Skocz do zawartości

Zestaw do gier i grafiki


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry, grafika 3D oraz 2D, internet itp.
  • Maksymalna kwota : coś około 4800zł
  • Których części potrzebuję : cały komputer wraz z monitorem i systemem (chcę Windows 7)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : brak, ale chciałbym FHD
  • Specjalne wymagania : chciałbym zestaw z kartą MSI GTX 770, ale nie mówię że musi być :)
  • Części z poprzedniego komputera : aktualnie mam laptopa, więc brak
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : brak

 

A teraz trochę dlaczego zwróciłem się z pomocą do Was.

Widzę że nie polecacie gotowych zestawów, a macie dużą wiedzę na temat komputerów i ich składania, ja niestety nie mam takiej wiedzy więc wolę napisać do kogoś kto się lepiej na tym zna.

Chcę żeby ten komputer pozwalał na w miarę komfortową pracę w grafice 2D jak i 3D, jak i również wydajny w grach.

I chcę żeby były w nim już komponenty typu karta dźwiękowa, obudowa i itp.

Jeżeli nie rozumiecie jakiś zdań, lub są jakieś pytania, to piszcie :)

Pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

MSI GeForce GTX 780 TwinFrozr 3GB DDR5 384bit (954/6008)

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Intel Core i5-4570 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Zalman Z9 U3 USB3.0 

Seasonic SSR-550RM 550W 80+ Gold

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Razem około 4000zł Reszta na monitor i system

Zestaw NIEPODKRĘCALNY

 

-4rdzeniowy procek najnowszej generacji

-GTX 780 od MSI

-Przewiewna i solidna buda z 3 wentylatorami

-8Gb sprawdzonego RAMu

-Porządny zasilacz z wysoką sprawnością

 

Alternatywnie GPU zmień na

Asus GeForce GTX 780 DCII OC 3GB DDR5 384bit (889/6008)

 

Co do monitora poczytaj to

http://forum.benchmark.pl/blog/16/entry-188-wyb%C3%B3r-monitora-poradnik-ips-amva-czy-tn/

 

http://i.imgur.com/MRIKkq1.jpg


Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz to zrobić (dać 16Gb RAMu) z myślą o grach to nie,jeśli o grafice można by to uczynić :D

Zasadniczo dopłacasz do lepszej karty sieciowej z priorytetowaniem zadań na łączu (może pomóc zmniejszyć ping),lepszej karty dźwiękowej z Sound Blasterem ,radiatorów w kształcie głów smoka i napisu GAMING :peace:

Sam zdecyduj,jeśli możesz-dopłać,jeśli nie -tragedia się nie stanie :D

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Zasadniczo dopłacasz do lepszej karty sieciowej z priorytetowaniem zadań na łączu (może pomóc zmniejszyć ping),lepszej karty dźwiękowej z Sound Blasterem ,radiatorów w kształcie głów smoka i napisu GAMING :peace:

Sam zdecyduj,jeśli możesz-dopłać,jeśli nie -tragedia się nie stanie :D

czyli opłaca się czy nie?

Link to post
Share on other sites

 

 

czyli opłaca się czy nie?

 

Różnica w cenie jest bardzo mała, jeżeli przywiązujesz uwagę chociażby nawet do wyglądu to warto dopłacić.  

 

Dodatkowo, jeżeli nie zamierzasz podkręcać, zajmujesz się 2D / 3D to kup procesor 8 wątkowy schodząc delikatnie z zasilacza:

 

Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze

 

Procesor 4 rdzenie / 8 wątków, wydajność zbliżona do i7 4770. Zasilacz modularny, przetwornica DC-DC, niezależna regulacja napięć, kultura pracy na poziomie be quiet L8. Warto by też dopłacić do lepszej obudowy typu Fractal Design ARC R2 Midi Tower czy też chłodzenia dla poprawy kultury pracy Xigmatek Gaia SD1283

 

Powiedz co to za praca w 2D / 3D .... hobby czy bardziej pro, czego dotyczy się dokładnie 3D. Pytam dlatego że w cenie o 200 zł niższej masz tak samo wydajnego MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit (1007/5000)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ten Xeon wystarczy do nowszych tytułów gier?

Bo jednak jeżeli miałbym wybierać grafikę a gry, to chyba wybrał bym gry, ale to już tylko moje osobiste przemyślenia.

A co do grafiki to bardziej hobby, ale próbuję nowych rzeczy które wymagają trochę lepszego sprzętu (porównywając do mojego aktualnego laptopa).

Jakbyś mógł to zrobiłbyś mi twoją propozycję komputera?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...