Skocz do zawartości

Komputer do gier 3600zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez NewSky,

Recommended Posts

 


  • Zastosowanie komputera : Do najnowszych gier i gta v
  • Maksymalna kwota : 3600zł
  • Których części potrzebuję : Tylko buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora 1920x1080 (FHD)
  • Specjalne wymagania : Wydajne chłodzenie  Karta Graficzna GTX 770
  • Części z poprzedniego komputera : Brak
  • Własna propozycja zestawu 
  • Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K)
  • Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP OverClock potrójny went - (GV-N770OC-2GD)
  • Płyta główna MSI Z87-G43 LGA1150, Intel Z87, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX Z87-G43 HASWELL
  • Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)
  • Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A - TR145
  • Zasilacz XFX Pro Series 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)
  • Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA SH-22tawów w tej ceni4DB/BEBE
  • Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
  • Obudowa Zalman Z3-Plus Midi-Tower Biały
  • Inne :Proszę o odpowiedz czy wszystko ze sobą będzie grało i czy znajdę coś lepszego w tej cenie.

I mam jeszcze jedno pytanie czy zamówić komputer w morale złożony czy samemu składać.


Edytowane przez dodo1806
Link to post
Share on other sites

I mam jeszcze jedno pytanie czy zamówić komputer w morale złożony czy samemu składać.

Nad tym musisz sam sie zastanowic, ale jesli potrafisz to skladaj sam.

Jak latwo sie domyslic, w morele siedzi jakis "murzyn" i sklada zestawy byle szybciej. Podpiac wszystko, kliknac power, jak ruszy to do kartonu i lecimy z nastepnym. Nikt Ci nie pouklada kabli, czy nie przylozy sie do samego montazu podzespolow jak bys to zrobil sam. Kiedys kupilem komputer w sklepie RTV - wyglada to masakrycznie :), kable nawet nie sa poprowadzone z tylu obudowy, za plyta.

Slyszalem tez o przypadkach gdzie podczas transportu uszkodzila sie karta graficzna, o co byloby trudno gdyby byla solidnie zamontowana.

Mimo wszystko sa to zapewne przypadki skrajne.

Tak wiec, jesli ktos nie ma pojecia co gdzie podlaczyc, czy sie boi, to opcja montazu jest jakims rozwiazaniem, ale napewno lepiej podzialac we wlasnym zakresie czy to osobiscie, czy z pomoca np kolegi.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam.

Proszę o opinie czy do tego zestawu co zaproponował dodo1806 parę postów wcześniej zamiast tej płyty co zaproponował Graabi 

 AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/     była by lepsza ta  podaję link  http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g43-gaming-z87-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-atx-z87-g43-gaming-602557/  ponieważ na innym forum znalazłem to dotyczącej tej płyty cyt;

ASrock ma pewne ograniczenia, a mianowicie: 
-nie można podnieść częstotliwości bazowej, nie jest to jakoś bardzo bolesne, bo ważniejsza jest możliwość podkręcania mnożnikiem.
-pamięć RAM można podbić jedynie do 1600MHz, niby są jakieś profile XMP, ale one nie działają.
Wynika to z ograniczeń zastosowanego chipsetu H87. 

Nie są to jakieś istotne ograniczenia, ale mnie osobiście denerwowały by. 

Jest jeszcze jeden “kwiatek” w tej płycie - sekcja zasilania procesora nie jest całkowicie pokryta radiatorem. Dwa mosfety nie są wychłodzone.
Z góry dziękuję serdecznie za wszelką poradę i pomoc w doborze nowej płyty.

                               .

Link to post
Share on other sites

Do 400 zł jest jeszcze Asrock Z87 Extreme 3.

Jednak mimo wszystko najkorzystniejszy IMHO jest H87 Fatal1ty. Jej ograniczenia to pryszcz. Oferuje za to DualUefi, dobrą sekcje zasilania (dla której obecne chłodzenie podobno wystarcza w 100%) co faktycznie jest istotne przy OC. W dodatku cena bardzo fajna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do 400 zł jest jeszcze Asrock Z87 Extreme 3.

Jednak mimo wszystko najkorzystniejszy IMHO jest H87 Fatal1ty. Jej ograniczenia to pryszcz. Oferuje za to DualUefi, dobrą sekcje zasilania (dla której obecne chłodzenie podobno wystarcza w 100%) co faktycznie jest istotne przy OC. W dodatku cena bardzo fajna.

Czy ta płyta obsługuje szybszą częstotliwość pracy niż 1600 [MHz]

 

jakoś bardziej mnie ta płyta przekonuje MSI Z87-G43

Edytowane przez dodo1806
Link to post
Share on other sites

Osobiście zmieniłbym zasiłke na  XFX Pro Series 550W  Cena ta sama, a ze dużo było problemów z tymi Deusami. Tutaj masz sprawdzoną konstrukcję na podzespołach Seasonica.

 

Poszperałem jeszcze, jak byś wolał modularny to łap  Cooler Master G550M 550W 80+ BronzeBardzo dobra konstrukcja :)

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@@gimbuster,

 

Ja np. skorzystałem z  usługi złożenia i wszystko było jak należy kable ułożone itp. komputer mam już od około 4 miesięcy i nic nie jest uszkodzone ( mam Brutusa m410 , w którym nie ma jak je pochować ale jest schludnie) . Kumpel też zamawiał  w tym samym punkcie i ma kable pochowane więc nie zawsze trafia się ktoś kto ma że tak powiem wyje ... ane .

 

 

@Autorze tematu

Skłonił bym się w strone XFX choć sam posiadam M1 550w ale ma on ostatnio złą opinie na forach . XFX bardziej pewny zasilacz .

 

//edit

 

Nie cytuj całych postów dad

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi tez z linka wychodza dyski.

Płytę weź asrock extreme3 lub 4 - z naciskiem na 4, ale 3 tez spoko, trochę dopłacisz, ale masz święty spokój na duszy.

Dysk WD 1TB Blue, dobry polecany i chyba lekko tańszy niz seagate.

Edytowane przez Odżi83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...