Skocz do zawartości

problem z sterownikami nvidi


Recommended Posts

witam. przeinstalowalem win 7. chcialem zainstalowac stery do mojej karty gf gt 240. sciagnalem z oficjalnej strony stery. instaluje sie ladnie pieknie i prosi o ponowne uruchomienie. win7 laduje sie normalnie i gdy powinno sie pojawic okno logowania jest tylko czarne okno i widac kursor. musze wejsc w tryb awaryjny i odinstalowac je i wtedy okno logowania jest normalne. wczesniej instalowalem stery od nvidii i wszystko dzialalo normalnie. nie moge pograc w zadna gre strasznie scina wszyskto. pozatym moge ustawic max. rozdzialke tylko 1600x1200 a mialem fullhd. prosze o pomoc.

amd athlon x2 255 3,1 ghz
msi gf615m-p33
geforce gt 240. 

z gory dzieki. 

Link to post
Share on other sites

Polecam również sprawdzić czy z Biosie masz wyłączone obsługiwanie karty zintegrowanej. Nie ja osobiście ale czytałe przypadek gdzie właśnie nie wyłączenie na stałe tej opcji krzyżowało się z karta umieszczaną w slocie ( PCI-E) chyba tak się to pisze; -)

Link to post
Share on other sites

Musisz poszukać jakichś starszych sterowników bo oficjalnie ta seria wspiera tylko układy od GTX400 wzwyż (ale nawet z Fermi są problemy na nowszych sterownikach).

po Bożemu wpisuje seria 200 series->rodzina-> gt 240 dlaczego ne mialy by dzialac na mojej karcie? wczesniej przed reinstalem wersja 314 dzialala normalnie teraz nie dziala w ogole. 

 

suaby2

gdy nie widac okna logowania wchodze w tryb awaryjny i wybieram pkt przywracania systemu a tam nie ma zainstalowanych sterownikow

Link to post
Share on other sites

Żle rozumujesz albo tłumaczysz, powinieneś wykorzystać tryb awaryjny do usunięcia wszelkichg mozliwych sterowników z Panel Sterowania -> Dodaj usun programy ( Programy i funckje- Win 7 ) . Oczywiście sterowników z zakresu nvidia, wywalić wszystko zresetować komputer i sprawdzić czy się odpala cokolwiek. A jeśli nie to ponownie Tryb Awaryjny i usuń sterownik karty graficznej z Menadżera Urządzeń. Meotda prób i błędów

Link to post
Share on other sites

Miałem karty GTX460 SOC2 od Gigabyte i jedyne z nowszych sterowników jakie w miarę prawidłowo działały to były 314.22, ale też bez rewelacji. Teoretycznie te karty były wspierane przez sterowniki - co z tego skoro na teorii się kończyło, w praktyce występowały setki problemów, tylko na starych 295.73 działały normalnie, absolutnie bezproblematycznie. W końcu się poddałem i kupiłem nowe GTX760 HAWK - te karty działają perfekcyjnie z nowymi sterownikami, nie zanotowałem dotąd ani jednego problemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...