Skocz do zawartości

[3300] Laptop do gier


Recommended Posts

Witam. Zamierzam kupic laptopa w cenie 2800-3300.

- Laptop bede glownie uzytkowal w domu
- Przeznaczony do gier (jakis projekt czy cos na studia tez by sie przydalo zrobic, ale mysle ze takie rzeczy mozna zrobic na kazdym laptopie, a juz nie na kazdym mozna pograc)
- matryca 17,3
- Bez systemu operacyjnego
- Wazne dla mnie jest tez zaoszczedzenie gotowki. Jezeli mam na cos wydawac 3300zl a moge nawet cos gorszego ale bardziej oplacalnego miec za te niecale 3000zl to wole ta druga opcja.

Myslalem nad tymi laptopami

http://www.x-kom.pl/p/161279-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-2od-i5-4200m-8gb-500-dvd-rw-gtx760m.html (Mysle ze z wymienionych opcji jest najlepsza, jednak niewiem czy i5 podola karcie GTX760m. Wiadomo ze wersja z i7 bylaby lepszym rozwiazaniem jednak to juz koszt 3800zl.)

http://www.x-kom.pl/p/160586-notebook-laptop-17-3-lenovo-ibm-z710-i7-4702qm-8gb-1000-dvd-rw-win8-gt745m.html (Cos takiego, tylko ze bez Windowsa)

http://www.x-kom.pl/p/157465-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-2oc-i5-4200m-8gb-750-gt750-hd.html

http://www.x-kom.pl/p/164420-notebook-laptop-17-3-msi-cx70-2od-i7-4702mq-8gb-500-gt740m.html

Glowne pytanie mi sie nasowa na mysl: Czy lepiej wziac laptopa z i7 i slabsza karta (np. gt745m), czy z i5 i mocniejsza karta (gtx 760m). Zas drugim pytaniem jest (jezeli wybor padnie na gtx760m) - czy oplaca sie doplacac z gt750m na gtx760m az 350zl

Link to post
Share on other sites

Laptop do gier? Może jednak rozważysz mocną maszyne za te 3300 ale stacjonarną? Laptopy do gier mają słabe dyski i są cieżkie a pozatym muszą być podłaczone do prądu żeby uzyskać pełną moc. A na baterii to nie dość ze słabo idą to jeszcze bateria starcza na 1h grania. Mam i5 na Hasswellu i baterie je jak porąbane w grach. (Karta 740M).

 

Polceam ci Ultrabooka z SSD i szybkim procesorem(i5 / i7) i dobrą matrycą. A do gier to stacjonarny.

 

 

1.Brałbym i5 - 760M. Kart się nie wymienia procesorów też.(tak wiem że idzie)

2. Jeżeli procesor osiągnie 90'C(czesto sie to zdarza) to będzie ograniczła karte na maksa! I nie ma znaczenia czy to i5 czy i7.

3.Technologia tak szybko się rozwija że ten laptop za 1rok nie będzie ciągnął większości gier. I będziesz uruchamiał gry w safe/mode.

4. Moim zdaniem Ultrabook z gwarancją 5-letnią SSD i i5/i7

Edytowane przez michal07901
Link to post
Share on other sites

Moze sprecyzuje: posiadam komputer stacjonarny, jednak jestem studentem wynajmujacym mieszkanie w innej miejscowosci niz mieszkam. Dlatego bedac na studiach mam komputer a jak zjezdzam do domu to musze pozyczac laptopa od szwagra. Co do baterii to ja po zakupie laptopa odrazu wyjmuje bo jak napisalem bede uzywal laptopa w domu (sporadycznie raz na miesiac go wezme i to jeszcze pewnie z ladowarka). Co do dysku SSD odpada. Wole w cos innego zainwestowac niz wydawac 700zl na dysk 250gb

Edytowane przez LUKIER
Link to post
Share on other sites

Laptop do gier? Może jednak rozważysz mocną maszyne za te 3300 ale stacjonarną? Laptopy do gier mają słabe dyski i są cieżkie a pozatym muszą być podłaczone do prądu żeby uzyskać pełną moc. A na baterii to nie dość ze słabo idą to jeszcze bateria starcza na 1h grania. Mam i5 na Hasswellu i baterie je jak porąbane w grach. (Karta 740M).

 

Polceam ci Ultrabooka z SSD i szybkim procesorem(i5 / i7) i dobrą matrycą. A do gier to stacjonarny.

 

 

1.Brałbym i5 - 760M. Kart się nie wymienia procesorów też.(tak wiem że idzie)

2. Jeżeli procesor osiągnie 90'C(czesto sie to zdarza) to będzie ograniczła karte na maksa! I nie ma znaczenia czy to i5 czy i7.

3.Technologia tak szybko się rozwija że ten laptop za 1rok nie będzie ciągnął większości gier. I będziesz uruchamiał gry w safe/mode.

4. Moim zdaniem Ultrabook z gwarancją 5-letnią SSD i i5/i7

Jeżeli użytkownik pisze o laptopa do gier to na co mu ultrabook który szybko coś odpali a nie zagra na nim prawie w nic za taką cene?!

 

Co do wyboru to i5 sobie poradzi spokojnie, ale warto zastanowić się nad tym cx70 który słabsza grafika ale lepszy procek i znacznie tańszy, to też zależy od Cb czy chcesz grać w najnowsze tytuły na maxa czy jak?

Najlepiej poczekaj na odpowiedzi osób które się znają a nie na takie jak podał pan michal

 

Od siebie dodałbym jeszcze y510p

http://allegro.pl/lenovo-y510p-i7-4700mq-4gb-1tb-sshd-gt755m-2gb-i3893299713.html

Edytowane przez banan1994554
Link to post
Share on other sites

Laptop zakupiony wybor padl na MSI GE70. Jednak mam pytanie i prosilbym o opinie jak najszybciej bo musze do 21.00 dac znac czy sie decyduje. Mianowicie chodzi o przedluzenie gwarancji. Oplaca sie wziac przedluzenie gwarancji, albo gwarancje od uszkodzen mechanicznych? Myslalem ze moze wezme ta od uszkodzen mechanicznych jest to koszt 300zl na 2 lata + jakies gry mi wciskali. Oplaca sie w takie cos inwestowac? Kiedy zaleje laptopa za rok to uznaja mi gwarancje i dadza nowy sprzet o takiej kwocie jaka zaplacilem?

Link to post
Share on other sites

raczej sprzęt o wartości na dany moment, ja wiem jedno nie opłaca się brać takich pierdół, sam kiedyś wziąłem rok dłużej na telefon, 3 miesiące przed końcem telefon szlag trafił a ja dostałem wtedy 230zł za telefon który zapłaciłem 800zł 2 lata wcześniej + 100zł za gwarancję więc nie opłaca się :)

Link to post
Share on other sites

Sprzet kupowalem w X-Komie. Zadnej umowy nie dostalem ani o nic sie wiecej nie pytalem. Z tego co mi mowil sprzedawca to w razie usterki mechanicznej np zalania dostalbym sprzet o takich samych (nie gorszych parametrach) lub laptopa w kwocie za jaka byl on kupowany czyli w tym przypadku 3200zl. Przedstawil mi te 2 propozycje nie sprecyzowal dokladnie czy taka sama kwote czy sprzet o nie gorszych parametrach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...