Skocz do zawartości

Gelid Silent 12 - chłodzenie wodne


Recommended Posts

Serwus wszystkim!

 

Mam pytanie, które nurtuje mnie od dawna. Czy ktoś bawił się Gelidami Silent 12 (zwłaszcza w wersji PWM) na chłodnicach. Na papierze mają całkiem ładne osiągi no i ta cena. Kiedyś miałem jednego ale nie mogę sobie przypomnieć jego kultury pracy.

Link to post
Share on other sites

http://www.vortez.net/articles_pages/120mm_and_140mm_fan_comparison,19.html

 

Tu masz dość obszerny test. Nadają się na chłodnice i są bardzo ciche ale osiągi nie powalają.

 

A jak sądzisz na chłodnicę 360mm i 240mm, chłodzące dwa GTX680 i 3930k (wkrótce również blok na VRM) nadadzą się. Teraz używam Noiseblockerów XL2 ale niestety dwa zdechły. Dokładniej łożyska. Chce coś z PWM ale w rozsądnych pieniądzach bo AP14 z tego co wiem są nie do kupienia a ich łożysko z tego co słyszałem na YT są raczej terkotliwe.  

Link to post
Share on other sites

Po jakim czasie Ci te NB zdechły? Nie lepiej je reklamować? Te Gelidy to jednak zauważalnie niższa półka. Nie zmienai to faktu że dadzą sobie radę na chłodnicy i mają łożyska HDB. Na jakich obrotach latały Twoje poprzednie wentylatory na chłodnicach?

Link to post
Share on other sites

NB zdechły po jakiś 2 latach. Łożyska zaczęły tak się niemiłosiernie tłuc, że już cichsze były wentyle od Swiftecha (też mają jakieś tłukące się łożyska).

 

NB XL2 pracowały między 1000-1100 obr/min.

 

Ogólnie ciężko coś dobrego kupić. AP14 też mają raczej głośne te łożyska (cykanie, terkotanie). Noctua jest sakramencko droga, a Corsair cierpią na problemy z szybkim kończeniem się łożysk. Szukam czegoś naprawdę cichego ale w rozsądnych pieniądzach, bo dawać 70 zł (po przeliczeniu z jenów) to jest gruba przesada, nawet przy moich zarobkach.

 

NB ciężko reklamować bo kupiłem je w PL a siedzę w Japonii. Sama wysyłka byłaby więc dość kosztowna.

 

Chyba, że kupię nowe NB XL2, ale pytanie znowu czy warta jest gra świeczki.

 

Tutaj link do strony z tym co można dostać w dżapani. Jakbyś był tak dobry i uprzejmy i rzucił okiem - będę niezmiernie wdzięczny za doradztwo.

 

http://www.coneco.net/SpecList/01502020/

 

Jeszcze wpadła mi w oko ta rzecz

 

http://www.tomshardware.com/news/sharkoon-fan-shark-blades,25740.html

 

jest to jednak nowość więc pieron wie jak to pracuje choć na papierze ciśnienie statyczne ma naprawdę niezłe.

Edytowane przez Lord_Nikkon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...