Skocz do zawartości

i5 4670k jaka mało awaryjna płyta dla początkującego?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez emilko1994,

Recommended Posts

UWAGA karta Radeon jest nieaktualna mam MSI GTX 770 Twin Froz 2GB Gaming

Planuje dalszą modernizacje komputera do gier. Całość w sygnaturce.

Na płytę i procesor przeznaczam 1400-1500zł plus RAM 2x4GB low profile ok 320zł i chłodzenie 200-250zł

 

Jeżeli chodzi o płytę to:

 

a) taka która jest solidnie wykonana i statystycznie mało awaryjna i ma dual bios (gdybym coś narozrabiał i nie umiał naprawić)

b) chciałbym żeby miała funkcję bezpiecznego automatycznego OC

c) może kiedyś nauczę się podkręcać procesor to zostawiam sobie taką możliwość że płyta taka gdzie da się robić OC (nigdy nie będę wyciskał ostatnich potów z procesora myślę tak na 80% możliwości)

d) taka na której zamontuje chłodzenie do i5 4670k  które zmieści się do mojej obudowy (niestety nie wiem jakie)

 

Myślałem o takich płytach:

 

ASRock Z87 Extreme4 - kolega (informatyk) narzekał na tego producenta

Gigabyte Z87X-UD3H

MSI Z87-G45 gaming - mam kartę MSI może to ma znaczenie?

MSI Z87-GD65 - mało prawdopodobne bo jej nie wykorzystam raczej jestem laikiem w podkręcaniu.

 

Moja obudowa to taka:

http://www.benchmark...raczy-2886.html

 

Jej wymiary:

szer 205mm

wys. 458mm

głęb. 465mm

 

Dziękuje

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

Widzę że kolega napadła mania gejmingowego sprzętu :P Apropo kolegi informatyka. Kiedyś AsRock nie miał zbyt dobrej opinii o swoich produktach. Teraz jednak jakość ich płyt jest zdecydowania lepsza,

AsRock Z87 extreme4 to najlepszy wybor w tej cenie. Rozbudowana sekcja zasilania, 3xPCI Express x16. 

Edytowane przez szembor5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam posiadam prawie identyczną konfigurację i czy nie lepszym pomysłem było by lepsze chłodzenie i podkręcenie procka do 3,8-40 + jakaś mocniejsza karta graficzna?? 

 

Jeśli masz zamiar zostawić obecną kartę przy 4670K to jest to bez sensu, Chyba, że za jakieś 4-6 miesięcy masz zamiar zainwestować w kartę. Sam od dłuższego czasu zastanawiam się nad modernizacją swojego komputera i jak do tej pory najbardziej skłaniam się ku wymianie grafiki + SSD + 4GB ram ( procek już podkręcony na 3.8 ) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Sam posiadam prawie identyczną konfigurację i czy nie lepszym pomysłem było by lepsze chłodzenie i podkręcenie procka do 3,8-40 + jakaś mocniejsza karta graficzna?? 

 

Jeśli masz zamiar zostawić obecną kartę przy 4670K to jest to bez sensu, Chyba, że za jakieś 4-6 miesięcy masz zamiar zainwestować w kartę. Sam od dłuższego czasu zastanawiam się nad modernizacją swojego komputera i jak do tej pory najbardziej skłaniam się ku wymianie grafiki + SSD + 4GB ram ( procek już podkręcony na 3.8 ) 

 

 

 

Oj sorki ja nie mam już HD4890 tylko  MSI GTX 770 Twin FROZ 2GB Gaming nie wiem czemu mi taki wpis wyskoczył bo w sygnaturce już zmieniłem.

 

//edit

Nie cytuj całych postów          dad

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Według mnie najbardziej opłacalny jest Asrock Extreme 4.Dwie kości biosu,mocna 12 fazowa sekcja zasilania i przyzwoite audio.

Jeśli nie chcesz Asrocka to w podobnej cenie masz MSI Z87-G45 Gaming /intel Z87, LGA 1150/

Recenzja http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_msi_z87g45_gaming_odrobina_luksusu_w_rozsadnej_cenie?

Jest to świetna płyta,ale ma jedną wadę-jedna kość BIOSu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Widzę że opinie dajecie dobrą dla extreme4. Poczytam o niej więcej. A co do chłodzenia tego procesora to myślałem czy macho black&white by wszedł pod antka 300 i extreme4? Szerokość obudowy to 20.5cm trochę trzeba odjąć o wysokość płyty z procesorem sam nie wiem co myśleć. Kupiłbym bo ma dobre opinie ale nie wiem czy da radę pod tą obudową a nie chcę jej zmieniać kaska się kończy :-) Może ktoś tak ma zamontowane?

 

A i pytanie cze Extreme4 ma funkcje auto OC?

 

Znalazłem w sklepie

http://www.salurion.pl/product/199442/Sprz%C4%99t_komputerowy_/Podzespo%C5%82y/Asrock_Z87_EXTREME4.html

 

Czy może lepiej kupić procek, płytę i ram w jednym sklepie nawet jak będzie troszkę drożej tylko jakim?

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

Płytę można z allegro kupić, bo jak sprawna i piny całe to nie ma się o co czepiać. Jeśli chodzi o procy to nigdy nie wiadomo po jakim oc są. Pamięci dobrze kupić też nowe, bo czasem można trafić egzemplarz, który już się sypie bez oc. Najlepsze pamięci ma G. Skill.

 

 

//edit  

 

Kolejne teorie spiskowe. Dlaczego akurat G.Skill? Nota bene 99% pamięci ma dożywotnią gwarancje więc nawet jak sie sypią to nie problem.                   dad

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

 

 

Płytę można z allegro kupić, bo jak sprawna i piny całe to nie ma się o co czepiać. Jeśli chodzi o procy to nigdy nie wiadomo po jakim oc są. Pamięci dobrze kupić też nowe, bo czasem można trafić egzemplarz, który już się sypie bez oc. Najlepsze pamięci ma G. Skill.

 

 

 

I tu kolego się bardzo mylisz  o wiele łatwiej  trafić na uszkodzoną płytę   niż procesor , Z własnego doświadczenia  miałem już chyba z 7  procesorów  i ani  jeden nie był uszkodzony  a kupowałem również używki  natomiast płyta główna jest o wiele bardziej podatna na uszkodzenia    trafiłem chyba 2  uszkodzone  na szczęście były na  gwarancji . w procku jedynie mogą się pokrzywić piny  lub się spalić  nie da się nawet ukruszyć rdzenia tak jak kiedyś były procki bez  ihs .

 

//edit

 

Nie cytuj całych postów      dad

Link to post
Share on other sites
Na płytę i procesor przeznaczam 1400-1500zł

 

 

 

No to masz Intel CORE I5-4670K   + jeżeli lubisz LOGO GAMING MSI Z87-GD65 GAMING Posiada DUAL BIOS (Recenzja http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/msi-z87-gd65-gaming-slicznotka-z-tajwanu.html  )

Płyta bardzo funkcjonalna. 8-)

 

 Do tego ram Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz  + chłodzenie Raijintek EreBoss  

 

Wszystko razem 1964,01 zł.

 

Jesteś 100 zł do przodu.  8-) 

Edytowane przez eVerest
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok chyba wybiorę tego asrocka extreme4 bo widzę że zbiera pozytywne opinie. Zastanawiam się czy płyty Asusa pod 1150 nie są jakoś marginowane lub słabe bo wszyscy piszą o msi, gigabyte czy asrock? A ro chłodzenie Raijintek EreBoos wejdzie do mojej budy? Ile tam potrzeba luzu od radiatora do ściany obudowy?

Link to post
Share on other sites

Również polecam AsRocka Extreme4, posiadam i jestem bardzo zadowolony. Moim zdaniem jest nie tylko funkcjonalna ale tez super wygląda ;) nie warto dokładać do GD65 bo nawet gdybyś wsadził tam i7 to dalej kosztuje ponad połowę procka a testy mówią jasno same za siebie http://www.tomshardware.com/reviews/z87-express-motherboard-review,3582-26.html

Link to post
Share on other sites

Czy to ta wersja extreme4 o której dyskutujemy? Bo różne są:

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87-extreme4-z87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-z87-extreme4-583114/

 

Czy jak kupię wszystko w morelkach to czy kod z forum ten na darmową dostawę lub pendrive'a zadziała?

Jak u nich z serwisem w razie awarii?

 

 

 

 


Jak dacie radę to spróbujcie mi wskazać cooler który schłodzi tego Intel Core i5 4670k na płycie ASRock Z87 Extreme4 i zmieści się do tej mojej obudowy (ok 200-260zł) nie stwarzający problemów z montażem i dość cichy.  Nie mam doświadczenia a zakupy chcę robić tuż po wypłacie. Dane obudowy i wymiary podałem w 1 poście. Dzięki Wam wybrałem płytę i GPU. Bardzo Was proszę czasu już mam mało a sam nie dam rady wybrać coolera.

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...