Skocz do zawartości

Gigabyte HD7950 - artefakty?...


Recommended Posts

Po ok. 50 min gry w Dote 2, pod koniec meczu coś zaczęło się krzaczyć, jak na tym filmiku + u mnie jeszcze występowały białe przebłyski:

 

(To nie mój filmik)

Odsyłać na gwarę? Co dziwne, zagrałem drugi mecz i wszystko było dobrze...

Specyfikacja kompa w sygnaturze.

Możliwe żeby wystąpiło to "jednorazowo"? Zmniejszyłem takty do 1100 i jest póki co ok.

Stery najnowsze - 13.2

Edytowane przez xKacp3R
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli robiłeś oc karty to zjedz nizej z taktowaniami i będzie dobrze.

Zjechałem (1100), tylko że karta na poprzednich taktach (1150) działała ok. 3-4 miesiące bez żadnego problemu...

To trochę dziwne.

 

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Na 100% nic się nie poluzowało. Sterowniki instalowałem jakiś miesiąc temu (najnowsze - 13.12). Jedyne jakie instalowałem to wczoraj, od myszki Razera :)

 

PS. Na razie nic się nie dzieję, ale wolałbym mieć pewność czy karta nie jest walnięta - wolałbym wysłać ją na gwarę teraz, póki jeszcze jest ;)

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Ekspertem nie jestem, ale jeżeli miałbym prowadzić dochodzenie to możliwe, że artefakty się pojawiają ze względu na O.C. procesora graf. o te 200mhz. bez podniesienia napięcia, lecz ręki sobie uciąć nie dam, zależy bynajmniej od sztuki. Przetestuj te 1150 w OCCT, zobacz czy nie nakrzyczy.

Link to post
Share on other sites

Ekspertem nie jestem, ale jeżeli miałbym prowadzić dochodzenie to możliwe, że artefakty się pojawiają ze względu na O.C. procesora graf. o te 200mhz. bez podniesienia napięcia, lecz ręki sobie uciąć nie dam, zależy bynajmniej od sztuki. Przetestuj te 1150 w OCCT, zobacz czy nie nakrzyczy.

Testowałem w OCCT, wszystko było ok.

Link to post
Share on other sites

Z mojego punktu widzenia te krzaczenie to wina sterowników, nie karty. Miałem podobnie na Geforce 8800GT. Niekiedy potrafiła krzaczyć np. w grach typu WoW, po uruchomieniu gry od nowa problem ustawał. Zaktualizuj sterowniki do najnowszych oficjalnych, nie BETA , jak nie pomoże to spróbuj obniżyć taktowanie. OC na poziomie 1150Mhz bez podnoszenia napięcia to może nie najlepszy wynik ale każda karta jest inaczej podatna na OC. 

Powiedz nam jeszcze czy kręciłeś pamięci na tej karcie i o ile jeśli tak. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...