Skocz do zawartości

Smartphone do ~1000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ravir,

Recommended Posts

Po dwóch telefonach z WP jestem do niego stanowczo uprzedzony. Z alternatyw na Androidzie w tej cenie masz Xperie SP, która również spełni Twoje wymagania.

A miałeś telefon z WP7 czy WP8? Bo to dwa różne systemy;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wszystkim serdecznie dziękuję za porady i informacje - w dniu dzisiejszym zakupiłem ten zestaw ( http://allegro.pl/nokia-lumia-920-stan-idealny-i3943566204.html ) i czekam na jego wysyłkę. 
Mam nadzieję, że wszystko będzie z nią ok. 
Zdam relację jak się sprawuje jak dostanę sprzęt. 

Pozdrawiam. 


Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Lumii 920, i muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem płynności działania - z powodu, że jest ona brandowanym z Playa, stwierdziłem, że na własną rękę zainstaluje niebranodowanego Black'a - a dzięki przechowywaniu sms'ów zdjęć itp. w chmurze, nic nie utraciłem(Genialna sprawa dla mnie). Co do aplikacji, to rzeczywiście np. jakdojade jest nieaktualizowane, ale są inne apki spełniające podobne zadanie, a wszystkie inne apki których potrzebuje są. Co by nie mówić o samych dobrych stronach jest jedna rzecz, która mnie martwi, a konkretnie bateria. Ponieważ spada mi ona w przeraźliwie szybkim tempie, od 100% do ~10% w jakieś 10h to chyba troszkę za szybko. i dlatego jeszcze jedno pytanie do specjalistów, co z tym fantem zrobić ? 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hmm, bluetooth mam włączony, ale z tego co pamiętam, to lumia 920 z blackiem na pokładzie, ma wersję 4.0 z funkcją oszczędzania energii. NFC mam cały czas wyłączone. 
Hmm, a jakby wykonać jakąś kalibracje - jest możliwość zrobienia w domu tego ?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

WiFi i BT - wyłączyć, włączanie można szybko "realizować" kaflami - po co "siać" niepotrzebnie :) falami i zuzywać "prund" :) - ja tez  zauważyłem, że aplikacje typu "Wskaźnik Baterii" - tez skracają czas pracy :) w końcu pracują w tle :) niektóre nawet znacznie.

 

Trzeba "przejść" 3 a najlepiej 4 pełne cykle rozładowanie / naładowanie. Czyli rozładowujemy do wyłączenie się telefonu i ładujemy do pełna nieprzerwanie. Po ukończeniu ładowania czekamy jeszcze 15 - 30 minut, ja radzę 30 min.

Po 4 cyklach, ladujemy do pełna i za pomocą VOL- i Power resetujemy telefon, jak ponownie go uruchomimy to włączamy na minimum 30 minut Tryb Samolotowy - ja radzę na godzinę.

 

Czemu tak postępujemy :

 

Akumulator ściśle współpracuje z elektroniką, która go chromi i nadzoruje ładowenie, po za tym "chemia" ogniwa musi się "ułożyć" - co wymaga czasu. Dlatego 4 krotny cykl "układa" chemię - akumulator osiąga pełną pojemność, a "Tryb Samolotowy" na 30 min - resetuje i ponownie kalibruje elektronikę ogniwa.

Taki proces należało by powtarzać co pół roku :) bo elektronika, może zwariować, a po za tym akumulator się starzeje i jego parametry ulegają zmianom. Powtórna kalibracja dopasuje nowe parametry.

 

Jak przechowywać akumulatory Lixx ? Np. nieużywany, lub rzadko używany sprzęt. Najlepiej utrzymywać około 40% naładowania - przy tym poziomie mamy najmniejszą utratę pojemności. Wiem, że to czasochłonne - więc najlepiej naładować go do pełna i co jakiś czas kontrolować. Najgorszą rzeczą jaką można zrobić ogniwom Litowym (po za przeładowaniem) to nadmierne rozładowanie skraca znacznie trwałeść i pojemność. Akumulatory zwykle mają 20% rezerwę - czyli jak wyłączy nam sie telefono to jeszcze około 10 - 20% zapasu jest. ALE to ostateczna rezerwa, będąca w gestii elektroniki i chroniąca ogniwa w przypadku, transportu czy magazynowania. I nie należy na nią liczyć :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za pomoc, wykonałem wszystkie porady, i serio dłużej trzyma - no i oczywiście usunąłem aplikacje Nokii podającą stan baterii. 

Lumia sprawdza się super, i na chwilę obecną nie zmieniłbym jej na inny telefon, i wcale mi się nie nudzi. 

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...