Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

mój obecny dysk twardy ( Seagate Barracuda ST3500320AS ) chyba zbliża się do końca swoich dni.

Świadczy o tym powolna praca systemu (mimo, iż niedawno zrobiłem format), "ściny" podczas grania ( bez względu na to czy są ustawienia minimalne czy maksymalne ) oraz niepokojące wyniki programu CrystalDiskInfo.

 

Zastanawiam się nad kupnem nowego dysku:

-pojemność:500Gb

-cicha praca

-niska temperatura

-duża wydajność

 

Zastosowanie:

-gry, codzienny użytek, internet

 

Jakie dyski polecacie? Dysponuję budżetem do 300zł. Znalazłem taki oto model:http://www.agito.pl/dysk-wd-re4-wd5003abyx-500gb-64mb-sata300-83-426488.html?attr=1-1243,175-172528,182-169259 co o nim sądzicie?

 

Specyfikacja komputera:

Procesor - Intel Core 2 Duo E7400 2.80 GHz

Płyta główna - Gigabyte model: G31M-ES2L

Pamięć RAM - 2Gb DDR2

Zasilacz - Corsair VS 450W

Oprogramowanie - Windows Vista Business 32bit

Obecna karta graficzna - Gigabyte Radeon HD 7770 1Gb GDDR5

 

Wyniki programu CrystalDiskInfo:

http://pokazywarka.pl/g8uhxv/

 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam 

 

Link to post
Share on other sites

Red to typowy dysk serwerowy. Jest głośny i grzeje się

Nie masz pojęcia co mówisz. To, że jest przeznaczony dla serwerów NAS nie oznacza to, że nie będzie spełniał swojej roli do komputerów klasy PC, bo akurat sprawuje się bardzo dobrze jako dysk na magazyn danych a nawet w ostateczności na system. Piszesz głupoty, że jest głośny. Z pośród wszystkich dysków, które słyszałem i testowałem jest on najcichszy. Temperatury są bardzo niskie, dlaczego pierdzielisz głupoty?. Max temp jaką zanotowałem to 26*C.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Autorze : w Twoim budżecie mieszczą się WD Blue, Red i Black (303zł w Agito).

 

Sam musisz określić, czy wolisz trochę zaoszczędzić (Blue), czy oczekujesz większej żywotności (Red) czy może szybkości i długiej gwarancji (Black).

Link to post
Share on other sites

Masz rację Nowaj. Dziękuję Ci za podsumowanie dysków, które będą odpowiednie do moich wymagań. Również podziękowania należą się wszystkim pozostałym, którzy podali mi pomocną dłoń. Teraz decyzja należy do mnie, który z tych dysków wybiorę. Ceny są bardzo zbliżone do siebie, więc chyba wezmę WD Black w wersji 500Gb lub 1Tb.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!  :D

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...