Skocz do zawartości

Niemożność spania


Recommended Posts

Gość DANNY_79

:o

Wypić jedną >> poczekać, aż sen przyjdzie >> if not >> operację powtórzyć.

Czysta rekurencja :)

 

Najlepiej, to po prostu idź do lekarza i opowiedz mu o problemie (bo jeśli nie można spać przez tydzień, to jest to już problem)

Link to post
Share on other sites

Często powodem bezsenności jest zmiana charakteru miejsca spania.Jeżeli np. z łóżka oglądamy telewizje, w tym miejscu się uczymy etc to automatycznie miejsce to przestaje sie nam kojarzyć ze snem i trudniej jest nam zasnąć.

Inną przyczyną może być mało aktywny tryb życia. Nie oszukujmy się, przesiadując namiętnie przed kompem nie zużywamy dużo energii, co daje mniejsze zapotrzebowanie na sen.

 

Rozwiązania na własną rękę:

 

- w miejscu spania tylko śpij

- wyjdź na rower pod wieczór, 'zatocz kręga'

- w aptece dostępna jest melatonina, chyba bez recepty

 

zważywszy na to że z takim problemem zwracasz się o pomoc NA FORUM KOMPUTEROWE to sugeruję przestać grać i wyjść z domu...

 

z uwagi że problem chyba już minął, rozwiązanie skierowane jest do kogoś z podobnym problemem

Link to post
Share on other sites

Pewnie zmiana miejsca spania nie wchodzi w grę, bo musiałbyś mieszkać w innym kraju, żeby było cię stać na sypialnię :o Ja czasem mam tak samo, ale nie trwa to dłużej, niż jedną noc - przewraca się tylko człowiek z boku na bok, a nie może zasnąć... Mi osobiście pomogła zmiana poduszki - nie masz pojęcia, jak bardzo zła poduszka może utrudniać zasypianie. No i jak chcesz zasnąć, to skup się na tym, że chcesz spać, a nie rozmyślaj o niebieskich migdałach!

Link to post
Share on other sites

Qpers, jakie poduszki polecasz ?

Heheh :o Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale sam miałem problemy z zasypianiem na starej, wymiętolonej poduszce od rodziców, której używałem ponad 10 lat :) Grunt, żeby nie była to jakaś szmata z bazaru, tylko normalna, duża poducha z Ikei, czy coś.
Link to post
Share on other sites

- w aptece dostępna jest melatonina, chyba bez recepty

 

 

 

UU widzę iż mamy wykształconych ludzi na forum. :o

 

Hormon szyszynki to jest. Nie wiem czy slyszeliscie ale oprocz tego ze jest zwiazany z fazą snu i czuwania odpowiada za nasze szczęscie czy też śmiertelność. (dawkowanie melatoniny moze przedluzyc nasz żywot) 8-)

Link to post
Share on other sites

Tak na serio to z tego typu problemem trzeba iść do lekarza. A tak mniej poważnie: Qpers ma sporo racji, mówiąc, że wygodna podusia jest bardzo ważna. Racje mają również ci, którzy piszą o wysiłku fizycznym w ciągu dnia, np. po szkole, pracy itp. Więc jeśli nic nie robisz, ino kisisz ogóra przed monitorem, to rusz się Kaziu. Inna metoda: blant wieczorową porą, po takiej kuracji kładąc się do łózka, nie jestem w stanie powstrzymać się od myśli, że nie mogłoby mi być wygodniej.

Link to post
Share on other sites

blant wieczorową porą, po takiej kuracji kładąc się do łózka, nie jestem w stanie powstrzymać się od myśli, że nie mogłoby mi być wygodniej.

Myślę że jedna z najlepszych kuracji :) tylko w aptece dostępna jedynie na receptę :D
Link to post
Share on other sites

Na stresy i brak snu mogą pomóc tabletki ziołowe dostępne w każdej aptece bez recepty. Ogólnie dają radę, ale nie zawsze.

Jeśli to nie pomoże, to oczywiście możesz próbować porad kolegów, ale jeśli naprawdę szukasz porady, to może idź do lekarza rodzinnego. Długo ciągnąca się bezsenność bardzo negatywnie wpływa na organizm. Zwłaszcza jeśli wszystko to wiąże się ze stresem, napięciem, jakimiś problemami domowymi.

 

Jest jeszcze Oksazepam, lek uspakajający, ale to jest na receptę. Ogólnie wpierw trzeba ustalić przyczyny, a nie zaczynać od końca. Internetowe porady nie są najlepszą formą diagnostyki i leczenia. :D

Link to post
Share on other sites

Miałem coś takiego po prostu łyknij całą buteleczkę środku na sen i od razu w kimono człowiek uderza ja nie spałem 3 dni .Po łyknięciu buteleczki przespałem całą noc i połowę dnia :P A potem dopełniłem czymś mocniejszym typu Sobieski z monopolowego i git po tym człowiek wypoczęty jak nowo narodzony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...