Skocz do zawartości

Strona internetowa w HTML 4.01 Transitional - kilka pytan


Recommended Posts

Witam, mam na imie Dawid, jestem nowy na forum,

Potrzebuje waszej pomocy ;)

 

MIanowicie jestem uczniem na kierunku Technik Informatyk. Mam za zadanie napisac prosta stronke w HTML 4.01 Transitional ktora ma zawierac tabele, liste wypunktowana oraz numerowana. Z tym dalem rade, ale kilka pytan:

 

1) Jak zrobić aby lista wypunktowana była po lewej, a numerowna po prawej na tej samej wyokosci co lewa?

2) Czy dobrze zrozumiałem ze jezyk HTML 4.01 Transitional obsluguje znacznniki zwyklego HTML?

3) Teraz najglupsze, czy kod ktory podalem nizej mozna uznac za napisany w HTML 4.01 Transitional? W internecie znalazlem rozne informacje o tym standardzie, ze znaczniki ulegu  pewenym modyfikacja i juz sam w koncu nie wiem.

4) Jak zakonczyc strone? jakim kodem? 

 

Jezeli ten kod nie jest w HTML 4.01 Transitional, prosilbym o wskazowki, moze wykaz znacznikow, co zrobic abi sie nim stal.

 

KOD : 

 

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" 
 
<HTML>
<HEAD>
<TITLE>Rowery górskie</TITLE>
<MARQUEE BAHAVIOR="SCROOL"><FONT COLOR="orange"><B>//Praca kontrolna --> sem2 --> Witryny i aplikacje internetowe//</B></FONT></MARQUEE>
<CENTER><B><FONT COLOR="green" SIZE="25">Najpopularniejsze rowery górskie</FONT></B></CENTER>
</HEAD>
<BODY BGCOLOR="black">
<BR>
<CENTER><TABLE BORDER="3" BORDERCOLOR="green">
<CAPTON ALIGN="center"><FONT COLOR="red"><B><LEFT>Ceny najpopularnejszych rowerów</LEFT></B></FONT></CAPTION>
<TR>
<TD><FONT COLOR="red">Model</FONT></TD><TD><FONT COLOR="red">Cena</FONT></TD>
</TR>
<TR>
<TD><FONT COLOR="blue">Kross Level a2</FONT></TD><TD><FONT COLOR="blue">1.150 zł</FONT></TD>
</TR>
<TR>
<TD><FONT COLOR="blue">Kross Level a3</FONT></TD><TD><FONT COLOR="blue">1.900 zł</FONT></TD>
</TR>
<TR>
<TD><FONT COLOR="blue">Cune Analog 2012</FONT></TD><TD><FONT COLOR="blue">2.200 zł</FONT></TD>
</TR>
<TR>
<TD><FONT COLOR="blue">Giant Glory FR</FONT></TD><TD><FONT COLOR="blue">3.900 zł</FONT></TD>
</TR>
<TR>
<TD><FONT COLOR="blue">Giant NRS Carbon</FONT></TD><TD><FONT COLOR="blue">5.000 zł</FONT></TD>
</TR>
</TABLE></CENTER>
<BR>
<BR>
<FONT COLOR="RED"><B>Najbardziej polecane:</B></FONT>
<FONT COLOR="blue">
<UL TYPE="DISC">
<LI>Kross Level a3</LI>
<LI>Cube Analog 2012</LI>
<LI>Giant NRS Carbon</LI></FONT>
</UL>
<FONT COLOR="RED"><B>Awaryjność:</B></FONT>
<FONT COLOR="BLUE">
<OL>
<LI>Kross Level a2</LI>
<LI>Kross Level a3</LI>
<LI>Giant Glory FR</LI>
</OL>
</FONT>
</BODY>
</HTML>

 

 

za wszyskie odpowiedzie dziekuje ;)

 

mam nadzieje ze dobry dzial, jezeli nie z gory przepraszam...

Edytowane przez małyy
Link to post
Share on other sites

 

 

1) Jak zrobić aby lista wypunktowana była po lewej, a numerowna po prawej na tej samej wyokosci co lewa?  
 

W czystym HTML? Tabelkami. Jednak modniej i wygodniej jest użyć CSSów.

 


2) Czy dobrze zrozumiałem ze jezyk HTML 4.01 Transitional obsluguje znacznniki zwyklego HTML?

 

HTML 4.01 jak sama nazwa mówi to wersja 4.01 "zwykłego" HTMLa.

 


3) Teraz najglupsze, czy kod ktory podalem nizej mozna uznac za napisany w HTML 4.01 Transitional? W internecie znalazlem rozne informacje o tym standardzie, ze znaczniki ulegu  pewenym modyfikacja i juz sam w koncu nie wiem.

 

Nie chce mi się czytać, masz walidator: http://validator.w3.org/

 


4) Jak zakonczyc strone? jakim kodem? 

 

</html>, czyli tak jak zrobiłeś.

 

Poza tym w dzisiejszych czasach lepiej przejść HTML5, kod by Ci się mocno uprościł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...