Skocz do zawartości

Problem z GTX 660, migajacy obraz


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dzejC,

Recommended Posts

Witam
Około 2 tygodni temu kupiłem Gigabyte GTX 660 OC
Wszystko podłączyłem, zadowolony że nie mam już GTX 460, grałem sobie w gry ale w grach pojawiał się migający obraz, tak jakby odświeżanie coś szwankowało. Myślę no nic pewnie to przejdzie, ale dziś odpalam Wieśka i staje się to meczące...

Cały komp w sygnaturce, używam przejściówki DVI - DSUB i zastanawiam się czy to ma wpływ, co prawda monitor jest jaki jest no ale...

Proszę was o pomoc bo staje się to trochę denerwujące, takie odświeżanie potrafi wkurzyć.
Co może być tego przyczyną ?

Tutaj filmik:    



Ładnie to widać w okolicach 0:14 i proszę nie sugerować że  nic nie widzicie bo aparat zawsze nagrywa tak obraz, jak gram całe to miganie widzę (wina aparatu są tylko czerwone paski w 0:17, resztę widzę podczas grania)

Nie nagrywałem frapsem bo wtedy problemu nie widać.

Jak jest coś nie jasne postaram się wyjaśnić bardziej zrozumiale :)
  Edytowane przez dzejC
Link to post
Share on other sites

Grałem bez,  miałem "użyj ustawienia aplikacji 3D"
Więc włączyłem i nie widać już tego jednak jak dobrze się przyjrzeć paski czasami przelatują.
Jeśli gram z v-sync to bardzo odbije się to na fps ?
Co ciekawe bez v-sync, karta piszczy jak głupia,a jak jest wł. to wszystko ok.

ehhh
Gwarancja ?

Edytowane przez dzejC
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie nagrywałem frapsem bo wtedy problemu nie widać.

Czyli to nie wina softu (sygnału z karty do komputera) a najprawdopodobniej kabla/przejściówki, w ostateczności monitora.

Sprawdź czy jest wszystko dobrze podpięte. Ewentualnie znajdź inny sposób podpięcia monitora do karty, poprzez inną "wtyczkę", to powinno wyeliminować potencjalnie machnięte wyjście DVI. 

 

Co do v-sync, graj z włączonym. V-sync blokuje fps na poziomie częstotliwości odświeżania monitora (najczęściej 60). Jeśli monitor odświeża ekran 60 razy na sekundę, to wyświetli jedynie 60 fps (klatek na sekundę), gdzie pozostałe np. 20 w przypadku 80fps produkowane są na marne. Piszczenie bierze się właśnie stąd. Jeśli jakaś gra czy program nie zablokuje ilości klatek np. w menu, gdzie obraz nie jest wymagający to karta potrafi nastukać tam i 2000 fps (tak, dwa tysiące) czyli działać do granic możliwości, a wtedy cewki popiskują - to z kolei nie jest żaden problem.

 

Pokombinuj z kablami i daj znać co i jak.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też jestem posiadaczem tej karty tylko ze od MSI (Twin Force) i miałem ten sam problem. Po wyjęciu mojej karty z pudelka podłączyłem ja zwykłym kablem VGA dołączonym do monitora z przejściówka DVI przy karcie i wywalało mi to samo co na twoim filmie. Następnego dnia poleciałem do sklepu po kabel DVI-D (bez żadnych przejściówek)

i problem znikł także tobie też polecam sprawdzić kabelek.

Edytowane przez LekarzDRE
Link to post
Share on other sites

Dzięki ! :)
Hm, pokombinuję jakoś na dniach bądź jutro i dam znać bo wszystkie pobliskie sklepy pozamykane.

Właśnie przy Wiedźminie w menu mam ok. 2400 klatek i wtedy piszczy niemiłosiernie, zaś podczas rozgrywki czasami cicho "syknie"
Będę grał z wł. V-sync, więc jeden problem z głowy.


http://www.display-port.pl/dvi_connector_types.gif
W tech chwili mam DV-I (single link)

Tak myślałem że ta przelotka nie pasuje.

@Sid
Kiedyś się kupi, porządny monitor :D
 


http://sklep.satserwis.pl/kabel-dvi-dsub-1-8m.html
A gdyby takie coś zakupić, żeby nie bawić się w przejściówki ?
Tylko że tego ferrytu nie widzę

Link to post
Share on other sites

Czyli zmieniła się jedynie karta.
Poradzisz sobie z tym? http://www.lagom.nl/lcd-test/clock_phase.php

Pogmeraj jeszcze raz w ustawieniach, może porób screeny panelu z ustawieniami ekranu (nvidii zwłaszcza). Jeśli nie zmieniło się nic poza kartą, to szczerze wątpię w zakłócenia elektromagnetyczne więc te ferryty sobie daruj. Choć i tak przeczuwam, że to po prostu D-SUB i jeśli nie pomoże kalibracja monitora, to nie wiem co pomoże. (zmiana monitora :->)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście kombinowałeś z ustawieniami rozdzielczości i odświeżania? 

Najlepiej jakbyś miał starą kartę pod ręką, można by wtedy poprzekładać co nieco i wyeliminować sporo potencjalnych przyczyn metodą prób i błędów. Jak masz czas to przejdź się do sklepu, popytaj o inny kabel (najlepiej jakby Ci z jakiegoś komputronika czy czegoś mogli wypożyczyć do sprawdzenia, bo szkoda dwóch dych jeśli to nie to).

 

Jak nic z tego nie pomoże, to zarzuć pytanie do drachenfelesa - on będzie mieć dużo więcej do powiedzenia w kwestii monitorów.

Ostatecznie gwara, bo choć to mało prawdopodobne, może być to wina karty.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak, kombinowałem ale było gorzej niż jest. Postaram się o jakąś starą grafikę, i pobawić się z tym wszystkim co pisałeś, dam znać jutro co i jak ;-)

Więc tak, wziąłem kilka przejściówek ale było to samo.

I odpukać zmieniłem kabel na taki Stary VGA  jeszcze z czasów  CRT, gdzie nie żałowano materiału( bardzo gruby) i na tą chwilę jest ok.

Używam przejściówki DV-I (dual link) i tego starego typu kabla i już nic z pasków latających nie widzę.

Dzięki za pomoc, temat może być zamknięty. :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...