Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Planuje kupić porządny zewnętrzny dysk twardy do zdjęć i innych danych oraz tablet. Chciałbym przeglądać zdjęcia na tym tablecie, ale dowiedziałem się że tablety nie obsługują wszystkich dysków twardych, tylko takie które mają zasilacz. Czy to prawda? Przeglądając internet zauważyłem, że dyski 2,5 nie mają zasilacza, a taki chciałem kupić, zamiast dużego 3,5. Czy istnieją dyski 2,5 z zasilaczem, które będą działać z tabletem?
Dysk jaki chce kupić to WD Elements Portable 1TB USB 3,0 2,5 lub WD My Passport Ultra 1TB USB 3.0 2,5
Jaka jest różnica między WD Elements Portable, a WD My Passport Ultra? Czytałem, że ten passport musi mieć zainstalowane oprogramowanie wd żeby go pc widział co jest jak dla mnie lipą, bo chce żeby działał jak pendrive. Podłączam pojawia się ikona, a jak chce go odłączyć klikam na nią i bezpiecznie odłączam. Czy faktycznie musi być zainstalowane to oprogramowanie i jak jest w przypadku WD Elements? Pozatym chce żeby ten dysk nadawał się do podpięcia pod tv.

Sam tablet che kupić tak do ok. 300-400zł.

Myślałem jeszcze nad odtwarzaczem samochodowym HYUNDAI PDP 713 zamiast tabletu, tylko czy będzie widział dysk zewnętrzny?

Wiem, że temat skomplikowany. Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Do WD My Passport Ultra dostajesz oprogramowanie do diagnostyki i backupu - nie jest ono wymagane do działania.

 

Ewentualnie jeszcze możesz rozważyć kupno czytnika Kingston MobileLite Wireless (w X-KOM za 99 zł http://lpk.x-kom.pl/explozja-okazji/) + karta pamięci. Tutaj masz recenzję http://forum.benchmark.pl/blog/6/entry-173-recenzja-kingston-mobilelite-wireless-mlw221/

Link to post
Share on other sites

Ale czy ten dysk jest widoczny w windowsie bez żadnego oprogramowania?

 

Ten czytnik kompletnie odpada bo mam zamiar kupić zewnętrzny hdd. Pozatym czytnik może pracować do 5h, a dysk cały czas. Zależy mi tylko na takim który bez problemu będzie współpracował z tabletem, tv itp., ponadto mógłbym go użyć do backupu danych. Nie znam się na tabletach dlatego zadałem to pytanie na tym forum. Może ktoś z użytkowników ma pojęcie na temat zasilania zewnętrznych hdd.

Link to post
Share on other sites
Ale czy ten dysk jest widoczny w windowsie bez żadnego oprogramowania?

 

Tak

 

 

 

Zależy mi tylko na takim który bez problemu będzie współpracował z tabletem, tv itp.

 

Nie każdy tablet i tv współpracują z każdym dyskiem. 

Edytowane przez 14r33k
Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedź. Jesteś w 100% pewny? Masz/ miałeś taki dysk? Nie chce pakować kasy w błoto. Pytam, bo czytałem w necie, że żeby móc go bezpiecznie odłączyć z tej ikony obok zegarka trzeba mieć fabryczne oprogramowanie, a sam hdd widziany jest jako kolejny dysk wewnętrzny co wydaje mi się dziwne. Nadal zastanawiam się nad jakimś rozsądnym 3,5.

 

No właśnie w tym jest problem. Może jeszcze ktoś się wypowie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...