Skocz do zawartości

Opinie posiadaczy monitora Dell P2414H.


Recommended Posts

Witam prawdopodobnie przed świętami kupie własnie ten monitor, lecz wcześniej chciałbym poznać opinie posiadaczy tegoż monitora, dzięki z góry pozdrawiam :)

 

Dodam że monitora będę używał w takich tytułach jak BF 4, Crysis'y, GTA V, Watch Dogs, Simcity, itp./ multimedia, od czasu do czasu Photoshop...

Link to post
Share on other sites

Monitor kupiłem 30.10.2013 - ogólnie nie mam żadnych zastrzeżeń co do kultury pracy jak i ergonomii omawianego produktu. Nie zanotowałem również nierównomiernego podświetlania rogów ( na części forum można znaleźć takie informacje ), natomiast dwa dni temu przytrafiła się niemiła niespodzianka - jak by to nazwać - monitor stracił cały pionowy pasek piksel ( mam pionowy pasek na matrycy ). Jutro będę dzwonił w sprawie wymiany gwarancyjnej.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o gry to widziałem na nim następujące tytuły: War Thunder, World of Warplanes, SWTOR, Batman: Arkham Orgins. Smużenia nie dostrzegłem.

 

Jeszcze mały offtop na temat gwarancji - nie wszystkie monitory Dell'a mają Service Tag, dlatego do identyfikacji monitora w procesie rejestracji gwarancyjnej należy przygotować:

 

Order No. - znajduje się na kartonie / opakowaniu ochronnym monitora i powinien się zaczynać od "17";

 

Numer seryjny - znajduje się miedzy innymi bezpośrednio na tylnej części monitora;

 

Szczególną uwagę należy zwrócić na ten pierwszy, ponieważ po wyrzuceniu kartonu może się okazać, że będzie nie do odnalezienia.

I żegnaj gwarancjo :)

Link to post
Share on other sites

Dziś kupiłem i jestem rozczarowany. Może i z kolorami jeszcze coś zrobię, ale podświetlenie... Czy to ma tak być?! Najgorszy ejst ten lewy dolny róg, bo resztę bym nawet zniósł.

Porażka. Stary Benq FP93GP kopie du*e temu Dellowi.

IMG_2463.JPG

IMG_2465.JPG

Edytowane przez Luxxx
Link to post
Share on other sites

Jest on tak szczególnie wyróżniony, a takie problemy są z nim... :/ W tym momencie nie przekonuje mnie ten monitor tym bardziej że :

 

może będzie lepszy, choć z równą szansą taki sam, może też być i gorszy

 

I jaki tu teraz wybrać, liczyć na farta że może będzie dobry czy brać BENQ GW2460HM bo chyba nic innego nie zaproponujecie w tym przedziale cenowym... ?

 

Początkowo wyczaiłem tego LG:

http://www.agito.pl/monitor-lg-23-led-ips237l-bn-promocja-lg-30-dni-gwarancji-lg-na-pikselsubpixel-2492-654676.html

 z wyglądu spoko ale wiadomo nie to się tylko liczy, a opinie o nim są różne... Więc co Wy na to... Jaki monitor byście wybrali na moim miejscu... ?

Link to post
Share on other sites

Kupując IPS trzeba się liczyć właśnie z tego typu problemami - niezależnie od producenta. Wiele osób jednak pomimo tych wad działa na IPS, przy dodatkowym oświetleniu nie powinno to aż tak razić. 

 

Przy tym LG szansa jest taka sama. 

 

Dell P2414H jest pod każdym względem lepszy od tamtego LG.

 

 

GW2460HM flicker-free to byłby dobry wybór, ale trzeba się liczyć z tym że ma trochę gorsze czasy reakcji i słabsze kąty widzenia. Przynajmniej nie trafisz na tak widoczne nierównomierności przy czarnym ekranie, zyskasz też sporo lepszy kontrast i czerń.

 

Tylko tak jak napisałem i tak zazwyczaj gra się przy dodatkowym oświetleniu, a wtedy te wady IPS są trochę mniej widoczne, a czasy reakcji matrycy(mniejsze smużenie) to spora zaleta w kontekście gier.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Gdybyś przeczytał "FAQ co i jak, czyli co trzeba wiedzieć kupując monitor" to byś wiedział, że dane producenta często nijak mają się do rzeczywistości.(zresztą podają nic nie mówiące G2G)

 

Przede wszystkim IPS(na przykładzie P2414H) ma bardziej równe czasy reakcji. 

link

 

AMVA(na przykładzie GW2760HS) gdy uśrednimy wypada nawet lepiej, ale jest bardzo nierówno - co widać w realnym zastosowaniu

link

 

 

Pisałem już o tym nie raz... Po prostu, do gier lepszym wyborem jest IPS i piszę to jako zadowolony w 100% posiadacz AMVA, który całkiem często gra.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Również zdecydowałem się na zakup tego monitora. U mnie nierówne podświetlenie występuje w minimalnym stopniu. Na całym czarnym tle, widać na kątach monitora lekkie srebrzenie, ale jak przesunę głowę w bok to jest z powrotem "czarne"(ciemnoszare). Wówczas widać jedynie minimalnie nierówne podświetlenie zaraz przy kątach, tylko na czarnym tle, bez porównania do zdjęcia wyżej.

 

Czerń jest zła w porównaniu do kineskopu. Wyraźnie nie czarna i nawet pod małym kątem srebrzy. Kolory też oczywiście gorsze. Pomijając mniejszą ich ilość, to są wyraźnie nie równe. Żeby biel była biała i nie było ohydnego żółtoszarego musiałem kombinować w panelu Nvidii. Konfigurowanie kolorów w menu monitora sobie darowałem, bo obraz robił się zbyt ciemny.  Idealnie nie ustawię. Albo jedne elementy będą zbyt żółte, albo inne zbyt niebieskie. Ale po długim kombinowaniu ustawiłem sobie tak, że te "zbyt" jest minimalne. Na przykład tutaj cytaty są szare z leciutkim dodatkiem niebieskiego, a biel prawie biała. Bez kombinowania biel była leciutko czerwonawa, a cytaty, pola pomiędzy wypowiedziami i część okna "Dodaj odpowiedź" żółtoszara. Starałem się zbliżyć efektami do mojego starego już niedziałającego monitora, bo tak jestem przyzwyczajony i tak mi się podoba. 

 

Do kolorystycznych ubytków w stosunku do CRT zdążyłem się już w ciągu kilku tygodni przyzwyczaić. Jeśli czarne piksele nie są przy ramce, a ja nie siedzę w ciemności i nie patrzę pod kątem to czarny wygląda czarno. Idealna czerń nie jest dla mnie niezbędna. Jeśli chodzi o smużenie, to nie zwracam uwagi, a ruchomy tekst w PixPerAn byłem w stanie przeczytać do siódmego tempa. Ogólnie jestem zadowolony, bo po przystosowaniu kolorów, wady są dla mnie mało istotne, a mam znacznie większy ekran i prawie brak pieczenia oczu przy patrzeniu w niego dłuższy czas. Możliwe, ze bardziej zadowolony byłbym z czegoś na AMVA, ale teraz nie ma już dla mnie sensu, bym to sprawdzał.

Edytowane przez random123
Link to post
Share on other sites

Po prostu, do gier lepszym wyborem jest IPS i piszę to jako zadowolony w 100% posiadacz AMVA, który całkiem często gra.

 

Mówisz że lepszy IPS, ale mimo to  AMVA jesteś w 100% zadowolony hmm :)

 

dzięki za wyjaśnienie sprawy z czasem reakcji matrycy.

 

random123

dzięki wielkie za twoje spostrzeżenia, na pewno się przydadzą, a tak dodatkowo spytam, jaki kabel jest w zestawie do tego monitora ?

Link to post
Share on other sites

Mówisz że lepszy IPS, ale mimo to  AMVA jesteś w 100% zadowolony hmm :)

 

Lepszy do gier. Gram całkiem sporo, jestem w stanie dostrzec czasem delikatne smużenie, ale nie przeszkadza mi to...Na kompie także sporo wieczorami przy zgaszonym świetle filmów oglądam... tutaj AMVA miażdży każdego IPS'a.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

random123

dzięki wielkie za twoje spostrzeżenia, na pewno się przydadzą, a tak dodatkowo spytam, jaki kabel jest w zestawie do tego monitora ?

VGA, Display Port i USB. Jest też wejście DVI, ale kabla nie dołączają.

 

Lepszy do gier. Gram całkiem sporo, jestem w stanie dostrzec czasem delikatne smużenie, ale nie przeszkadza mi to...Na kompie także sporo wieczorami przy zgaszonym świetle filmów oglądam... tutaj AMVA miażdży każdego IPS'a.

Fakt, przy filmach gdzie czerni jest dużo, wyraźnie widać jej brak na IPS. Czerń wygląda okej jeśli występuje w małej ilości i nie jest na bokach ekranu.

Link to post
Share on other sites

Powiem że najczęściej, a na pewno teraz w okresie zimowym korzystam z PC wieczorami przy zgaszonym świetle...

Mógłbyś sprawdzić jak w takich warunkach prezentują się filmy/gry z jakimiś ciemniejszymi akcjami, najlepiej jakbyś dał rade wrzucić jakieś foty :)

Link to post
Share on other sites

Będę miał w piąteczek tego della już go zamówiłem w tamtym tygodniu u naszych sąsiadów i wyszedłem na tym niecałą stóweczkę mniej ;) Napiszę jakaś amatorską recenzyjkę monitorka jak chcecie i oczywiście odpowiem na pytanka ;)

Link to post
Share on other sites

VGA, Display Port i USB. Jest też wejście DVI, ale kabla nie dołączają.

 

http://www.youtube.com/watch?v=JG_yCyK3XUk

 

1:05 mówi że kabel DVI jest... więc jest czy go nie ma w zestawie :) ?

 

DVI i VGA jest w zestawie...

http://www.youtube.com/watch?v=ez1fSXS-CPE

 

 

Będę miał w piąteczek tego della już go zamówiłem w tamtym tygodniu u naszych sąsiadów i wyszedłem na tym niecałą stóweczkę mniej ;) Napiszę jakaś amatorską recenzyjkę monitorka jak chcecie i oczywiście odpowiem na pytanka ;)

 

Gdzie konkretnie zamawiałeś możesz podać linka ?

Więc czekam/czekamy w piątek na 1 wrażenia :) Chce być pewny wyboru, przed świętami chciałbym zamówić :)

Edytowane przez AvIataN
Link to post
Share on other sites

Na temat tego monitora masz pełne info na tftcentral:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_p2414h.htm

 

Co do wad i widocznego nierównomiernego podświetlenia, zwłaszcza przy czarnym ekranie... to jest totalne losowanie i czekając na "pierwsze wrażenia" niczego nie zyskasz. 

 

Polecam obejrzeć po prostu konkretną sztukę w sklepie i jeśli będzie ok zakupić.

Link to post
Share on other sites

Zawsze można zaryzykować i kupić przez neta... Wtedy ewentualne koszty jakie ponosisz przy zwrocie to wysyłka w obie strony - czyli razem jakieś 40zł. Na oddanie monitora masz 24 dni to całkiem sporo, aby zobaczyć co i jak.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...