

 

Obecnie mam Samsung'a SyncMaster 971p na matrycy PVA który zadowala mnie w zupełności poza rozdzielczością

 

Jak będą wypadały oba powyższe modele w odniesieniu do obecnie posiadanego mam na myśli odwzorowanie czerni + ewentualne ujemne aspekty?

 

Z początku zastanawiałem się tez nad 16:10 U2412M ale nie wiem czy warto dopłacać (a nawet nie wiem czy nie wypada słabiej do powyższych)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...