Skocz do zawartości

2 x GTX 770 czy GTX 780 Ti ?


Recommended Posts

Ja również kupiłem tydzień temu http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__5820/__Karty_Graficzne_Gigabyte_GeForce_GTX780_GHz_Edition_3GB_WindForce_384_bit_PCI_E_2_Gry_Assass_Creed_IV_Black_Flag_i_Batman_Arkham_Origins/

 

Jestem bardzo zadowolony 1920x1080 wszystko chodzi jak szalone. Lecz powiem, że w BF4 wszystko ładnie, ale wtedy kartę słychać już i muszę w gladiusie M40 wentylatory z low na high dać. Co do 780 Ti, ja osobiście bym nie dopłacił, gdyż nie warta ceny jest i tak uważam, że wydanie prawie 2000 zł na kartę to lekko bez sensu, lecz kupiłem i pewnie zrobił bym to drugi raz ;)

 

To skoro 780 już się przy bf4 lekko "dławi", to 770 już na pewno będzie miała z tą grą problem, tak ?:|

pytam, bo przymierzam się do zakupu 770

Link to post
Share on other sites

Możesz sobie ustawić tak detale (bez zauważalnych zmian w jakości) że bez problemu ta karta osiąga 60FPS.Wczoraj grałem w BF4 dałem sobie ogólne ustawienia na średnie i multi nie zjechało poniżej 60FPS.

Oczywiście V-Sync na ON.

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

Podczas gry w BF4 mam ok 100 fps, lecz mam ustawione przez NVIDIA GeForce Experience, nie zmieniałem nic gdyż wczoraj dopiero włączyłem na nowej karcie, ponieważ bardziej wole póki co BF3, gdyż koledzy nie posiadają jeszcze nowych kompów do tego typu gier. A wiadomo lepiej z kimś grać niż samemu.

Edytowane przez Bonesso
Link to post
Share on other sites

Teraz sprawdziłem w singlu.Ustawienia Wysokie nie ma spadków mniej jak 60FPS,ustawienia Ultra występują spadki do 40FPS (nie odczułem żadnego dyskomfortu) ,mapa ta ostatnia gdzie jest dużo ognia itp.


Tym bardziej nie odczułem straty płynności w grze.

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

Możesz sobie ustawić tak detale (bez zauważalnych zmian w jakości) że bez problemu ta karta osiąga 60FPS.Wczoraj grałem w BF4 dałem sobie ogólne ustawienia na średnie i multi nie zjechało poniżej 60FPS.

Oczywiście V-Sync na ON.

 

Brakuje przepustowosci pamieci do msaa. Na srednich + msaa x4 sa wieksze spadki niz na ultra bez msaa. Przechodzilem przez to, bo lubie grac z wygladzaniem krawedzi.

Chodzić będzie ale, pewnie wygładzanie czy filtrowanie anizotropowe będziesz musiał zmienić na niższe. 

 

Na keplerach filtrowanie anizotropowe nie ma prawie zadnego wplywu na wydajnosc.

Link to post
Share on other sites

MSAA jest tylko dla predefiniowanego ultra. Nawet nie krecony 780 chwilami nie utrzyma wtedy stabilnych 60 fps. Ogolnie rzecz biorac 140-150% resolution scale + msaa x2 dziala jak dla mnie lepiej niz msaa x4, jak ktos ma dwie 780 to polecam taka konfuguracje do SP, ale w MP prowadzi do bottlenecka zapychajac pamiec - pewnie przez nie doskonalosc silnika. 

 

Na 770 niestety gra chodzi optymalnie na ultra/fxaa, wszystko powyzej moze powodowac spadki.

 

AMD sie postaralo, standardowe opcje wygladzania sa w stanie zadusic pamiec kazdej przepustowosci, a streaming tekstur nie dziala prawidlowo. W testach wyszlo, ze przy wolniejszych pamieciach ram jest czkawka. Np. w Crysisie 3 po przeladowaniu v ram nic takiego sie nie dzieje.

Edytowane przez lebenschmerz
Link to post
Share on other sites

Piszecie że nie warto dopłacac 500zł do kilku klatek , przecież wielu przesiadło się z 680/770 na 780 i tu dopłata była wieksza a też zyskało się kilka klatek bo nikt mi nie powie ze skok po takiej przesiadce jest mega odczuwalny :)

Link to post
Share on other sites

Według moich odczuć jako posiadacza gtx780 przy 1920x1080 rozdzielczości z i7 4770k prockiem mogę powiedzieć tak. Wszystko zależy od danej gry, każda przeciętna gra nigdy nie wykorzysta takiej karty, bo jest ogromny zapas mocy, ale wymagające gry, które albo są źle zoptymalizowane lub mają bardzo duże wymagania i tak ją zajeżdżą jeśli ktoś wymaga stałe 60fps. Powiedzmy 70% gier utrzyma taki fps spokojnie, ale zawsze znajdzie się coś co tego nie uciągnie. Różnica w cenie co do stock gtx780 a ti jest zbyt duża co do opłacalności, ale jak ktoś chce i może kupić to czemu nie, opłacalnym wyborem jest gtx780. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kup wiec GA 780ti i napisz jak wrazenia. Na obecnym biosie karta nie nadaje sie do uzytku, nawet support zaleca czekac na nowy bios albo zejsc z taktowaniem pamieci ponizej standardowego, bo karty sypia artefaktami.

 

Mam i mimo 2-4 artefaktom w tescie z lodziami podwodnymi (tylko 2 test w 3dmark11, moze procek ?) zadnych innych nie zaobserwowalem. Nawet po podkreceniu nie wysypywala sie w bf4, as:bf czy innych wymagajacych grach. 

 

Jeszcze sam niedawno sie zastanawialem nad wyborem karty i nie raz widzialem ze polecana jest 770 jako ze mozna na niej grac we wszystko. I co ? jednak nie bardzo, skoro nawet 780 ma problemy ze spadkami ponizej 60kl/s,a co jak co nagly spadek z 60 na 45 jest i bedzie odczuwalny w plynnosci gry. 

 

Dlatego jesli autor ma kase, nie chce sie bawic w odsprzedawanie lub pluc sobie pozniej w brode niech bierze 780ti, jak za drogo to 780Ghz edition, jesli dalej za drogo bierz zwykla 780 :D

 

Wszystko jest dla ludzi, gdzies w tym temacie byla propozycja 780 +ssd i to tez nie jest wcale takie glupie.

Edytowane przez artrax
Link to post
Share on other sites
Na 770 niestety gra chodzi optymalnie na ultra/fxaa, wszystko powyzej moze powodowac spadki.

 

U mnie na 770 na Win7 ciężko było grać na Wysokich, dropy straszne, często bez przyczyny, po prostu biegłem patrząc się w jedno miejsce, i nagle spadało do 48 klatek. Na win 8.1 tego nie ma. Ogółem po przesiadce na Win 8.1 od razu zapuściłem Ultra. Zero dropów, ścięć. Ogólnie gra była w stałych 60 klatkach. Jedyne co, to są miejsca na niektórych mapach, gdzie gra ogólnie nie wyrabia i działa w 50 klatkach. Głównie tam, gdzie jest dużo dymu, pozostałości bo pojazdach które wybuchły. Takim miejscem jest na przykład droga obok punktu C na Oblężeniu Szanghaju i gdy łodzią podpłyniemy pod punkt E na Sztormie na paracelach, tam gra chodzi w 50 klatkach, w pozostałych momentach było 60 klatek. No i jeszcze Szczyty Guilin gdzie gra cały czas działa w 50 klatkach. Jeśli ktoś nie ma DLC można zapuścić Ultra i nie będzie większej różnicy w płynności w porównaniu do ustawień wysokich. Ja osobiście gram w Ultra bez MSAA bo mam DLC, w które praktycznie nie gram, ale mam, a i na klatki jestem strasznie wyczulony.

 

EDIT.

Żeby nie było, że wszystko mierzyłem "na oko" bo tego nie sprecyzowałem, grałem z komendą perfoverlay.drawfps 1.

Edytowane przez Kz3Ko.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...